Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 02.09.2009, 22:45:51
cosmin95
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

vad ca ma ignorati catolici=eretici
Reply With Quote
  #22  
Vechi 03.09.2009, 06:40:32
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Angry

Citat:
În prealabil postat de cosmin95 Vezi mesajul
vad ca ma ignorati catolici=eretici
Cine te ignoră Cosmin ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #23  
Vechi 03.09.2009, 07:39:52
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cosmin95 Vezi mesajul
vad ca ma ignorati catolici=eretici
Cosmine, mai ai si tu grija la semnele de punctuatie, ca zice lumea ca esti pus pe hartza!!

Nu stiu cine este in masura sa raspunda intrebarii tale. In principiu, nimeni nu-i perfect, iar ca sa ne apucam sa judecam noi, ma tem ca alunecam intr-o discutie deloc constructiva. Eu Il las pe Dumnezeu sa ne judece dupa cum stie El, nu dupa judecata noastra subiectiva!
Daca rugam un catolic sa-si spuna parerea despre ortodocsi, nu stiu ce-ar putea spune fara sa devina subiectiv. Eu zic sa nu transformam topicul in laude si acuze. Sunt altii care sa o faca si vor raspunde pentru asta la un moment dat!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 03.09.2009, 09:46:03
alexdima alexdima is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Mesaje: 11
Implicit

Eu de exemplu sunt romano-catolic, si nu am nimic impotriva ortodocsilor, dimpotriva, Sunt un cult religios care cred tot in Dumnezeu si nimic mai mult, avand alte traditii si alte obiceiuiri(sarbatori, slujba, spovedanie, miruit)

,, Mesaje de stradă, imagine reală…


O copilarie petrecută pe stradă, cu un port ieftin și cu o imagine nepastă asupra vieții. Aici, fiecare simțindu-se in largul lui, nefiind nevoie de o ținută aleasă, de un limbaj special sau nici măcar de un comportament rafinat, toți iși exprimă bucuriile și sentimentele într-un mod cat mai natural, urletele și țipetele fiind o manifestare firească a propriilor dorințe ce se zbat pentru a ieși în evidență.

Iată totuși ca este posibil. Acești copii sunt capabili de a se lupta cu era digitală si de a nu deveni prizonierii acestei tehnologii cu grafică high și imagini 3d, ce printr-o simplă apasare de buton reduc la tăcere un meci de fotbal sau iși crează potențiali prieteni perfecți. Prin incapabilitate materială sau printr-o simpla dorință de a trăi viața, acești copii reprezinta modelul copilului anilor trecuți, un copil vioi, vesel care se bucură de fiecare bucurie a vieții.''

Vizionare placuta pe http://alexdimaphoto.info/?p=360
Attached Images
File Type: jpg Strada 4.jpg (38,3 KB, 2 views)
File Type: jpg Strada 1.jpg (48,8 KB, 2 views)
Reply With Quote
  #25  
Vechi 04.09.2009, 19:59:12
alexdima alexdima is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Mesaje: 11
Implicit

Conferința Internaționala ”Educația interculturală de la principii la acțiune”
http://alexdimaphoto.info/?p=372
Reply With Quote
  #26  
Vechi 04.09.2009, 21:29:55
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexdima Vezi mesajul
Eu de exemplu sunt romano-catolic, si nu am nimic impotriva ortodocsilor, dimpotriva, Sunt un cult religios care cred tot in Dumnezeu si nimic mai mult, avand alte traditii si alte obiceiuiri(sarbatori, slujba, spovedanie, miruit)

,, Mesaje de stradă, imagine reală…


O copilarie petrecută pe stradă, cu un port ieftin și cu o imagine nepastă asupra vieții. Aici, fiecare simțindu-se in largul lui, nefiind nevoie de o ținută aleasă, de un limbaj special sau nici măcar de un comportament rafinat, toți iși exprimă bucuriile și sentimentele într-un mod cat mai natural, urletele și țipetele fiind o manifestare firească a propriilor dorințe ce se zbat pentru a ieși în evidență.

Iată totuși ca este posibil. Acești copii sunt capabili de a se lupta cu era digitală si de a nu deveni prizonierii acestei tehnologii cu grafică high și imagini 3d, ce printr-o simplă apasare de buton reduc la tăcere un meci de fotbal sau iși crează potențiali prieteni perfecți. Prin incapabilitate materială sau printr-o simpla dorință de a trăi viața, acești copii reprezinta modelul copilului anilor trecuți, un copil vioi, vesel care se bucură de fiecare bucurie a vieții.''

Vizionare placuta pe http://alexdimaphoto.info/?p=360
Alex dragă, mie personal îmi plac cele postate de tine, dar am un singur amendament, ca să-i spun așa : nu folosi mascat spațiul de aici , pentru propaganda bisericii greco catolice ! Se simnte o briză propagandistică directă sau indirectă. Este mult mai corect a folosi topicul dedicat altor religii . Este mult mai corect ! În rest , apreciez efortul tău .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #27  
Vechi 05.09.2009, 22:50:35
cosmin95
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

obiceiuri? biserica nu e pe obiceiuri in primul rand. e pe o doctrina data de Iisus. ma rog nu o doctrina adica o secta sau as ceva.. catolicii au alte dogme fata de noi ortodocsii. cum ar fi purgatoriu filioque imaculata conceptie azima asa mdprte
Reply With Quote
  #28  
Vechi 05.09.2009, 22:54:14
cosmin95
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=KPdU9b8-mWU
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pelerinaj la sfanta filofteia 06 decembrie 2009 agriniotour Stiri, actualitati, anunturi 5 07.11.2009 18:18:51
Pelerinaj la pestera sf.apostol andrei 30 noiembrie 2009 agriniotour Pelerinaje la locuri Sfinte 0 29.10.2009 11:22:36
Pelerinaj la sfanta filofteia 06 decembrie 2009 agriniotour Pelerinaje la locuri Sfinte 0 29.10.2009 11:10:12
Pelerinaj la sfantul nectarie 05.11.2009 agriniotour Stiri, actualitati, anunturi 0 19.10.2009 11:15:58
Pelerinaj la Sfantul Ioan Rusul 2009 agriniotour Generalitati 0 17.11.2008 17:17:17