Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 11.05.2009, 11:19:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Citez din memorie: "traim ultimele zile, fratilor", "sa mergem la martiriu", "mai avem putin de suferit si indurat" etc. Uneori, cand il ascult, as putea spune ca e convins ca apuca Apocalipsa.
Iarta-ma, n-am citit cu atentie ce ai scris prima data.
Ai dreptate.
Si eu m-am intrebat chestia asta..

De ce ii lasa pe altii gen Danion sa spuna prostii despre Sf. Sinod si nu ia el personal atitudine?

Sau daca nu e de acord cu ideile astea de ce nu-l cearta?
Ca doar la Petru Voda a zis ca Sf. Sinod a luat "o decizie apostata" si e "Sinod talharesc".

Ca sa nu mai zicem ca fiind invitat in public sa dea binecuvantare prin telefon pentru manifestatii anti-cip a refuzat insa tot vin altii de la Petru Voda sa zica ca parintele Iustin n-a avut curaj sa spuna asta pentru ca "telefoanele sunt ascultate" si de fapt este de acord..
Daca ar fi asa, unde este curajul marturisirii care este propovaduit la altii?

Daca el nu a fost de acord cu manifestatiile, ce cauta acolo crestinii nostri la manifestatii cu poza parintelui si striga "Parinte Iustin, te iubim".
Ce fel de dragoste este, daca fara ascultare?

De ce se degradeaza imaginea parintelui Iustin?
Reply With Quote
  #12  
Vechi 11.05.2009, 11:23:39
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

PS. Nu cred ca ceea ce spui tu se poate numi "iesiri milenariste".

Eu asta inteleg prin "milenarism".
http://www.crestinortodox.ro/1019m-d...ios/MILENARISM

Poate ai vrut sa spui "apocaliptice".

Daca nu stiai, cei de la Petru Voda, mai precis par. Aldea a declarat ca Apocalipsa deja a inceput si suntem in perioada "pecetluirii".

Deci este deja fiara, ea ii sileste pe toti (dupa intelegea si interpretarea dumnealui) sa-si puna pecetea.
Deci in cam 3 ani si jumatate Domnul va reveni pe pamant.

Nici macar adventistii n-au ajuns atat de departe.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 11.05.2009, 11:24:33
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

http://www.crestinortodox.ro/cauta/milenarism

http://www.crestinortodox.ro/alte-ar...e-o-mie-de-ani
Reply With Quote
  #14  
Vechi 11.05.2009, 11:37:04
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul
facetzi semnul crucii sfantului Andrei peste toate simbolurile satanice, peste codul de bare (nu oricecod de bare ci doar ala cu ||cod||cod|| unde || e codificarea cifrei 6)
Da, de curand m-am lamurit cum e cu codul lui 6. Stiam ca cele doua bare subtiri si identice inseamna cifra 6, insa nu aveam "dictionarul" care sa-mi confirme asta... Si unde am gasit scrisa clar si negru pe alb semnificatia celor doua bare || ? Chiar sub nasul meu, in orice cod care sta desenat pe orice produs. Caci imediat sub barele respective, oricare ar fi ele, este scrisa o cifra, fiecare grup de bare avenad un o cifra unica atribuita imediat dedesubt, ca reflectie sau proiectie vazuta a codului secret. Deci, am verificat pe multe produse, diverse si care provin din diferite locuri: de fiecare data, fara exceptie, deasupra cifrei 6 sunt desenate cele doua bare subtiri. Care bare subtiri, dar un pic mai lungi (uneori) sunt mereu prezente la inceputul, la mijlocul si la sfarsitul fiecarui sir de bare.

Deci || blablabla || tralala || = 6 blablabla 6 tralala 6

unde blablabla si tralala pot contine printre altele si cele doua bare subtiri || care au dedesubt un 6 discret

Cu dedicatie pentru cei care inca se mai indoiesc.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 11.05.2009, 11:38:35
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai la asa teologie a codului de bare, nu era cazul sa apara si niste rugaciuni speciale pentru asa ceva?

Chiar si niste exorcisme eventual, sa aduca lumea la biserica tot ce cumpara cu cod de bare si preotul sa zica niste rugaciuni speciale pentru a scoate "666" din codul de bare ca sa ramana totul curat si lucrul din cutie nespurcat.
tzi se pare ca tzi-am dat rugaciuni mai putzin speciale alaturi de a aplica X adica crucea sfantului ap. Andrei? poate shtii dumneata altele... dar fiecare se poate ruga cu cuvintele lui sau cu rugaciunile lui... iar aici nu e vorba de exorcisme ori de molifte ci doar de a calca peste totzi sherpii shi toate shoparlele shi toate sculele sculate ale celui rau shi insemnele vrajitoreshti de pe lucrurile personale, aplicand peste ele crucea sf Andrei, adica puterea shi lumina de la Dumnezeu peste intunericul antichristic ce ishi pune insemnele shi shtampilele peste toate cele ce ne inconjoara... peste toate produsele din comertz shi peste animale shi peste oameni caci shi tinerii sunt mai nou plini de tatuaje shi de toate sulimenizarile modei antichristului... deci peste ale tale inainte de a le folosi... shi astfel ai sa te linishteshti... dar shi pe tine sa te pecetluieshti cu sf Cruce a Domnului...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 11.05.2009, 13:19:46
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Iarta-ma, n-am citit cu atentie ce ai scris prima data.
Ai dreptate.
Si eu m-am intrebat chestia asta..

De ce ii lasa pe altii gen Danion sa spuna prostii despre Sf. Sinod si nu ia el personal atitudine?

Sau daca nu e de acord cu ideile astea de ce nu-l cearta?
Ca doar la Petru Voda a zis ca Sf. Sinod a luat "o decizie apostata" si e "Sinod talharesc".

Ca sa nu mai zicem ca fiind invitat in public sa dea binecuvantare prin telefon pentru manifestatii anti-cip a refuzat insa tot vin altii de la Petru Voda sa zica ca parintele Iustin n-a avut curaj sa spuna asta pentru ca "telefoanele sunt ascultate" si de fapt este de acord..
Daca ar fi asa, unde este curajul marturisirii care este propovaduit la altii?

Daca el nu a fost de acord cu manifestatiile, ce cauta acolo crestinii nostri la manifestatii cu poza parintelui si striga "Parinte Iustin, te iubim".
Ce fel de dragoste este, daca fara ascultare?

De ce se degradeaza imaginea parintelui Iustin?
Poate "milenariste" n-a fost cuvantul potrivit, insa la momentul cand am scris mesajul mi s-a parut un cuvant foarte bun.

Vrea sau nu vrea, Iustin Parvu isi construieste o imagine de martir prin aceste comunicate si atitudini, de un ultim aparator al credintei ramas sa propovaduiasca adevarul in niste vremuri extrem de tulburi, in care sfarsitul este extrem de aproape (dupa spusele dumnealui). BOR nu a avut nici pe departe aceeasi atitudine in privinta pasapoartelor. Urmand logica domnului Parvu, BOR sigur este corupta, infiltrata de dusmanii credintei, asa ca daca lupta, de ce nu lupta impotriva tuturor? Ca nu numai clasa politica este vinovata ca permite biometria, ci si BOR ca nu face nimic, nu?
Reply With Quote
  #17  
Vechi 11.05.2009, 13:52:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Poate "milenariste" n-a fost cuvantul potrivit, insa la momentul cand am scris mesajul mi s-a parut un cuvant foarte bun.

Vrea sau nu vrea, Iustin Parvu isi construieste o imagine de martir prin aceste comunicate si atitudini, de un ultim aparator al credintei ramas sa propovaduiasca adevarul in niste vremuri extrem de tulburi, in care sfarsitul este extrem de aproape (dupa spusele dumnealui). BOR nu a avut nici pe departe aceeasi atitudine in privinta pasapoartelor. Urmand logica domnului Parvu, BOR sigur este corupta, infiltrata de dusmanii credintei, asa ca daca lupta, de ce nu lupta impotriva tuturor? Ca nu numai clasa politica este vinovata ca permite biometria, ci si BOR ca nu face nimic, nu?
Parintele Iustin traieste departe de lume in sensul cel mai propriu.
Singurele surse de informatii sunt anumiti oameni in care el are incredere prea mare din pacate.
Si acesti oameni i-au prezentat o realitate deformata in baza careia dumnealui a luat niste atitudini legitime.

Problema este ca realitatea este una diferita si cei care reusesc sa o vada vad si discrepantele si atunci multe afirmatii ale dumnealui devin hilare si de neinteles.

Dar nu e vina parintelui decat poate pentru prea marea incredere pe care a avut-o in acei oameni.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 11.05.2009, 13:57:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Da, de curand m-am lamurit cum e cu codul lui 6. Stiam ca cele doua bare subtiri si identice inseamna cifra 6, insa nu aveam "dictionarul" care sa-mi confirme asta... Si unde am gasit scrisa clar si negru pe alb semnificatia celor doua bare || ? Chiar sub nasul meu, in orice cod care sta desenat pe orice produs. Caci imediat sub barele respective, oricare ar fi ele, este scrisa o cifra, fiecare grup de bare avenad un o cifra unica atribuita imediat dedesubt, ca reflectie sau proiectie vazuta a codului secret. Deci, am verificat pe multe produse, diverse si care provin din diferite locuri: de fiecare data, fara exceptie, deasupra cifrei 6 sunt desenate cele doua bare subtiri. Care bare subtiri, dar un pic mai lungi (uneori) sunt mereu prezente la inceputul, la mijlocul si la sfarsitul fiecarui sir de bare.

Deci || blablabla || tralala || = 6 blablabla 6 tralala 6

unde blablabla si tralala pot contine printre altele si cele doua bare subtiri || care au dedesubt un 6 discret

Cu dedicatie pentru cei care inca se mai indoiesc.
Orice cifra de bare de pe codul UPC/EAN este codificata printr-un numar de unitati.
O unitate este reprezentata de cea mai subtire linie neagra sau spatiu alb.
Poti sa ne spui cate unitati au acei "6" cu liniile mai lungi (de la capete si la mijloc) si cate au cele sub care scrie cifra 6?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 11.05.2009, 14:49:18
scrabble
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Parintele Iustin traieste departe de lume in sensul cel mai propriu.
Singurele surse de informatii sunt anumiti oameni in care el are incredere prea mare din pacate.
Si acesti oameni i-au prezentat o realitate deformata in baza careia dumnealui a luat niste atitudini legitime.

Problema este ca realitatea este una diferita si cei care reusesc sa o vada vad si discrepantele si atunci multe afirmatii ale dumnealui devin hilare si de neinteles.

Dar nu e vina parintelui decat poate pentru prea marea incredere pe care a avut-o in acei oameni.
Atunci, din perspectiva ta, nici nu stiu ce-ar trebui sa fie mai grav: spusele parintelui sau indarjirea cu care o parte a credinciosilor sustin neconditionat orice spune parintele?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 11.05.2009, 14:49:43
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Orice cifra de bare de pe codul UPC/EAN este codificata printr-un numar de unitati.
O unitate este reprezentata de cea mai subtire linie neagra sau spatiu alb.
Poti sa ne spui cate unitati au acei "6" cu liniile mai lungi (de la capete si la mijloc) si cate au cele sub care scrie cifra 6?
Eu am descoperit empiric, fara sa stiu vreun mecanism de decodificare, ca este o regula general-valabila ca oricare doua liniute subtiri alaturate au dedesubt cifra 6. Mai putin cele din extremitati si de la mijloc, care de obicei dar nu intotdeauna sunt mai lungi. Poti sa te convingi imediat de asta, ia orice produs marcat si uita-te dupa cifra 6.

Daca stii tu mai bine cum sta treaba cu codul de bare, spune-ne si noua sa invatam.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pr Iustin Parvu ana-maria Mari Duhovnici si predicile lor 71 06.12.2011 00:20:28
parintele iustin parvu dana-v Diverse Sarbatori 0 04.04.2010 23:00:15
Iustin Parvu spinum Intrebari utilizatori 3 10.03.2010 17:09:06
Parintele Iustin Neagu madalinutza Preotul 7 10.03.2008 19:50:55
Parintele Iustin michaela Stiri, actualitati, anunturi 0 02.04.2006 22:38:34