![]() |
![]() |
|
|
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Cătălineee, nu scăpa boii prea mult, Cătălinee!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat! "Trebuie sa mori înainte de a muri Pentru a nu muri atunci când mori" |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Din moment ce pana acum nu i-ai facut nicio observatie lui Cezar inseamna ca nu numai ca aprobi comportamentul sau din ultimele zile, dar il si incurajezi. Citeste doar ultimele mesaje daca nu stii.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Serios? Pe ce te bazezi?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat! "Trebuie sa mori înainte de a muri Pentru a nu muri atunci când mori" |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Nu stiu la ce te referi prin "pe ce te bazazi", la mesaje? Ti-am trimis un mesaj privat.
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Cataline si tu ai partea ta de vina certa in toate aceste conflicte.
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Citat:
De asemenea, nu am avut conflicte chiar cu eterodocsi, din aceia care nu incercau sa impuna o gandire modernista (exemplu Mihnea Dragomir sau chiar adventistul mult banat). Legat de Cezar, cred ca i-am dat vreo zece sanse, dar el incepea de fiecare data sa se certe, pentru ideile lui. Parerea mea e ca nu se va putea schimba si va continua la fel cat va sta pe forum. |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Cata forumul nu este rau sau violent,sau daca este asa inseamna ca toti suntem asa,este vina tuturor.Admin v-au dat sansa unei depline libertati,asa vad eu lucrurile.Cum intelege fiecare asta este o alta poveste si un etalon al nivelului nostru.Eu sunt mai mult decat convins ca daca ati avea un forum moderat mai sever multi nu ar mai veni.Este un paradox dar efectiv depinde de voi cum va aranjati casa.Poate totusi ajungeti la un acord cumva,pe cat posibil si poate cu timpul,cu rabdare,lucrurile vor fi mai bune.Banarile nu vor schimba lucrurile,cum se si vede,voi in schimb puteti sa le schimbati,tine de voi,este in puterea voastra.Problema care se pune este cine poate ierta mai mult si cu cat mai multa dragoste si rabdare sa-l ajute pe cel din fata lui.Dragostea este mai puternica decat orice,eu sunt convins ca veti fi reusi cumva.Trebuie sa reusiti parca nu va dati seama de ce este atat de important.Dumnezeu sa va ajute.
Last edited by Pelerin spre Rasarit; 17.08.2013 at 15:02:02. |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Citat:
fratele Dragoș m-a certat cu mult mai mult și mai folositor. A făcut mustrarea și certarea, ca și Pelerinul ori MariS, ori Delia sau N.Priceputu, nu scriindu-mi aberații ca tine, nu prin vreun mesaj pe privat (cred că am primit de la el un singur mesaj explicit de când sunt pe forum), prin nimic exprimat ca și conținut în sine al unei mustrări adresate mie ci doar prin modul cum a ales să se raporteze, ici și colo, discret, foarte discret, la postările mele. Am înțeles această discreție, acest mod fin de a mustra sau, mă rog, de a nu îmi împărtăși unele sau altele dintre simțăminte și manifestări și îi mulțumesc pentru aceasta. Așadar, nu mai împroșca pe Dragoș punîndu-i în cârcă nu știu ce asociere mai mult sau mai puțin secretă cu mine (te pomenești că împotriva ta? dar nu îți dai oare prea multă importanță?). Singura asociere a lui Dragoș pe care o cunosc eu este aceea a unui frate care, în duhul iubirii creștine, a schițat cu finețe un gest aprobator când s-a întâmplat să merit o încurajare, respectiv a tăcut, răbdător, când a crezut că, poate, eu spun prostii ori că nu e încă limpede în mine un conținut sau altul al dreptei credințe. Nu murdări și pe acest om, un om demn și cu adevărat iubitor de semeni întru Adevăr, din pricina singură a faptului că nu te susține pe tine atunci când arunci cu răceală agresivă pietroaiele tale de lut semianalfabet înspre mine. Dacă ai ceva cu mine (iar eu am cu tine, multe de socotit, ipocritule și fățarnicule!), fii bărbat și stai față în față cu mine. Ne-om lămuri noi, într-un final, cu ajutorul lui Dumnezeu. |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Citat:
Nu crezi ca vezi cam prea multi bolnavi in jur? Prea ciudat totusi ca numai cei care nu iti sustin ideile devin bolnavi iar ceilalti care te sustin sunt sanatosi tun.
__________________
"De carma mintii atarna incotro pornim si unde mergem. Adevarul este fiinta vie. Gandurile omului nu sunt ca si gandurile Domnului. Credinciosul in Dumnezeu depaseste limitele omului. Nu sunteti voi cautand pe Iisus? Voi stiti despre Iisus o multime de lucruri dar nu il stiti pe El. Si pana nu Il gasesti pe Dumnezeu, nu te afli nici pe tine, nu-ti gasesti nici sensul tau nici sensul lumii." Cuv. Arsenie Boca |
|
#10
|
|||
|
|||
|
Mda, intre doua paruieli intre useri, initiatoarea topicului si-a sters contul.
Nu stiu insa daca macar a ramas lamurita ca ideea care a generat topicul nu este in regula si de ce.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau. |
|
|