Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 29.04.2009, 00:15:58
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
si noi , desigur ...
asta e bomba nucleara a ortodoxiei! Asta face banul din om!!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 29.04.2009, 00:19:36
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de claudiu-marius Vezi mesajul
SA nu mergeti niciodata acolo . CRestinii de la noi il evita deja
Multumesc, dar nu cred ca ajung pe acolo, caci eu merg in alte orase cand revin in tara.
Il evita? Dar sala era plina ochi...
Reply With Quote
  #23  
Vechi 29.04.2009, 00:20:58
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

banu si facultatea de teologie ...
Reply With Quote
  #24  
Vechi 29.04.2009, 00:22:06
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
[COLOR=Red]Unul esti Tu .[/COLOR]
Speram ca nu e singurul, Cristian. Slava Domnului, sunt multi oameni, care cred in Dumnezeu cu sinceritate si din toata inima.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.04.2009, 00:36:55
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Multumesc, dar nu cred ca ajung pe acolo, caci eu merg in alte orase cand revin in tara.
Il evita? Dar sala era plina ochi...
LA EL MERG PERSOANE din diferite locuri din tara si vreo 100 din mures lumea il cunoaste .in anul cand TVR implinea 50 de ani de santamarie bis din filie a ars .Atuncea la staia locala a unui post de televiziune a zis ca merge sa se roage in singuratate iar a doua zi 16 aug canta la brasov in direct la tvr la sarbatoarea de 50 de ani de televiziunne .De atunci lumea sa cam rarit . El nu are multi cedinciosi acolo caci e pe Valea Nirajului si acolo e secuimea caci un sfert din jud MUres e cu maghiari restul e ortodox in majoritate dar sunt si secte si grco-catolici dar ei sunt putini
Reply With Quote
  #26  
Vechi 29.04.2009, 00:37:03
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

parca e o gluma de prost gust... sincer... daca ar ajunge unul ca ala intr-o biserica din zona noastra ar fi uns cu miere si imbracat in pene... macar sa semene a ce este, adica un clovn. insa acolo pare ca are foarte multi fani... se vede ca l-a citit pe parintele cleopa, furandu-i din povesti partea cu discutia din tren... smecher... a prelucrat-o el asa putin dar tot furt se cheama. si minciuna. si de ce se foloseste de minciuna ca sa-si sustina "credinta" atat de tare? pentru ca e dracu' gol... ma uitam si la comentarii... care mai de care mai pisaciosi si mai plangaciosi...
sa fim seriosi, cred ca e o comunitate restransa. si cred ca majoritatea de acolo erau sectanti si in niciun caz ortodocsi. nu am auzit la viata mea murmure de aprobare in biserica ortodoxa. alea erau raspunsuri de eretici ca la bisericile negrilor din state... haleluja! mai lipsea whoopy goldberg de acolo si gradina zoologica avea efectiv complet...
sper sa fie doar un cosmar urat si doar un fenomen izolat. daca vrea castrat il asteptam in bucovina... dar ar scapa usor... asta trebuie inchis cu parintele proclu, sau parintele Justin... in juma de zi il fac parintii ortodox sadea... uita el toate prostiile si povestile...
pana una alta aveti grija ce mediatizati si voi sa nu cada si altii in plasa nemernicilor.
Doamne ajuta!
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."
Reply With Quote
  #27  
Vechi 29.04.2009, 00:38:53
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Question

Iertare pentru offtopic, este gresit / neindicat sa ne rugam cu ochii inchisi pentru o mai buna concentrare? (am remarcat o postare referitoare la aceasta chestiune aici pe topic).

Doamne ajuta!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 29.04.2009, 00:40:15
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de axios Vezi mesajul
parca e o gluma de prost gust... sincer... daca ar ajunge unul ca ala intr-o biserica din zona noastra ar fi uns cu miere si imbracat in pene... macar sa semene a ce este, adica un clovn. insa acolo pare ca are foarte multi fani... se vede ca l-a citit pe parintele cleopa, furandu-i din povesti partea cu discutia din tren... smecher... a prelucrat-o el asa putin dar tot furt se cheama. si minciuna. si de ce se foloseste de minciuna ca sa-si sustina "credinta" atat de tare? pentru ca e dracu' gol... ma uitam si la comentarii... care mai de care mai pisaciosi si mai plangaciosi...
sa fim seriosi, cred ca e o comunitate restransa. si cred ca majoritatea de acolo erau sectanti si in niciun caz ortodocsi. nu am auzit la viata mea murmure de aprobare in biserica ortodoxa. alea erau raspunsuri de eretici ca la bisericile negrilor din state... haleluja! mai lipsea whoopy goldberg de acolo si gradina zoologica avea efectiv complet...
sper sa fie doar un cosmar urat si doar un fenomen izolat. daca vrea castrat il asteptam in bucovina... dar ar scapa usor... asta trebuie inchis cu parintele proclu, sau parintele Justin... in juma de zi il fac parintii ortodox sadea... uita el toate prostiile si povestile...
pana una alta aveti grija ce mediatizati si voi sa nu cada si altii in plasa nemernicilor.
Doamne ajuta!
Nu uita nimic e foarte pervers are in familie sectanti in jud BN vezi ce am scris sub tine
Reply With Quote
  #29  
Vechi 29.04.2009, 00:44:32
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

daca te lupta imaginatia este periculos ... daca nu , nu ...
Reply With Quote
  #30  
Vechi 29.04.2009, 00:46:24
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

mam referit la asta : " Iertare pentru offtopic, este gresit / neindicat sa ne rugam cu ochii inchisi pentru o mai buna concentrare? (am remarcat o postare referitoare la aceasta chestiune aici pe topic). "
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 09.06.2013 00:58:51
Canoanele: casatoria ortodox eretic spre_rasarit Generalitati 0 23.01.2012 03:12:47
Biserica Ortodoxa in Sicilia stoicaanna Generalitati 0 30.07.2010 21:03:55
Biserica ortodoxa siriana dmb Despre Biserica Ortodoxa in general 18 17.01.2009 23:58:33
Este oare si Badilita un eretic? grecu Biserica Ortodoxa Romana 44 12.06.2008 02:18:15