Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 29.03.2010, 04:15:32
eugenia petre eugenia petre is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.03.2010
Locație: nuthouse
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Foarte interesant. Mai ales faza cu vodafone-ul... shocking
Btw, stie cineva de ce majoritatea preturilor au 999 (indiferent ca e cu virgula sau cu mai putini de 9) la coada?
Multi mi-au zis, cica "uite-asa, ca sa para preturile mai mici". Serios?
Dumnezeu este peste tot, dar se pare ca si diavolul este cam tot in aceleasi locuri.
Am fost socata cand am vazut ca a inceput sa bage preturi cu 999, e clar ca e un semn. Noi ca buni crestini cand vedem preturi cu 999, ca sa evitam sa se faca 666 trebuie sa lasam restul vanzatorului si sa-i facem in ciuda diavolului ca nu a castigat pretul respectiv. Am observat ca in momentul in care cumpar bunuri care au asemenea preturi, simtind ca sunt preturile diavolului, imi poarta ghinion, astfel incat m-am invatat sa las bacsis. E o lupta grea pe care numai drept credinciosii o castiga.
Propun pentru membrii acestui forum sa organizam un grup de exercitii de aritmetica. Putem demonstra implicarea diavolului in absolut orice, facand adunari si scaderi cu numerele din viata noastra de zi cu zi. Putem ajunge la numarul diavolului cu usurinta. E un hobby de-al meu, sper sa va placa.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 29.03.2010, 08:56:51
angel4ver angel4ver is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2010
Mesaje: 115
Implicit

chiar sunt curioasa.
pai, ce fel de exercitii? nu mi-a placut niciodata matematica, dar asta e :)))
Reply With Quote
  #23  
Vechi 29.03.2010, 10:15:44
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Foarte interesant. Mai ales faza cu vodafone-ul... shocking
Btw, stie cineva de ce majoritatea preturilor au 999 (indiferent ca e cu virgula sau cu mai putini de 9) la coada?
Multi mi-au zis, cica "uite-asa, ca sa para preturile mai mici". Serios?
Stiu ca aceasta metoda starneste rasul.
Dar sunt sigur ca si tu vei cumpara produsul care are afisat pretul de 999 lei si nici nu te vei uita la cel de 1000.
Este o metoda simpla de marketing.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 29.03.2010, 13:17:14
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul

Tipul si mai bate campii.

Apropo cu becurile "ecologice". Nu in totalitate, dar bate.

Oricum ceea ce se intampla cu ce zice acolo este mizerabil..dar se intampla si practic avem mainile legate.
Si ei stiu asta, si fac ce vor.

De Dumnezeu n-au frica, de aia "multi dar prosti" nici atat..
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.03.2010, 13:19:04
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de angel4ver Vezi mesajul
chiar sunt curioasa.
pai, ce fel de exercitii? nu mi-a placut niciodata matematica, dar asta e :)))
Nu te-ai prins
Reply With Quote
  #26  
Vechi 29.03.2010, 19:30:29
angel4ver angel4ver is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2010
Mesaje: 115
Implicit

am intrebat T.T
ma rog. ma prind eu imediat.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 30.03.2010, 18:08:37
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eugenia petre Vezi mesajul
Dumnezeu este peste tot, dar se pare ca si diavolul este cam tot in aceleasi locuri.
Am fost socata cand am vazut ca a inceput sa bage preturi cu 999, e clar ca e un semn. Noi ca buni crestini cand vedem preturi cu 999, ca sa evitam sa se faca 666 trebuie sa lasam restul vanzatorului si sa-i facem in ciuda diavolului ca nu a castigat pretul respectiv. Am observat ca in momentul in care cumpar bunuri care au asemenea preturi, simtind ca sunt preturile diavolului, imi poarta ghinion, astfel incat m-am invatat sa las bacsis. E o lupta grea pe care numai drept credinciosii o castiga.
Propun pentru membrii acestui forum sa organizam un grup de exercitii de aritmetica. Putem demonstra implicarea diavolului in absolut orice, facand adunari si scaderi cu numerele din viata noastra de zi cu zi. Putem ajunge la numarul diavolului cu usurinta. E un hobby de-al meu, sper sa va placa.
Tocmai aceasta este faza, ca nu faci exercitii complicate de aritmetica si nu privesti problema din unghiuri diferite. Este 666 clar, mare si frumos, sa il vada lumea.
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
  #28  
Vechi 31.03.2010, 01:36:08
ciprian22 ciprian22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Referitor la masoni.Am un prieten care a lucrat candva la un mason bogat..cum am inteles ca sunt mai totzi..Au ramas prieteni,masonul ajutand-ul de cateva ori.A "vorbit" cu "un prieten"..iar sotia prietenului meu a fost brusc angajata pe un post foarte bun intr-o corporatie mare cu directiva de a fi invatzata sa faca o munca ff calificata, ia nedetinand nici o pregatire prealabila..A invatat ff repede sa se descurce..iar greselile au fost pur si simplu trecute cu vederea.Dupa catzi-va ani a facut si facultatea..pentru postul respectiv. Practic a fost ridicata pe o treapta mai inalta a societatii..pentru ca a avut cine sa o ajute..Si acesta cred ca este un caz minor..Ce o fi mai sus???:)
Reply With Quote
  #29  
Vechi 31.03.2010, 13:27:01
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ciprian22 Vezi mesajul
Referitor la masoni.Am un prieten care a lucrat candva la un mason bogat..cum am inteles ca sunt mai totzi..Au ramas prieteni,masonul ajutand-ul de cateva ori.A "vorbit" cu "un prieten"..iar sotia prietenului meu a fost brusc angajata pe un post foarte bun intr-o corporatie mare cu directiva de a fi invatzata sa faca o munca ff calificata, ia nedetinand nici o pregatire prealabila..A invatat ff repede sa se descurce..iar greselile au fost pur si simplu trecute cu vederea.Dupa catzi-va ani a facut si facultatea..pentru postul respectiv. Practic a fost ridicata pe o treapta mai inalta a societatii..pentru ca a avut cine sa o ajute..Si acesta cred ca este un caz minor..Ce o fi mai sus???:)
Probabil ca omorarea unei familii pe trecerea de pietoni si scaparea de pedeapsa intr-un mod cat se poate de "legal".
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
  #30  
Vechi 31.03.2010, 22:53:19
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."

L-as intreba pe cel care a dat replica:
Si la ce-ti foloseste sa stii ca sunt mamifere ? Dormi cu ei in pat ? II arunci pe gratarul sfaraind ? Ii studiezi si te elevezi in ale sufletului ?
Eu zic ca ne perdem in amanunte scapand "esenta". Pot sa va spun ca peste 90% din "discutii" sunt sterile si au un vadit rol in dezinformare si manipulare.

"Nu este prost cel ce nu stie,este prost cel care stie si nu face nimic..."
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa mai si radem ,apropo de protestele din capitala !!! guardian knight Generalitati 618 10.02.2012 12:50:01
apropo' de increderea in Dumnezeu si in noi Mirela0110 Generalitati 15 11.11.2011 15:45:57
Despre 666,bani electronici,conspiratii strajeru Secte si culte 11 25.12.2007 16:23:02