Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 18.09.2013, 17:31:18
cezar_ioan cezar_ioan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.11.2012
Locație: Benidorm, Hotel Bali
Mesaje: 1.946
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
De ce tot faceti comparatia cu chinezii? Nu sunt chiar asa scuzi. Am vazut multi chinezi destul de inalti, si femei si barbati. Filipinezii ,in schimb, sunt scuzi.
Oricum, nici romanii nu sunt asa inalti. Comparand cu alte natii sunt cam pitici si daca esti o fata mai inalta, cam greu gasesti pe cineva la fel de inalt ca tine sau mai inalt. Englezii, de exemplu, sunt inalti. Sunt multi cu 1.80. De rusi nu mai zic. Romanii mai au si obsesia asta sa se bronzeze si rad de cei care raman albi (pielea lor nu se bronzeaza sau nu vor sa se bronzeze).
*
On-topic. Iubirea nu tine de inaltime si nici de gura lumii. Esti sigura ca inaltimea este problema? Sau ai tai se folosesc de aceasta scuza din alt motiv? In mod normal, nu ar trebui sa fie acesta un motiv intemeiat, mai ales daca e om bun.
Eeei, a zis Laura poanta cu chinezii și am adoptat-o și eu așa, adhoc, fără să verific cu centimetrul...:)
Era o vorbă de spirit, nu un triumf al exactității...
Reply With Quote