Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Postul in Biserica Ortodoxa > Postul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 06.08.2011, 01:12:02
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
eu iti propun altceva The Listener, concepe tu o postare cat de bolduita si cu majuscule vrei tu in care sa ne scrii tu ce trebuie sa intelegem si ce trebuie sa mancam dupa cum stii tu ca a spus Domnul, ca noi suntem fraieri, noi toti "amicii" tai si noi vom lua la cunostinta cele scrise, si apoi posteaza orice, despre ALTCEVA si lasa-ne sa murim noi pacatosi tu continuand doar sa te rogi pentru ca noi sa descoperim ADEVARUL.
deloc ... eu comunic si nu te-am chemat aici , de ce mai stai ? iar daca ai venit atunci discuti , daca nu esti in stare nu e problema mea .... cheama-ti duhovnicul sa te ajute .... sau orice student de a lui , sau orice preot ... etc etc etc ... PROVOCAREA PE CARE AM LANSAT-O RAMINE IN PICIOARE
multa iubire
Reply With Quote
  #92  
Vechi 06.08.2011, 01:14:57
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

asa e, tu ai dreptate, e mai bine sa ma retrag de la aceasta dezbatere, dar nu din motivele pe care le vei banui tu...

Cred Doamne! Ajuta necredintei mele!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #93  
Vechi 06.08.2011, 01:19:08
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
asa e, tu ai dreptate, e mai bine sa ma retrag de la aceasta dezbatere, dar nu din motivele pe care le vei banui tu...

Cred Doamne! Ajuta necredintei mele!
am vazut pina acum cum ai facut fata ... nervii erau pe primul loc .... asadar stim cu totii motivele ...
frumoase VORBE ... daca ai avea credinta cit un bob de mustar , ai muta muntii ... nu va mai jucati cu vorbe .... mai bine taceti
multa iubire
ps asta ar trebui sa fie rugaciunea ta
Doamne IISUSE HRISTOASE, FIUL LUI DUMNEZEU miluieste-ma pe mine PACATOASA ... nu altele ......
multa iubire

Last edited by the_Listener; 06.08.2011 at 01:28:35.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 06.08.2011, 01:31:56
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

multumesc pentru sfat....
si iarta-ma
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
Reply With Quote
  #95  
Vechi 06.08.2011, 01:37:46
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
multumesc pentru sfat....
si iarta-ma
eu nu am pentru ce sa te iert , nu mi-ai gresit cu nimic ....
multa iubire
ps anunt pentru toti ortodocsi ... nu imi mai cereti iertare ca nu imi gresiti cu nimic daca va spuneti parerea sau daca ma atacati sau altele , mie .... eu sunt nimic, ortodoxia e totul ....
multa iubire

Last edited by the_Listener; 06.08.2011 at 01:51:18.
Reply With Quote
  #96  
Vechi 06.08.2011, 09:18:39
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

In VT este un verset in care mincarea carnii de porc, soareci si alte spurcaciuni este combatuta. Dar in altele se dau exemple pozitive de mincarea carnii de berbec -frigari. Despre pasari nu spune nimic.
Reply With Quote
  #97  
Vechi 06.08.2011, 10:04:31
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.864
Implicit

Citat:
În prealabil postat de the_Listener Vezi mesajul
am vazut pina acum cum ai facut fata ... nervii erau pe primul loc .... asadar stim cu totii motivele ...
frumoase VORBE ... daca ai avea credinta cit un bob de mustar , ai muta muntii ... nu va mai jucati cu vorbe .... mai bine taceti
multa iubire
ps asta ar trebui sa fie rugaciunea ta
Doamne IISUSE HRISTOASE, FIUL LUI DUMNEZEU miluieste-ma pe mine PACATOASA ... nu altele ......
multa iubire
Prietene si NOU te grabesti! Citeste din Ioan 21:1-13.Citez:
"1. După acestea, Iisus S-a arătat iarăși ucenicilor la Marea Tiberiadei, și S-a arătat așa:
2. Erau împreună Simon-Petru și Toma, cel numit Geamănul, și Natanael, cel din Cana Galileii, și fiii lui Zevedeu și alți doi din ucenicii Lui.
3. Simon-Petru le-a zis: Mă duc să pescuiesc. Și i-au zis ei: Mergem și noi cu tine. Și au ieșit și s-au suit în corabie, și în noaptea aceea n-au prins nimic.
4. Iar făcându-se dimineață, Iisus a stat la țărm; dar ucenicii n-au știut că este Iisus.
5. Deci le-a zis Iisus: Fiilor, nu cumva aveți ceva de mâncare? Ei I-au răspuns: Nu.
6. Iar El le-a zis: Aruncați mreaja în partea dreaptă a corăbiei și veți afla. Deci au aruncat-o și nu mai puteau s-o tragă de mulțimea peștilor.
7. Și a zis lui Petru ucenicul acela pe care-l iubea Iisus: Domnul este! Deci Simon-Petru, auzind că este Domnul, și-a încins haina, căci era dezbrăcat, și s-a aruncat în apă.
8. Și ceilalți ucenici au venit cu corabia, căci nu erau departe de țărm, ci la două sute de coți, trăgând mreaja cu pești.
9. Deci, când au ieșit la țărm, au văzut jar pus jos și pește pus deasupra, și pâine.
10. Iisus le-a zis: Aduceți din peștele pe care l-ați prins acum.
11. Simon-Petru s-a suit în corabie și a tras mreaja la țărm, plină de pești mari: o sută cincizeci și trei, și, deși erau atâția, nu s-a rupt mreaja.
12. Iisus le-a zis: Veniți de prânziți. Și nici unul din ucenici nu îndrăznea să-L întrebe: Cine ești Tu?, știind că este Domnul.
13. Deci a venit Iisus și a luat pâinea și le-a dat lor, și de asemenea și peștele. "
Ce au gasit ucenicii cand au ajuns la tarm?Jar cu PESTE pus deasupra si paine.Ce a facut Iisus cand i-a chemat sa pranzeasca? Le-a dat paine si...ha,ha.ha...wow...PESTE! I-a mai comenteaza acum ceva! Multa Iubire!
Reply With Quote
  #98  
Vechi 06.08.2011, 10:12:25
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
Le-a dat paine si...ha,ha.ha...wow...PESTE! I-a mai comenteaza acum ceva! Multa Iubire!
N-ai înțeles nimic.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #99  
Vechi 06.08.2011, 10:29:34
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.864
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
N-ai înțeles nimic.
adica?Explica tu!
Reply With Quote
  #100  
Vechi 06.08.2011, 10:37:02
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
adica?Explica tu!
Păi nici eu, propun să-l așteptăm cu interes pe the_Listener.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
Răspunde

Tags
post, vegan, vegetarian



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dumnezeu a fost creat de Ra. (?) Bilibox Generalitati 118 05.12.2011 08:03:26
OMUL NOU - OMUL VECHI iosif Pocainta 32 12.04.2011 16:29:42
De ce Dumnezeu ne a creat? KittyNou Generalitati 186 13.09.2010 21:47:09
Cine a fost creat primul oul sau gaina?! T-Bone Generalitati 13 25.08.2007 19:36:20