Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.10.2012, 23:43:48
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Nu frate , lui ii plac aceste subiecte "habarnistice" ! A deschis un thread de acest gen . Nu-l vei convnge nici cu vorba buna , nici cu vorba rea si nici cu un zbor gratuit . Trebuie sa ne obisnuim si cu astfel de "abordari habarnistice "!
Așa cum te-am iertat de mai multe ori, te mai iert o dată. Dar, dacă adminul te va proteja în continuare, în scurt timp nu te voi mai deranja cu postările mele habarniste.

Tu nu-ți dai seama că preiei rolul ispititorului celui rău în multe dintre intervențiile publice de pe forum? Poate că unii oameni sînt mai slabi și le vei rata șansa de a cunoaște mai bine ortodoxia sau chiar șansa mîntuirii în cele din urmă, dacă pornesc cu stîngul în căutarea Adevărului prin contactul cu ieșirile tale necontrolate. Meditează, omule, la ceea ce pui pe ecran înainte de a-ți părea rău mai pe urmă. Pune un nou început bun și schimbă-ți stilul, căiește-te de ce ai făcut și nu mai recidiva!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imparatia Cerurilor este Raiul? Care este Pamantul celor blanzi? Florin-Ionut Din Noul Testament 279 11.07.2014 17:23:24
Curcubeu sferic la mormant la Pr. Arsenie Boca au_relian Pelerinaje la locuri Sfinte 26 30.12.2011 21:17:05
Rugaciune pentru bolnavul care nu poate dormi bettykalazar Intrebari utilizatori 3 25.06.2011 10:42:05
Pentru cei sau cele care poate sunt pe aici si vor alecsandru Stiri, actualitati, anunturi 2 09.04.2009 10:36:14
Cum pot demonstra altora existenta lui Dumnezeu ? question Generalitati 27 09.08.2008 17:24:43