Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.09.2011, 20:56:43
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Gabriel, nu stiu din ce cauza ai acumulat datoriile pe care spui ca le ai, insa cred ca cel mai indicat este sa-ti acorzi tie insuti un moment de respiro. Nu rezolvi problema in ipostaza haituita in care te afli. Daca simti ca nu-ti poti impovara parintii cu rodul nechibzuintei tale, vorbeste cu un prieten, cu un verisor, coleg de munca, cu oricine despre problema ta; nici nu stii de unde poate veni fie un sfat bun, fie rezolvarea insasi.
Ce trebuie sa faci in "ziua X", asa cum o numesti tu, este sa realizezi ca un deadline (chiar si cel care priveste plata unor datorii) nu este un capat de lume. Fa un pas inapoi, re-gandeste situatia, relaxeaza-te (suna total nepotrivit fata de tensiunea momentului), trage aer in piept, spune "Doamne ajuta" si purcede la rezolvarea situatiei - asadar nu la continuarea cercului vicios, ci la iesirea din el.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.09.2011, 21:01:06
Gabriel_ND Gabriel_ND is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.09.2011
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de coralina Vezi mesajul
Gabriel, nu stiu din ce cauza ai acumulat datoriile pe care spui ca le ai, insa cred ca cel mai indicat este sa-ti acorzi tie insuti un moment de respiro. Nu rezolvi problema in ipostaza haituita in care te afli. Daca simti ca nu-ti poti impovara parintii cu rodul nechibzuintei tale, vorbeste cu un prieten, cu un verisor, coleg de munca, cu oricine despre problema ta; nici nu stii de unde poate veni fie un sfat bun, fie rezolvarea insasi.
Ce trebuie sa faci in "ziua X", asa cum o numesti tu, este sa realizezi ca un deadline (chiar si cel care priveste plata unor datorii) nu este un capat de lume. Fa un pas inapoi, re-gandeste situatia, relaxeaza-te (suna total nepotrivit fata de tensiunea momentului), trage aer in piept, spune "Doamne ajuta" si purcede la rezolvarea situatiei - asadar nu la continuarea cercului vicios, ci la iesirea din el.
Iti multumesc frumos. Apreciez cuvintele. Si sfaturile. Se pare totusi ca forumul acesta are si oamenii pe care imi doream sa ii gasesc.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
preotul in ziua de azi padrevicentiu Generalitati 25 14.10.2010 17:39:00
Buna ziua ditech22 Generalitati 22 14.02.2010 18:52:40
buna ziua deea_m Biserica Ortodoxa Romana 5 06.04.2009 22:57:16