Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 03.01.2010, 00:05:48
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Probabil ca asteapta sa te schimbi, ceva intens sau socant.Sau poate vede in tine un om schimbat altul fata de cel care s-a indragostit.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 03.01.2010, 00:07:15
pea1974 pea1974 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

cu ce? vin acasa dupa servici, imi fac treburile casnice, nu beau, nu ma uit la altele ieseam la plimbare cu ea pt a mai vorbi desi era tarziu si foarte obosit dupa job...asta ajunsesem
Reply With Quote
  #43  
Vechi 03.01.2010, 00:08:51
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Nu stiu, incearca sa aflii de ce se poarta asa cu tine.Eu am plecat la culcare.Noapte buna si Doamne Ajuta.Dumnezeu sa va ajute sa va rezolvati problemele.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 03.01.2010, 00:17:35
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
poate i-ai gresit in vreun fel
Am inteles ca ea la inselat atunci cu ce a gresit el?
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #45  
Vechi 03.01.2010, 00:19:36
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pea1974 Vezi mesajul
cu ce? vin acasa dupa servici, imi fac treburile casnice, nu beau, nu ma uit la altele ieseam la plimbare cu ea pt a mai vorbi desi era tarziu si foarte obosit dupa job...asta ajunsesem
Tu ar trebuie sa o urmaresti daca ea se mai intalneste cu individul sau poate altul atunci nu te mai mira de comportarea ei,se intimpla femeile se indragostesc f usor.....
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #46  
Vechi 03.01.2010, 00:26:12
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pea1974 Vezi mesajul
Repet e o situatie total delicata. Am fost tot timpul diferiti fata de altii...nu simteam eu simtea ea sau invers...ne feream tot timpul de ceva ce nu ne-ar fi placut. Referitot la fertilitate da am facut analize amandoi la ea era o problema a facut tratament aprox 2 luni dar nu la terminat...mai tb sa faca o chestie nu inteleg...tot timpul avea un semn de indoiala asupra mea eu lucrand cu multe aparate si credea ca din cauza radiatiilor as fi avut probleme..probabil de aici ratacirea...si ma considera vinovat de decaderea ei(lipsa sentimentelor..am expus anterior ca zburam dupa material sa aiba si sa avem pe viitor)...de ce refuza acum Biserica care ia fost sora..habar nam...probabil se va destepta incet dar tb rabdare multa...la medic nu o pot duce si nici mama ei nu se baga desi ar trebui...complicat, dureros dar simt ca nimic nu e pierdut si trebuie sa lupt eu pt ea...

Pai din ce vad, nu prea ai idee de fapt ce e in sufletul ei, ai spus ce crezi tu despre cum gandeste ea, dar de ce nu incerci sa afli exact ce si cum gandeste, atat timp cat inca mai poti discuta cu ea, abordeaza problemele astea, una cate una si afla exact ce a fost/este in capul ei.

Esti sigur ca te-a inselat doar pentru ca vroia un copil? Daca a fost si altceva la mijloc? O aventura de moment care astepta sa se finalizeze intr-o relatie dar nu s-a mai intamplat?

Ea ti-a spus, sau cum ai aflat? Cum ti-a zis (daca ea ti-a spus)?

Chiar si asa gestul este unul absurd, daca spui ca era o persoana cu frica de Dumnezeu, ar mai fi fost atatea lucruri de facut pana sa ajunga sa te insele pentru un copil (daca asa crezi tu ca au stat treburile).

Iar cu credinta..de unde stii ca nu a fost doar o persoana conformista, afisa ceea ce vroiai tu sa vezi la ea pentru ca era cu tine si vroia sa-ti faca pe plac, acum a gasit alti oameni care sa o sfatuiasca altfel, are alta atitudine.

Poate nu e atat de instabila psihic cat nehotarata si are pe cineva care mereu o indeamna la ce e rau, poate prietena aceea a ei, ar trebui sa incerci sa vorbesti si cu ea si chiar daca nu-ti va spune multe, ai sa intelegi destul din atitudinea ei fata de tine si poate de acolo se trag multe probleme.

De ce te considera vinovat pentru ceea ce s-a intamplat? Adica nu parerea ta, concret ea ce ti-a spus?
Daca ea considera ca tu ai impins-o acolo, cu ce anume? Repet, cuvintele ei, nu parerea ta.

Daca nu stii, este tragic pentru ca ar fi trebuit sa discutati lucrurile astea in detaliu cu mult inainte sa se ajunga aici.

Faptul ca tu ai iertat-o nu e suficient, e posibil ca ea sa nu se fi iertat sau in orice caz lucrurile pentru ea sa nu fie atat de simple cat sunt pentru tine (desi nu e usor sa ierti asa ceva).

In orice caz, lupta macar sa nu-ti reprosezi nimic mai tarziu, roaga-te dar si incearca sa afli exact ce se petrece in sufletul ei, dar sa spuna ea, nu pe ghicite.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 03.01.2010, 00:26:50
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Tu ar trebuie sa o urmaresti daca ea se mai intalneste cu individul sau poate altul atunci nu te mai mira de comportarea ei,se intimpla femeile se indragostesc f usor.....
Mai ales cand sunt sub stres si au nevoie de o schimbare pe care nu o pot gasi altfel..
Reply With Quote
  #48  
Vechi 03.01.2010, 01:08:21
pea1974 pea1974 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

ratacirea sa intamplat in luna septembrie..atat..ea mi-a spus in momentul in care sa decis sa renunte...a recunoscut ca nu mai poate trai in minciuna iar zbuciumul ei intern nu mai putea fi controlat...cine stie ce-o fi fost in capul ei...la visat pe Fat Frumos si acesta ia dat flit...oricum acel tip nu mai exista si daca apare e tinut sub control din toate directiile...chiar i-am si sugerat sa fuga cat mai departe de noi(nu-l cunosc dar am aflat cine e prin diverse cai)...nu se simte implinita din cate am inteles in discutiile avute ultima oara...in fine o sa ma rog..macar s-o stiu pe ea linistita...eu voi vedea ce-o sa mai fac

Last edited by pea1974; 03.01.2010 at 01:10:27.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 03.01.2010, 01:24:39
dorinel78 dorinel78 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 260
Implicit

nu am citit posturile anterioare
daca erai un curvar, un betivan, etc ar fi fost o scuza sa te insele.
dar tu ai ajutat-o, ai facut sacrificicii pt ea, si cu toate astea tot te inselat.
asta inseamna ori ca nu are constiinta si e curva, ori ca este indragostita de altul.
iar faptul ca azi zice ca te te iubeste si maine vrea sa divorteze ridica multe semne de intrebare...
Eu in sit. ta nu as putea trece peste asa ceva.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 03.01.2010, 01:27:35
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pea1974 Vezi mesajul
ratacirea sa intamplat in luna septembrie..atat..ea mi-a spus in momentul in care sa decis sa renunte...a recunoscut ca nu mai poate trai in minciuna iar zbuciumul ei intern nu mai putea fi controlat...cine stie ce-o fi fost in capul ei...la visat pe Fat Frumos si acesta ia dat flit...oricum acel tip nu mai exista si daca apare e tinut sub control din toate directiile...chiar i-am si sugerat sa fuga cat mai departe de noi(nu-l cunosc dar am aflat cine e prin diverse cai)...nu se simte implinita din cate am inteles in discutiile avute ultima oara...in fine o sa ma rog..macar s-o stiu pe ea linistita...eu voi vedea ce-o sa mai fac

"Cine stie ce o fi fost in capul ei".
Pai tu ar fi trebuit sa stii, adica sa incerci sa afli.
Daca nu se simte implinita, ce isi doreste si tu nu poti sa ii oferi?

La voi cum decurg discutiile, nu-ti spune detaliile astea sau nu te intereseaza sa le afli?

Linistita? Ma indoiesc.

Tu? Poate..sa speram. Dar atat timp cat mai puteti discuta, ar fi bine sa cauti sursa exacta a nemultumirilor ei.

Insa e probabil sa fi ajuns la concluzia ca ar putea eventual gasi mai repede ceea ce vrea cerand din alta parte decat avand rabdare alaturi de tine, sau poate mai sunt si alte chestii la mijloc..

Tare ar fi fost bine daca am fi auzit si parerea ei.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Gelozia intre frati Ekaterina Generalitati 15 31.07.2012 10:24:07
Fiti precum copiii... Marius22 Generalitati 38 03.05.2012 18:12:47
fiti binecuvantati sdimsdim Generalitati 22 29.06.2007 15:05:40