Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #631  
Vechi 04.01.2015, 19:47:57
cristirg cristirg is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 577
Implicit

-astea sunt sf-uri,dar in The Last Enemy se prezinta lucruri adevarate

-în Anglia prin legea „Identity Documents Act 2010” s-a hotărât renunțarea la buletinele de identitate electronice introduse prin legea „Identity Cards Act 2006”, iar pe 21 februarie 2011 a fost distrusă baza de date aferentă

http://en.wikipedia.org/wiki/Identit...ments_Act_2010
Reply With Quote
  #632  
Vechi 13.01.2015, 22:23:41
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Anunt

În Baza prevederilor Legii nr. 52/2003 privind transparenta decizională in Administrația Publică, Ministerul Sănătății organizeaza vineri, 16 ianuarie 2015, ora 10.00 , la sediul Institutului Național de Sănătate Publică, Sala Amfiteatru, str. dr. Leonte, nr. 1- 3, sector 5, București, o Dezbatere Publică avand ca temă Proiectul de Hotărâre de Guvern privind modificarea Hotararii GUVERNULUI nr. 900/2012 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la cardul Național de Asigurări Sociale de SĂNĂTATE din Titlul IX „Cardul European ȘI Cardul Național de Asigurări Sociale de SĂNĂTATE „din Legea nr. 95/2006 privind Reforma in Domeniul Sănătății.

Modalitatea de Colectare a recomandărilor : în format electronic, la adresa de e-mail: propuneri@ms.ro , Pana la data de 15 .01.2015 , cu specificarea articolului Sau articolelor DIN Proiectul de act normativ, data trimiterii si datele de contact ale expeditorului;
Modalitatea de inscriere : in format electronic, la adresa de e-mail de: moancea@ms.ro , pana la date de 15 .01.2015, ora 13.00 ;
Luarea cuvântului : in ordinea inscrierii pentru participare la Dezbaterea Publică.
Timpul alocat luării cuvântului : 3 minute
Fiecare participant, dupa intrarea în sala de Sedinte, se va inscrie pe Lista de persoane prezente la sedinta Publică. La luarea cuvântului, participanții se vor prezenta.
Potrivit prevederilor art. 7, alin. (10), lit. b) din Legea nr. 52/2003, „b) Dezbaterea Publică se va încheia in momentul in care toti solicitanții înscriși la cuvânt si-au exprimat recomandările cu referire CONCRETA doar la Proiectul de act normativ in discutie; „.

Proiectul de act normativ poate fi vizualizat la adresa de web: www.ms.ro , rubrica Legislație – transparență decizională. http://www.ms.ro/?pag=23&id=13606

SURSA:
Saccsiv.wordpress.com/2015/01/12/dezbatere-publica-vineri-16-ianuarie-2015-ora-10-institutul-national-de-sanatate-publica-sala-amfiteatru-cu-tema-aplicarea-cardului-de-sanatate/
Reply With Quote
  #633  
Vechi 18.01.2015, 16:07:23
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dezbaterea din data de 16.01.2015 pe tema cardului electronic de sănătate – VIDEO



[COLOR=#000000]RETURNAȚI TOATE CARDURILE CEI CARE INCĂ NU AȚI FACUT-O, DACĂ DORIȚI ALTERNATIVĂ ![/COLOR]

Sursa:

http://asociatialibertatearomanilor....deo/#more-1109
Reply With Quote
  #634  
Vechi 18.01.2015, 17:14:00
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
se intelege greu ce vorbesc aia, deoarece sunetul este captat din mediul
ambiental(boxe) si nu direct de la microfon(din mixer) iar in sala e galagie

Oricum mi se pare un teatru din partea celor de la microfon, si asta pt a mima democratia si dialogul social.
Insa in realitate, nu vor renunta.Mersul este facut.Sunt prea multi bani in joc si prea multe interese
materiale ale politicienilor pt a renunta.Sorry...

Last edited by oaie_cugetatoare; 18.01.2015 at 17:19:16.
Reply With Quote
  #635  
Vechi 18.01.2015, 18:55:33
crinrin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
[COLOR=#000000]RETURNAȚI TOATE CARDURILE CEI CARE INCĂ NU AȚI FACUT-O, DACĂ DORIȚI ALTERNATIVĂ ![/COLOR]
Mersi, il voi returna si eu.
Reply With Quote
  #636  
Vechi 18.01.2015, 20:57:10
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sf Nicolae Velimirovici - http://www.hexaimeron.ro/Hexaimeron/Raspunsuri.pdf
DESPRE FENOMENELE APOCALIPTICE DIN VREMEA NOASTRĂ

V-ati cam speriat. Ati citit Apocalipsa lui Ioan, si v-a cuprins frica. Vi se pare că acele culmi ale grozăviilor descrise acolo sunt legate tocmai de vremea noastră. Cineva v-a tâlcuit că toti acesti înfricosători balauri si fiare au venit deja în lume: și balaurul roșu în chipul socialismului, si fiara neagră cu zece coarne în chipul masoneriei, si fiara cu două coarne în chipul ereziilor.Și toti acesti monstri se războiesc împotriva Crestinismului!

Chiar si de-ar fi asa, fratilor. Chiar si dacă în vremea noastră iadul si-a ridicat toate ostirile împotriva lui Hristos, adevăratul crestin trebuie să privească fără teamă înainte, cu credintă si nădejde tare în Cel ce singur este Nebiruit. Nu le-a zis Domnul următorilor Săi atunci când erau doar o mână de oameni în mijlocul uriasei împărătii romane: nu te teme, turmă mică, că bine a voit Tatăl vostru să vă dea vouă împărătia (Luca 12, 32)? si aceste cuvinte prorocesti s-au împlinit. Următorii lui Hristos au biruit împărătia romană si multe alte împărătii de pe pământ, cucerind totodată cea mai însemnată împărătie: împărătia cerurilor.

Apocalipsa este o carte care, cred eu, are însemnătate prorocească pentru toate generatiile crestine, până la sfârsitul vremurilor. Ca atare, fiecare generatie a adaptat întelesul acestei cărti la epoca sa - fiindcă în fiecare epocă s-a ridicat împotriva credintei în Hristos câte un balaur, înarmat cu toate armele pământesti, cu toate armele luptei împotriva lui Dumnezeu, fiecare balaur s-a ivit, a crescut, a suierat, a scuipat otravă, dar în cele din urmă a plesnit si s-a destrămat în cenusă si Atotputernicul Hristos a rămas totdeauna biruitor asupra fiecărui monstru apocaliptic care a apărut.

Asa a fost de-a lungul tuturor veacurilor, si asa va fi si în veacul cel de pe urmă, dinaintea Judecătii lui Dumnezeu. Cititi cu luare aminte ce spune vizionarul apocaliptic: cum toate fiarele, toti serpii si toti începătorii minciunii se vor ridica împotriva Mielului lui Dumnezeu, si cum Mielul lui Dumnezeu îi va birui pe toti. Acestia vor face război cu Mielul, si Mielul îi va birui pe ei, că este Domnul domnilor si Împăratul împăratilor.

Ce vreti mai mult decât această chezăsie a biruintei lui Hristos? Fiindcă Hristos este înfătisat aici ca Miel. În războaiele pământesti pentru avere si stăpânire nu s-a stiut niciodată dinainte cine va birui, si totusi multi ostasi se luptă de amândouă părtile cu vitejie si cu nădejde - iar noi ducem luptă duhovnicească, căreia i s-a chezăsuit biruinta dinainte de către însusi Dumnezeu, si i s-a prorocit, si i s-a prevestit, si i s-a întărit până în ziua de astăzi prin foarte multe biruinte ale Nebiruitului Hristos asupra tuturor apostolilor minciunii si organizatiilor întunericului.

Să fie aceasta cea din urmă? Cine stie! Fiindcă El a zis: ziua si ceasul acela nimeni nu stie, nici îngerii din ceruri, ci numai Tatăl Meu. Să fie acesta cel din urmă război pentru Hristos si împotriva lui Hristos? Măcar de-ar fi! Măcar de-ar fi cel din urmă: tocmai de aceea să ne bucurăm si să ne veselim! Fiindcă desi în acest ultim război lupta va fi cea mai crâncenă, si cununile slavei vor fi cele mai strălucitoare. Cel din urmă război va însemna cea din urmă si cea mai măreată biruintă a Mielului. Care dintre crestini nu ar dori cu inima să fie părtas tocmai acestei biruinte a biruintelor?

Nu vă temeti, deci: biruinta credintei lui Hristos este chezăsuită mai neîndoielnic decât temeliile lumii.
El, după a Sa voie, amână biruinta cea de pe urmă - poate pentru ca s-o poată vedea, din cer si de pe pământ, un cât mai mare număr de ochi omenesti si să se poată veseli de ea un cât mai mare număr de inimi.

http://www.crestinortodox.ro/forum/s...&postcount=613
Reply With Quote
  #637  
Vechi 23.01.2015, 19:04:58
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Atenție preoților! Patriarhul Kirill: “Documente electronice contribuie la controlul total asupra individului”


“Iubiți frați și surori!

De foarte multe ori noi, ortodocșii anti-globalizare, suntem umiliți și persecutați chiar și în biserici. În unele cazuri, preoții ajung pînă acolo că refuză să împărtășească mirenii care refuză documentele electronice. Iar unii dintre preoți susțin deschis ca oamenii să primiească numere și documente antihristice.”
Imprimați aceste cuvinte ale patriarhului și dați-le spre citire acelor preoți care susțin primirea documentelor electronice, întrebîndu-i în același timp: “Sunteti împotriva Patriarhului?”
Patriarhul Moscovei și al Întregii Rusii Kirill cheamă autoritățile să lase cetățenilor dreptul de a alege între a primi noile documente electronice sau de hârtie, pentru a reduce posibilitatea în viitor, de a fi stabilit un control total asupra individului.
“Mulți oameni sunt preocupați de invazia în viata lor a inovațiilor legate de mijloacele electronice de colectare și prelucrare a datelor personale, care de altfel măresc controlul asupra individului, și nu numai de către stat, precum și de orice alte organizații care deține aceste tehnologii” – acestea sunt spusele Patriarhului în cadrul unei reuniuni parlamentare de Crăciun, în Duma de Stat, după cum menționează RIA Novosti .
Potrivit Patriarhului Kiril, în adresa sa vin mii de scrisori, care exprimă dezacordul prvitor la introducerea noilor tehnologii de identificare fără a exista alte alternative. Potrivit Patriarhului, autoritățile de stat primesc nu mai puțin scrisori cu plângeri similare.
“Sunt convins că oamenii ar trebui să aibă dreptul de a alege de a obține un document de identitate, sub formă de carduri electronice de plastic sau în formă tradițională, folosind sau nu mijloacele electronice” – a spus Patriarhul.
Sursa: http://russian.rt.com/article/70
http://www.aparatorul.md/atentie-pre...a-individului/
Reply With Quote
  #638  
Vechi 23.01.2015, 21:48:40
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Atenție preoților! Patriarhul Kirill: “Documente electronice contribuie la controlul total asupra individului”
http://www.dollo.ro/2015/01/foloseste-cardul-sanatate/

Un interviu interesant, S-ar putea sa va faca mai putin paranoici.
Reply With Quote
  #639  
Vechi 24.01.2015, 10:37:38
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Un interviu interesant, S-ar putea sa va faca mai putin paranoici.
Exista destui interesati direct sa obtina cat mai multe avantaje din povestea cu cardul. Altminteri, de ce s-ar trudi sa le promoveze?
Reply With Quote
  #640  
Vechi 24.01.2015, 10:59:29
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Altminteri, de ce s-ar trudi sa le promoveze?
Pai ai motivul spus de un medic chiar in interviul de mai sus:

"- În concluzie la ce e bun cardul?
- Pentru verificarea medicilor care fac măgării. Pentru pacient nu aduce niciun beneficiu. Până acum noi puteam să susținem într-o lună că l-am văzut și pe tata lui Ștefan cel Mare. Că nu putea casa de asigurări să ne verifice câți pacienți am văzut. Decât prin sondaj, aleatoriu
 să fi avut numărul de telefon al tatălui lui Ștefan cel Mare
 practic imposibil. De acum, dacă nu introducem cardul tatălui lui Ștefan cel Mare în aparat, el nu apare în sistem, deci casa nu ne mai crede că l-am văzut și consultat."
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sanatate Mosh-Neagu Postul 255 30.07.2017 13:46:00
o rugaciune pentru sanatate maria32 Umanitare 34 09.07.2015 16:05:09
Crestinul ortodox si cardurile de sanatate dorinastoica14 Despre Biserica Ortodoxa in general 134 26.11.2012 01:34:06
Religie alternativa CristanN29 Despre Biserica Ortodoxa in general 8 25.11.2010 12:05:42
Rugaciune pentru Sanatate t_a_pirvu Umanitare 4 15.09.2010 12:58:53