Citat:
În prealabil postat de Lucian008
Ai inteles tu ce spun, doar ca eviti sa raspunzi pentru ca nu ai un raspuns. Bine, in afara de faptul ca pe un alt topic ti s-a cam desfintat orice posibilitate de a avea dreptate, dar acolo nu ai gasit nici un argument.
Dar sa revenim la intrebare, voi nu recunoasteti ca in potir se afla in mod real, nu simbolic, Trupul si Sangele lui Hristos. Si daca invatatura voastra stramba ar marturisi asa ceva nu ar fi Trupul si Sangele lui Hristos pentru ca nu aveti continuitatea harica si puterea de a savarsi taina pe care o pot savarsi doar preotii. Asa ca, inca o data, unde va apropiati voi de Trupul si Sangele lui Hristos.
|
Nu evit doar că mi-e lene să scriu, nu văd nici un interes în discuție,o dezbatere ceva și, decît să spun vorbe în vînt cu privire la secte culte și alte lucruri ce tin de religie mai bine tac...unde se vorbește din Cuvîntul lui Dumnezeu sunt și eu unde nu,nu sunt nici eu pentru că eu nu cunosc tradiții si altele..ceea ce cunosc și vreau să aprofundez este Cuvîntul lui Dumnezeu.