Rahații nu-i produc eu, voi îi produceți. Ți-e greu să accepți un astfel de limbaj? Nu fac altceva decât să-ți ilustrez în ce constă mișcarea de reînnoire carismatică, exact asta este, un mare rahat. Nu am alte cuvinte, nu pot fi mai blând. Cu orice altceva aș compara, nu ar fi explicit, ca să se înțeleagă adevărul.
Iar cu privire la duhul kundalini acesta este provenit din Orient, patria yoga. Acest spirit te face să râzi necontrolat. Poți căuta și singur pe Yt despre asta, cu râd yoghinii. Dacă vrei, eu am ceva link-uri. Se aplică întâi shakti-pat, apoi respectivul râde, se tolănește pe jos, se mișcă dezordonat, cu o mască de om fericit.
Exact așa au făcut și la marea trezire de la Toronto. Acolo a fost duhul kundalini la lucru. L-au adus din yoga, ce mare brânză! Comportamentul este identic. Pricepi? Identic. Și stai așa, că marele Derek Prince, cu care vă tot lăudați voi inclusiv penticostalii, fiind un reper la voi, exact așa a primit Botezul cu Duh, a rîs și a căzut pe spate. Cerceetază dacă nu mă crezi!
Și pot scrie cu majuscule, da, mișcarea carismatică este o mare răhățeală, un WC religios. Să tragem apa după ea!
|