View Single Post
  #10  
Vechi 14.11.2015, 11:19:54
The Willful One
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Prima masura luata de "celula de criza" a fost ordinul dat Politiei de a chema pe toti detinatorii legali de arme sa depuna armele in rastel la Politie. Asta e solutia contra terorismului: pensionarii care vaneaza fazani sa-si aduca puscoacele la sectie. Pe buna dreptate te intrebi daca politicienii nu sunt parte a conspiratiei, desi eu raman la parerea ca e vorba de idiotie pura. Stii legea aia a lui Murphy: "cand prostia ar putea explica ceva, nu e cazul sa cauti alta explicatie". Nu am auzit in viata mea ca, atunci cand o cetate e atacata, vornicii parcalabului sa transmita populatiei porunca de a depune armele, ci, dimpotriva, de a veghea cu pusca la picior.
Q. E. D.
Statele trebuie, de acum inainte, tratate ca dusmani. Poate nu ca si teroristii, dar ca si complici. Ce e mai important, dupa legile lui Dumnezeu si ale Bisericii, nu dupa "legile" de pumn-in-gura ale suboamenilor de la Bruxelles si Washington: un stat impotent cand nu e restrictiv, sau viata si saantatea proprie si a familiei?
Popoarele europene sunt vinovate. Pentru lasitatea si conformismul cu care au fost complici celor ce le-au omorat regii si persecutat Biserica. Acum, culeg ce au semanat.

Last edited by The Willful One; 14.11.2015 at 11:22:06.
Reply With Quote