Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.04.2009, 23:52:17
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
da , e de plans ... insa nu prea cred ca se mai poate face ceva ... iti vine sau nu sa crezi ca lumea a luat-o de buna , da asta e nivelul in general al lumii ortodoxe ... putini isi mai dau seama ...

ma intreb , oare cati or mai fi din astia care sa mai realizeze ca asa ceva e duh antihristic ... or fi oare multi ? oare cati or mai fi ?

am auzit ca de pasti , a predicat par filoteu la manastirea petru voda , despre cipuri ; si era o mare de lume , insa multi plangeau ... desigur , par filoteu nu lovea cu pumnii in aer , da totusi oamenii au simtit ce a zis el , ca e de la Dumnezeu ... deci totusi mai sunt si oameni credinciosi ...
[COLOR=Red]Unul esti Tu .[/COLOR]
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 28.04.2009, 23:54:04
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Poate imi spuneti voi, daca preotii ortodocsi inchid ochii la predica si se concentreaza, precum acest predicator?
Dar nu am inteles ce profesor este. Parca am inteles la Facultatea de filologie; nu mi s-a parut ca spune teologie. Oare nu am auzit bine?
Totusi nu inteleg ce cauta un predicator intr-o biserica ortodoxa. Mosuni? Mi se pare cunoscut numele..de unde? Cine era din Mosuni, Pr.Gabriel cumva? Nu-mi aduc sigur aminte...
Reply With Quote
  #13  
Vechi 29.04.2009, 00:01:46
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
[color=darkorange]unul din semne .[/color]
Sigur, Cristian, unul din semne, dar primul pe care il putem vedea. As mai zice si ochii inchisi la predica: concentrare, yoga...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 29.04.2009, 00:03:00
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Poate imi spuneti voi, daca preotii ortodocsi inchid ochii la predica si se concentreaza, precum acest predicator?
Dar nu am inteles ce profesor este. Parca am inteles la Facultatea de filologie; nu mi s-a parut ca spune teologie. Oare nu am auzit bine?
Totusi nu inteleg ce cauta un predicator intr-o biserica ortodoxa. Mosuni? Mi se pare cunoscut numele..de unde? Cine era din Mosuni, Pr.Gabriel cumva? Nu-mi aduc sigur aminte...
Mosuni jud Mures la 20 km de TG MURESiar preotul e cantaretul de muzica populara Cristian Pomohaci Acolose aduna numai un fel de lume si liturghia pe care o face e schimbata caci foloseste la ectenii cuvintele lui nu cele din liturghier Fereasca Dumnezeu de ce e acolo!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 29.04.2009, 00:04:53
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
uitati-va si la raspunsurile care le-au dat oamenii la final ... toti sunt pentru depasirea barierelor confesionale , pentru a infiinta deci biserica lui antihrist ... auzi !!! astia nu au nici un Dumnezeu deasupra capului lor ...
Le-a spus ca Iisus vine curand... Ori noi stim cine va veni inaintea Domnului...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 29.04.2009, 00:08:43
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de claudiu-marius Vezi mesajul
Mosuni jud Mures la 20 km de TG MURESiar preotul e cantaretul de muzica populara Cristian Pomohaci Acolose aduna numai un fel de lume si liturghia pe care o face e schimbata caci foloseste la ectenii cuvintele lui nu cele din liturghier Fereasca Dumnezeu de ce e acolo!
Multumesc, Claudiu. Am facut eu confuzie; iertare. Pacat de oamenii aceia. E ciudata harmalaia din biserica la predica.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 29.04.2009, 00:10:37
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

vinovat e episcopul ...
Reply With Quote
  #18  
Vechi 29.04.2009, 00:13:34
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Multumesc, Claudiu. Am facut eu confuzie; iertare. Pacat de oamenii aceia. E ciudata harmalaia din biserica la predica.
SA nu mergeti niciodata acolo . CRestinii de la noi il evita deja
Reply With Quote
  #19  
Vechi 29.04.2009, 00:13:51
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

si noi , desigur ...
Reply With Quote
  #20  
Vechi 29.04.2009, 00:15:02
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

vroiam sa zic , ca si noi suntem vinovati ...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 09.06.2013 00:58:51
Canoanele: casatoria ortodox eretic spre_rasarit Generalitati 0 23.01.2012 03:12:47
Biserica Ortodoxa in Sicilia stoicaanna Generalitati 0 30.07.2010 21:03:55
Biserica ortodoxa siriana dmb Despre Biserica Ortodoxa in general 18 17.01.2009 23:58:33
Este oare si Badilita un eretic? grecu Biserica Ortodoxa Romana 44 12.06.2008 02:18:15