![]() |
![]() |
|
|
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Interesanta poveste. Am mai citit-o si eu undeva, insa nu mai stiu unde. Oricum, pentru ramane doar o poveste, inventata probabil de unii care vor sa ii faca pe oameni sa se indoiasca de acesta minune,taina. Lumina Sfanta nu arde ptr 3 minute. Deci nu are cum sa fie doar un simplu foc. Am vazut mai multe clipuri cu oameni care erau acolo si isi traceau lumanarea aprinsa peste fata,mana si nu ii ardea. Ibrahim Pasa nu stiu cine e, n-am mai auzit de el pana sa dau de acesta poveste. Ori e inventat, ori nu m-am documentat eu suficient. Sunt curioasa ce cred si ceilalti useri.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Astfel de exagerari ii fac pe unii sa se indoiasca de minune. Ptr a fi mai plauzibila ne place sa ii mai adaugam ceva de la noi. Am vazut multe filmulete prin care se face "dovata" faptului ca Lumina nu arde. Si nici unul nu isi tine mai mult de 3 secunde, nu minute, corpul in contact cu Focul. Exact aceeasi perioada ca a unui foc obisnuit. Faceti experimentul si veti vedea ca puteti sa treceti mana in viteza prin foc.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Citat:
Minunea de pe Muntele Tabor (Tara Sfanta), de praznicul Schimbării la Față după calendarul neîndreptat, iarasi este f. interesanta si considerata una din cele 3 mari minuni ale ortodoxiei, alaturi de Lumina Sfanta si întoarcerea apelor Iordanului spre izvor. Doamne-ajuta! |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Citat:
Tatal lui (albanez de origine) a cucerti Egiptul indemnand corpul militar albanez sa-i ucida pe mameluci. Ca prada l-a dat casele si femeile acestora. Intr-o versiune anterioara wiki era numit Ibrachim Pasaun domn nobil care a venit din Egipt cu multi bani. De acea am cautat sa aflu mai multe despre acest mare domn. Doamne ajuta Last edited by mihaiB; 29.01.2012 at 08:01:18. |
|
|