Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.04.2024, 00:26:25
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.580
Implicit Moartea de batranete s-a mutat la tinerete

https://www.activenews.ro/stiri-soci...-subita-188863
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.04.2024, 08:41:24
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.979
Implicit

Cel mai șocant mi se pare incidentul cu tânărul acela care a murit într-un salon de tatuaje într-un mall și au continuat să tatueze nestingheriți vreo oră până s-a decis suspendarea activității.

Băuse energizantele ca pe apă (4-5 unele după altele), posibil și energizantele să fie o cauză mai ales dacă ai deja probleme nedepistate la inimă, poți să ai probleme la inimă și când ești tânăr nu contează.

La ceilalți sportivi se presupune că fac controale de medicină sportivă.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.04.2024, 14:07:59
MineaPeter MineaPeter is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.11.2017
Locație: Pitesti, RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit

O întrebare care vine automat în minte: oare ei toți erau vaccinați anti-COVID?
Că știm ce se spune despre urmările vaccinului la unii dintre oameni. În loc să îi izbăvească de moarte, cică i-a apropiat de ea. Eu personal am scăpat și nevaccinat, și necovidat, slavă Domnului și... vieții mai retrase acasă!

În fine. Domnul să le aibă sufletele în paza Sa!
__________________
La sfârșitul lumii, toți vom învia!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.04.2024, 17:51:53
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.580
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MineaPeter Vezi mesajul
O întrebare care vine automat în minte: oare ei toți erau vaccinați anti-COVID?
Că știm ce se spune despre urmările vaccinului la unii dintre oameni. În loc să îi izbăvească de moarte, cică i-a apropiat de ea. Eu personal am scăpat și nevaccinat, și necovidat, slavă Domnului și... vieții mai retrase acasă!

În fine. Domnul să le aibă sufletele în paza Sa!
Ai uitat ca nimeni nu putea sa participe in sporturi de masa, sa fie inclusi in echipe, sa calatoreasca cu echipa sau chiar singuri. La fel parintii care isi smulg parul din cap ii duceau din disperare pe motiv ca plodul lor pretios nu va fi in rind cu totii, nu va mai avea vacante cu alti copii, ca vor fi ostracizati la scoala, liceu, facultati, pe teren.
Ca urmare pe cine vezi pe terenul de fotbal, handbal, volei, hochei, rugbi, tenis, inot, samd, absolut toate sporturile de masa, toti sunt capsati, fara discutie. Altfel nu erau acolo, nu participau.

Probabil ca ai auzit prin ce iad mediatic si competitional a fost tarat tenismanul sârb Novak Djokovic, numărul unu mondial, intre anii 2021-2022 pentru ca nu era.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.

Last edited by cozia; 20.04.2024 at 18:01:47.
Reply With Quote
Răspunde