Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #23  
Vechi 11.01.2024, 20:13:28
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.074
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
În urmă cu câteva luni menționam despre apostrofările indirecte ale lui Gigi Becali la adresa lui Necula, chiar dacă nu i-a menționat numele; spunea că poartă pălărie, însă între timp am auzit că nu doar Neculă poartă pălărie, ci și „tăicuțu” Streza.

Recent, într-o emisiune în preajma Crăciunului, nea Gigi a revenit cu atacuri la adresa lui Necula, menționându-i de data asta numele, menționând și chestiunea raportului cu Iohannis etc, ba mai mult acuzându-l pe Necula că ar fi el „luteran”, ba chiar că ar face „erezie peste erezie”, culminând cu întrebarea retorică la adresa conducerii B.O.R. că „nu știe de ce Biserica nu îl CATERISEȘTE pe preotul Necula”. Ba chiar și într-un text de promovare a emisiunii respective de la RTV, se menționa despre „preotul căruia Becali îi solicită CATERISIREA”.
Unde e emisiunea, sunt interesat să o văd, nea Gigi e doar un mirean care și el face excese la echipa de club când umilește unii jucători sau le afectează forma fizică și moralul prin declarații în presă.

Pr Necula nu a fost nicăieri pe post sau eu nu l-am văzut în acest Post al Crăciunului, a fost neașteptat de absent, probabil doar câteva deplasări prin țară și atât.

A zis că se retrage din televiziune și de la apariții după eșecul referendumului, dar a tot fost solicitat.

Văd că golul lăsat de pr Necula care era jovial, zâmbitor, și știa să-și pună limită în ceea ce vorbește despre alți preoți sau ierarhi ca să nu genereze subiecte de scandal bisericesc, e umplut de figura acră și mereu îmbufnată a lui Vasile Bănescu, care mai nou e și pe youtube la Gojira și pe digi și la istoricul userist Mădălin Hodor care a fost contra referendumul pt familie în 2018.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote