Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.10.2008, 23:20:35
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Forumul in noua formula !

Nu a trecut mult timp , de la lansarea noii formule de prezentare a forumului nostru. Incet, incet, ne obisnuim cu aceasta noua formula si as-i fi curios, cati dintre voi a-ti folosit facilitatea "OBTIUNEA UTILIZATORULUI", in cadrul careia ne putem organiza pagina noastra, cu date biografice, insemnari, pasiuni, putem sa ne organizam propriul album foto, sa ne alegem prieteni de pe forum, sa vizualizam cine ne-a vizitat pagina, numarul postarilor, mesageria si multe altele.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.10.2008, 03:10:53
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Nu a trecut mult timp , de la lansarea noii formule de prezentare a forumului nostru. Incet, incet, ne obisnuim cu aceasta noua formula si as-i fi curios, cati dintre voi a-ti folosit facilitatea "OBTIUNEA UTILIZATORULUI", in cadrul careia ne putem organiza pagina noastra, cu date biografice, insemnari, pasiuni, putem sa ne organizam propriul album foto, sa ne alegem prieteni de pe forum, sa vizualizam cine ne-a vizitat pagina, numarul postarilor, mesageria si multe altele.
Pai draga Cristi.. asta am observat si eu...teama, teama, prea multa teama in a dezvalui ceva din propria identitate.. de ce oare?????
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.10.2008, 04:38:55
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit optiuni

eu si cu stefan/ veilur ne-am folosit si mai mult... in sensul ca "i-am luat la intrebari" aproape pe toti! desi mare lucru n-am prea aflat...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.10.2008, 05:55:47
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
eu si cu stefan/ veilur ne-am folosit si mai mult... in sensul ca "i-am luat la intrebari" aproape pe toti! desi mare lucru n-am prea aflat...
Pai da.. vazui ca ai"antecedente" de genul asta inca de la topicul"O alta dezvaluire"
Cam la fiecare 10-20 postari ale forumistilor,vedeam si mesaj de la Mirelat in care ne invita politicos sa ne prezentam....De carcotasa ce am fost si rea "chielishica" pe mine abia dupa multa vreme,
am postat un raspuns la acel topic.
Scuze, dar nu m-am putut abtine sa nu imi fac public, "mea culpa"
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.10.2008, 07:36:37
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Este o facilitate bine venita de a avea pagina personala, cu date biografice, foto, prieteni si multe altele. Pana la urma urmei, draga Marina, nu stiu de ce sa ne fie teama, de a ne arata identitatea, cat de cat. Spre exemplu pagina ta o tin minte , datorita frumoasei cateluse pe care o ai. La Mirela , tin minte pozele si amintirile din Bucuresti. Fiecare are cate ceva deosebit, nu neaparat in foto, ci in semnatura, in anumite date. Simplu, dam clik pe numele utilizatorului si-i vizualizam pagina proprie. Vedem cine il viziteaza, prieteni , etc. Nu trebuie sa ne ascundem. Un crestin nu are nici frica si nici "secrete" pana la urma.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.10.2008, 19:27:25
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Cam la fiecare 10-20 postari ale forumistilor,vedeam si mesaj de la Mirelat in care ne invita politicos sa ne prezentam....
ah, acolo postam cand aparea pe forum cate unul cu ganduri absconse, doar doar isi dadea arama pe fata.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.10.2008, 19:30:06
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
ah, acolo postam cand aparea pe forum cate unul cu ganduri absconse, doar doar isi dadea arama pe fata.
asta pe topicul cu "Limpezirea apelor/ De ce biserica apartineti..."

cel legat de varsta/ "O alta limpezire..." e alta mancare de peste!@ prietenii stiu de ce!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.10.2008, 19:46:34
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dar nu e obligatoriu, nu?!?
Am scris unele lucruri despre mine, dar nu au aparut; de ce, nu stiu. Apoi m-am gandit ca "anonimatul" imi foloseste in sensul de a folosi mai mult timp pe rugaciune, nu pe corespondenta, care ar fi inevitabila. Asa ca, va rog sa ma iertati daca nu voi fi prea activa pe pagina personala; nu am prea mare lucru de spus despre mine, mai multe decat am spus deja. Asta nu inseamna ca nu trimit mesaje, sau ca nu raspund la mesajele primite.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.10.2008, 19:49:27
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Mie mi se pare o buna idee aceasta noua formula a forumul numai ca multe dintre facilitati deabia le descopar:)) ,am vazut acolo o optiune cu grupuri sociale,se pot face grupuri pe forum aici sa se discute teme etc,din cate am inteles.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.10.2008, 20:04:19
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit "friendship request"

ce nu prea inteleg eu ce rost are asta cu "send friendship request"...sa nu ma intelegeti gresit, eu am raspuns la toate, dar nu vad la ce foloseste..
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Forumul nostru omulet Biserica Ortodoxa si Massmedia 479 04.11.2009 15:39:44
articol formula as - Rugaciunea e ca apa pentru un om insetat E_my Stiri, actualitati, anunturi 0 09.09.2009 21:00:40
Formula AS -Spiritualitate C-tin Resurse ortodoxe on-line 4 26.06.2008 23:59:42
pe forumul edu.ro(profesorilor) urzicuta Generalitati 0 29.02.2008 20:16:07
forumul crestinortodox la pro tv alexandra28again Stiri, actualitati, anunturi 31 14.12.2007 06:56:58