Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Tinuta in Biserica
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #10  
Vechi 23.04.2009, 00:38:49
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.480
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
nu stiu daca scrie in Biblie ceva de baie, dar stiu ca pe vremea Vestului Salbatic aici in America exista o lege care spunea ca fiecare trebuie sa isi faca cel putin o baie anuala!
Doamne!,ce m-a pufnit rasul la ora asta,unu noaptea...ei bine,in surdina,caci doarme gasca.Auzi,"o baie anuala"...chiar nu-mi inchipui cum ar arata o baie anuala,pe un trup atat de "perisabil',sa-i spunem asa,mai bine suna o "imbalsamare" pe an.Scuzati ironia!
Eu ma spal ori de cate ori este nevoie,nu conteaza ziua,insa,bine-nteles,tin cont de zilele de sarbatoare in priviinta spalarii capului,cu toate ca...ce mi-e mana,ce mi-e cap,tot trup este si tot atat de trecator si infim,dpdv spiritual.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
spalam miercurea si vinerea? steliana-steli Postul 2 12.08.2011 11:18:29
Copiii nascuti prematur trebuie botezati si preotul trebuie chemat spre_rasarit Botezul 3 08.04.2011 19:23:54
Oare de ce? romi2000 Din Vechiul Testament 10 02.06.2010 14:00:43
oare.. ioanhodean Mari Duhovnici si predicile lor 10 22.07.2008 11:32:27