Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.10.2015, 18:14:15
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
ARGUMENT BIBLIC pentru APĂRAREA și DOVEDIREA MÂNTUIRII prin SFINTELE ICOANE și prin rugăciunile SFINȚILOR DIN CERURI:

"Zic vouă: Că așa și în cer va fi mai multă bucurie pentru un păcătos care se pocăiește, decât pentru nouăzeci și nouă de drepți, care n-au nevoie de pocăință." - Luca 15, 7.

Iată Adevărul. Să răspundă ereticii, dar, la întrebările Bisericii lui Hristos, Ortodoxia:

1. De ce se face bucurie în ceruri, între Sfinți și între îngeri, la întoarcerea unui păcătos, dacă Sfinții și-au trăit viața ?
ETC.
Tot argumentul tău "biblic" este egal cu zero, pentru că versetul din Biblie pe care l-ai citat nu pomenește despre niciun sfânt din cer.

Tu cu de la tine putere ai adăugat "între sfinți și îngeri". Cum se cheamă unul care adaugă după bunul plac la Sfânta Scriptură ? Mormon.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
Răspunde