![]() |
![]() |
|
|
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Prima masura luata de "celula de criza" a fost ordinul dat Politiei de a chema pe toti detinatorii legali de arme sa depuna armele in rastel la Politie. Asta e solutia contra terorismului: pensionarii care vaneaza fazani sa-si aduca puscoacele la sectie. Pe buna dreptate te intrebi daca politicienii nu sunt parte a conspiratiei, desi eu raman la parerea ca e vorba de idiotie pura. Stii legea aia a lui Murphy: "cand prostia ar putea explica ceva, nu e cazul sa cauti alta explicatie". Nu am auzit in viata mea ca, atunci cand o cetate e atacata, vornicii parcalabului sa transmita populatiei porunca de a depune armele, ci, dimpotriva, de a veghea cu pusca la picior.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc ! www.catehism.com http://regnabit.wordpress.com |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Citat:
Statele trebuie, de acum inainte, tratate ca dusmani. Poate nu ca si teroristii, dar ca si complici. Ce e mai important, dupa legile lui Dumnezeu si ale Bisericii, nu dupa "legile" de pumn-in-gura ale suboamenilor de la Bruxelles si Washington: un stat impotent cand nu e restrictiv, sau viata si saantatea proprie si a familiei? Popoarele europene sunt vinovate. Pentru lasitatea si conformismul cu care au fost complici celor ce le-au omorat regii si persecutat Biserica. Acum, culeg ce au semanat. Last edited by The Willful One; 14.11.2015 at 12:22:06. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Citat:
Și când S-a apropiat, văzând cetatea, a plâns pentru ea, zicând: Dacă ai fi cunoscut și tu, în ziua aceasta, cele ce sunt spre pacea ta! Dar acum ascunse sunt de ochii tăi. Căci vor veni zile peste tine, când dușmanii tăi vor săpa șanț în jurul tău și te vor împresura și te vor strâmtora din toate părțile. Și te vor face una cu pământul, și pe fiii tăi care sunt în tine, și nu vor lăsa în tine piatră pe piatră pentru că nu ai cunoscut vremea cercetării tale. Cuvantul Domnului. Lauda Tie, Cristoase !
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc ! www.catehism.com http://regnabit.wordpress.com |
|
#4
|
||||
|
||||
|
AVERTISMENTUL lui Putin: ISIS primește fonduri din 40 de țări, inclusiv din state membre G20
Rețeaua teroristă Stat Islamic primește fonduri din 40 de țări, inclusiv din state membre G20, afirmă președintele Rusiei, Vladimir Putin, citat de site-ul postului Russia Today. În cursul reuniunii G20, le-am prezentat colegilor exemple din datele pe care le deținem despre finanțarea filialelor rețelei Stat Islamic de către indivizi. Fondurile provin din 40 de țări, printre acestea figurând și state membre G20", a declarat Putin într-o conferință de presă organizată după summitul din stațiunea turcă Antalya. Președintele Rusiei a cerut blocarea urgentă a tranzacțiilor ilegale cu petrol efectuate în Irak și Siria de rețeaua teroristă Stat Islamic. "Le-am arătat colegilor noștri imagini filmate prin sateliți care arată amploarea comerțului ilegal cu produse petroliere. Coloana de vehicule-cisternă se întindea pe zeci de kilometri", a spus Vladimir Putin. Liderul de la Kremlin a reiterat disponibilitatea Rusiei de a susține opoziția din Siria în eforturile de a lupta împotriva rețelei teroriste Stat Islamic.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie. (Părintele Alexander Schmemann) |
|
#5
|
|||
|
|||
|
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Citat:
SAU Sub pretextul terorismului urmeaza niscai dictatura militara, nu prea placuta nici macar de pensionarii vanatori de fazani.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau. |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Citat:
"idiot" ca l-a crezut pe Hitler in pactul de neagresiune. Problema este ca atunci ca si acum majoriatea nu si-a dat seama ca nenea "Chamberlin" era mana in mana cu Hitler.Doua fete ale aceleiasi monezi. Nu este vorba de idiotenie.Este vorba despre teatru.Tie ti se pare idiotenie pt ca nu ai o agenda ascunsa.Insa daca scopul final este crearea si mentinerea terorii, tocmai tu Mihnea o sa ceri de la ei instaurea unei securitati exigente. Iar ei contra unui abonamente iti vor pune cu zambetul pe buze, fie bratara sau cip sub piele.Nu-i asa ca intre frica si teroare alegi securitatea ? Pai da. Dar ce nu stii tu este ca cei care iti ofera securitatea ti-au creat teroarea. Esti medic parca.Sint sigur ca virgula cunosti obiceiul: Imbolnaveste pacientul apoi da-i sa cumpere medicamentul. Cu cat pacientul e mai bolnav cu atat buzunarul industriei farma este mai mare. Acelasi lucru se intampla si in cazul asta draga. Numai ca in cazul de fata produsul spre vanzare este "securitatea/Big brother" iar virusul este "teroarea/groaza". Faci intai virusul si apoi vinzi medicamentul. Asta insemana de fapt "corporate business". In manualul de corporate business oamenii sunt resurse si nu oamenii.Adica nu conteaza pierderea unor resurse pt ca se pot inlocui cu alte resurse. (gandire Luciferica). Las' ca-ti faci tu abonament la securitate si la cip singur singurel. Practic NWO merge dupa o zicala veche:"daca voi nu ma vreti, eu va vreau". Last edited by Copacel; 14.11.2015 at 15:56:38. |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Citat:
|
|
|