Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.04.2009, 22:08:24
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit eretic predicand erezia in biserica ortodoxa

http://crestintotal.wordpress.com/20...a/#comment-448

sa zica ereticul asta ca nu conteaza in ce dogma crezi , intr-o biserica ortodoxa !!! auzi ce erezie !!! si popa ala tot un eretic de altfel ...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.04.2009, 22:11:59
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

uitati-va si la raspunsurile care le-au dat oamenii la final ... toti sunt pentru depasirea barierelor confesionale , pentru a infiinta deci biserica lui antihrist ... auzi !!! astia nu au nici un Dumnezeu deasupra capului lor ...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.04.2009, 22:19:23
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

... plangea si popa ala eretic ... ... si oamenii ... astia is pregatiti sufleteste deplin pentru antihrist ...

cine Doamne a mai pus si preoti din astia in biserica ??? au innebunit cu totii ...

desigur , nici un episcop nu o sa zica nimic referitor la faptul ca ereticul ala a predica erezii in bis ortodoxa ... pai ce sa zica , daca toti , de la vladica pana la opinca , sunt adepti ai bisericii universale a lui antihrist ... new age !!!

insa am si io o curiozitate : de ce plangeau aia , ca io nu am inteles ... aveau emotii ??? ... li s-a tulburat sangele in ei din cauza la ereticu ala ? creca da ... dupa cum am vazut si ereticul avea sangele foarte navalnic , in predica lui specific sectara , gesticula violent din maini , luptator nevoie mare etc etc ... creca de aia oamenii au luat-o de buna cu aminu lor , si a inceput sa le fearba si sangele lor ...

ce sa le faci ? asa intra dracu unde nu e credinta decat de forma , adica deloc ...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.04.2009, 22:31:23
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Unhappy

E regretabil, intr-adevar!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.04.2009, 22:32:45
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
... plangea si popa ala eretic ... ... si oamenii ... astia is pregatiti sufleteste deplin pentru antihrist ...

cine Doamne a mai pus si preoti din astia in biserica ??? au innebunit cu totii ...

desigur , nici un episcop nu o sa zica nimic referitor la faptul ca ereticul ala a predica erezii in bis ortodoxa ... pai ce sa zica , daca toti , de la vladica pana la opinca , sunt adepti ai bisericii universale a lui antihrist ... new age !!!

insa am si io o curiozitate : de ce plangeau aia , ca io nu am inteles ... aveau emotii ??? ... li s-a tulburat sangele in ei din cauza la ereticu ala ? creca da ... dupa cum am vazut si ereticul avea sangele foarte navalnic , in predica lui specific sectara , gesticula violent din maini , luptator nevoie mare etc etc ... creca de aia oamenii au luat-o de buna cu aminu lor , si a inceput sa le fearba si sangele lor ...

ce sa le faci ? asa intra dracu unde nu e credinta decat de forma , adica deloc ...
Nu am sa spun multe caci sunt din zona .dar am ajuns sa o vad si pe asta !
NU ESTE NORMAL CEEA CE SE INTIMPLA ACOLO SI NU VA FI NICIODATA!!!
Cat despre Pr Pomohaci Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca caci el e un mort viu si lumea-l cunoaste cine este
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.04.2009, 22:45:02
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

popa nu mai putea nici cruce sa isi mai faca de atata plans ... ... ce comedie ...

auzi ce lovitura a primit ereticu ala de la Hristos : ca nu l-a lasat sa joace fotbal pana la 17 ani ! hahahahaha ...

sfarsitu e groaznic : popa nici nu mai putea sa se mai roage de atat plans sentimentalist ... vai de capu lor , bietii ...

deh , incepe sa fie in bis ortodoxe deja adunatura satanica , in care nu mai poti sa mergi ... urata treaba ... io daca eram acolo ieseam urgent afara ... nu as fi stat la mascareala aia ...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.04.2009, 22:48:16
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007 Vezi mesajul
popa nu mai putea nici cruce sa isi mai faca de atata plans ... ... ce comedie ...

auzi ce lovitura a primit ereticu ala de la Hristos : ca nu l-a lasat sa joace fotbal pana la 17 ani ! hahahahaha ...

sfarsitu e groaznic : popa nici nu mai putea sa se mai roage de atat plans sentimentalist ... vai de capu lor , bietii ...

deh , incepe sa fie in bis ortodoxe deja adunatura satanica , in care nu mai poti sa mergi ... urata treaba ... io daca eram acolo ieseam urgent afara ... nu as fi stat la mascareala aia ...
nu e comedie, emanuel, e de plans! nu pot sa cred cum sta lumea la asa ceva! cum de nu isi dau seama ca e RIDICOL!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.04.2009, 23:34:48
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dar acesta nu e predicator baptist?
http://www.infocrestin.ro/a-doua-scr...iosif-ton.html
http://www.youtube.com/watch?v=FNE31P5qHeE

Astfel ii recunoastem pe lupii care se strecoara in Biserica: isi fac crucea pe jumatate!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.04.2009, 23:39:07
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anca-miha Vezi mesajul
dar acesta nu e predicator baptist?
http://www.infocrestin.ro/a-doua-scr...iosif-ton.html
http://www.youtube.com/watch?v=fne31p5qhee

astfel ii recunoastem pe lupii care se strecoara in biserica: Isi fac crucea pe jumatate!
[color=darkorange]unul din semne .[/color]
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.04.2009, 23:48:57
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

da , e de plans ... insa nu prea cred ca se mai poate face ceva ... iti vine sau nu sa crezi ca lumea a luat-o de buna , da asta e nivelul in general al lumii ortodoxe ... putini isi mai dau seama ...

ma intreb , oare cati or mai fi din astia care sa mai realizeze ca asa ceva e duh antihristic ... or fi oare multi ? oare cati or mai fi ?

am auzit ca de pasti , a predicat par filoteu la manastirea petru voda , despre cipuri ; si era o mare de lume , insa multi plangeau ... desigur , par filoteu nu lovea cu pumnii in aer , da totusi oamenii au simtit ce a zis el , ca e de la Dumnezeu ... deci totusi mai sunt si oameni credinciosi ...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 09.06.2013 00:58:51
Canoanele: casatoria ortodox eretic spre_rasarit Generalitati 0 23.01.2012 03:12:47
Biserica Ortodoxa in Sicilia stoicaanna Generalitati 0 30.07.2010 21:03:55
Biserica ortodoxa siriana dmb Despre Biserica Ortodoxa in general 18 17.01.2009 23:58:33
Este oare si Badilita un eretic? grecu Biserica Ortodoxa Romana 44 12.06.2008 02:18:15