Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.01.2015, 01:02:49
adema1980 adema1980 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2015
Mesaje: 1
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Desi atacurile teroriste intreprinse in numele religiei de orice fel si dogma,sunt cu totul pagane si lipsite de orice religiozitate,totusi obraznicia grafic-editoriala a fituicii de caricaturi franceze,este una ce esueaza in sminteala ateisto-provocatoare !
Nu cred,ca libertatea de expresie ,poate fi folosita ca pretext irefutabil pentru a-i jigni pe altii si pentru a le produce cu cea mai sadica perfidie,socuri vizuale cu totul respingatoare si neplacute.
Si cu asta se ocupa Charlie Hebdo !!!

http://www.aufeminin.com/societe/cha...gay-s7357.html

Desigur,ca deplangem si regretam atacurile teroriste soldate cu morti si raniti,insa nu ne putem stpani o intrebare :
Care sa fi fost resortul ascuns,din cauza caruia susnumita publicatie,departe de a-si potoli asalturile indecente moral,asupra religiei,in urma unor somatii,dimpotriva le-a intetit ???

Uneori,proverbul romanesc care spune ca ,cine seamana vant culege furtuna,e bine de luat in seama !!!
Esti pe langa subiect, domnule! Imi pare rau sa o spun. Caricaturile nu erau facute sa aduca atingere niciunei religii, ci persiflau oameni care, in numele unei religii, comit acte reprobabile. Cum ar fi reprezentantii bisericii catolice care abuzeaza sexual copii si scapa nepedepsiti, care spala bani si fac evaziune in numele bisericii, extremisti care in numele lui Mohamed arunca oameni in aer, obiceiuri pagane infiltrate in biserica si tolerate de aceasta impotriva cuvantului lui Iisus, abuzurile musulmanilor impotriva femeilor ca fiinte umane ( esti ignorant daca d-neata consideri ca musulmanii le trateaza pe femei altfel decat pe niste vite) etc etc.
Deci daca vii acum si spui ca desi "deplangem ....bla bla" totusi cei de la revista sunt vinovati, esti exact precum acei criminali. Ai o medalie de criminal intelectual din partea mea.
M-am interesat intens de caricaturi cu ocazia acestor crime petrecute in aceasta saptamana si ghici ce? M-a amuzat. Atat. Nu m-am apucat sa omor oameni. E adevarat, am IQ peste 140 acreditat de mensa, dar asta e alta poveste.
  #2  
Vechi 10.01.2015, 01:08:31
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adema1980 Vezi mesajul
Caricaturile nu erau facute sa aduca atingere niciunei religii, ci persiflau oameni care, in numele unei religii, comit acte reprobabile ... E adevarat, am IQ peste 140 acreditat de mensa, dar asta e alta poveste.
Daca aveti un IQ atat de ridicat, poate reusiti sa explicati si intelesul acestei caricaturi:

http://www.aufeminin.com/societe/cha...gay-s7357.html



EU NU SUNT CHARLIE !

Cat de imbecil trebuie sa fii pentru a te face ca nu intelegi caricatura de mai sus ?

Din pacate, Presedintele Klaus Johannis s-a cam grabit sa se declare "Charlie", probabil ca a fost atras in cursa de o anumita comunitate sau este atras de doctrina atee promovata de Remus Cernea.

Despre caricaturile franceze probabil ca e normal ca ateii si agnosticii sa se amuze, problema este ca acesti indivizi imbecili nu inteleg de ce nu se amuza si crestinii ?

Last edited by AlbertX; 10.01.2015 at 01:25:42.
  #3  
Vechi 10.01.2015, 10:57:35
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adema1980 Vezi mesajul
M-a amuzat. Atat.
Nu cumva ai obtinut acreditare si pentru carentele de care dai dovada amuzandu-te? Ca si aici detii valori mult peste medie.
  #4  
Vechi 10.01.2015, 11:02:52
Theodore_of_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crinrin Vezi mesajul
Nu cumva ai obtinut acreditare si pentru carentele de care dai dovada amuzandu-te? Ca si aici detii valori mult peste medie.
Poate sub medie, vrei sa zici. Se stie ca ateismul militant e o dovada de prostie crasa. A spus-o Ecleziastul: ateismul e nebunie.
  #5  
Vechi 10.01.2015, 11:10:24
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Inca exista multe necunoscute legate de acest caz. Nu exista dovezi clare in legatura cu adevaratii asasini teroristi de la Paris.

Se spune ca au fost ucisi si ei. Ooops! Mai intai ii omoram si apoi ii judecam?
  #6  
Vechi 10.01.2015, 11:12:26
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Inca exista multe necunoscute legate de acest caz. Nu exista dovezi clare in legatura cu adevaratii asasini teroristi de la Paris.

Se spune ca au fost ucisi si ei. Ooops! Mai intai ii omoram si apoi ii judecam?
Pai ca se piarda urma.Cine stie ce ar fi declarat la proces, care ar fi oripilat
opinia publica si ar fi confirmat , opiniile lui nenea Pike.
  #7  
Vechi 10.01.2015, 11:26:02
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Inca exista multe necunoscute legate de acest caz. Nu exista dovezi clare in legatura cu adevaratii asasini teroristi de la Paris.

Se spune ca au fost ucisi si ei. Ooops! Mai intai ii omoram si apoi ii judecam?
Daca aveau ostatici, ce voiai sa faca?
  #8  
Vechi 10.01.2015, 11:14:03
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crinrin Vezi mesajul
Nu cumva ai obtinut acreditare si pentru carentele de care dai dovada amuzandu-te? Ca si aici detii valori mult peste medie.
Mai tai un zero de la acel 140 si o sa ai adevaratul numar:14.
Uups stai ca de la 85 in jos esti considerat handicapat.Naspa sa fii subspecie.
Subiect închis