Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 16.01.2012, 19:35:27
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Aiurea,inselatzii de draci de la PDL au marit pensiile speciale,spre exemplu cineva avea pensie speciala (fiind de la MAPN sau MAI) 1600 ron net inainte,acum i-au facut 3100 ron net.
Foarte probabil si la SRI si celalte servicii speciale ale Romaniei au marit salariile.
Ce nu isi dau seama acesti inselatzi de draci,e ca daca omoara cu infometarea,frigul etc populatzia Romaniei de munceste,iar o alta mare parte o sa plece de aci de frica sa nu moara de foame/frig,o sa inceapa sa plece si firmele straine de aci si dansii din ce o sa mai traiasca?
Ca daca nu o sa mai fie cine sa munceasca nici taxe nici salarii de parlamentar etc.
Si sa vina straini sa munceasca aci,nu vine nimeni,dupa ce au inselat dracii pe unii de au facut cu unii muncitori straini etc.
SRI sigur primesc salarii mai mari, pentru ca la noi in general numai anumite categorii primesc bani multi si din cauza aceasta ceilalti primesc mai putin!

Ei nu se gandesc la oameni, se gandesc doar sa isi umple burtile cat pot si restul pot sa se duca la dracu' dupa principiul, dupa mine, potopul!
  #102  
Vechi 16.01.2012, 19:38:27
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Probabil primea bani din afara si isi putea permite sa cumpere! Nu vad de ce am judeca-o neaparat, poate nu stia sa gateasca, sau era bolnava si nu putea. Nu trebuie sa raportam totul la propria persoana.
Poate asta era cazul femeii respective. Dar stiu eu alte exemple unde nu e cazul. Nu primesc bani din afara, probabil ca nu stiu sa gateasca, dar asta pentru ca nu le intereseaza, si singura boala de care sufera e lenea. Dar tot statul e vinovat ca nu bani sa cheltuie pe prostii.
Am sa va dau un exemplu. Pentru cine e din Bucuresti si merge cu metroul pe la Unirii stie cu siguranta ca este un barbat cu picioarele taiate de la genunchi care cerseste. Acum ceva timp am vazut la televizor un reportaj despre cersetori, unde i-au luat si acestuia un interviu. Stiti ce facea? Dadea vina pe stat ca are pensia prea mica si ca nu se poate descurca. De ce? Pentru ca doar tigarile il costau 3 milioane pe luna, dupa cum spune el. Deci? Cum e?
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #103  
Vechi 16.01.2012, 19:43:27
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
SRI sigur primesc salarii mai mari, pentru ca la noi in general numai anumite categorii primesc bani multi si din cauza aceasta ceilalti primesc mai putin!

Ei nu se gandesc la oameni, se gandesc doar sa isi umple burtile cat pot si restul pot sa se duca la dracu' dupa principiul, dupa mine, potopul!
Dvs stiti ce fac cei de la SRI? (unii nu toti) Ati putea face ceea ce fac cei de la SRI? V-ati risca viata? Stiti care e stresul oamenilor respectivi? Eu sunt anti-Basescu, anti-Antonescu, anti-Ponta, anti-clasa politica din Romania. Dar nu putem sa exageram cu orice. Nu va mai dati cu parerea ca toti ar trebui sa aiba venituri comparabile. Oamenii nu au rezultate, responsabilitati, rezultate si conditii de munca egale. Asa ca veniturile nu pot fi egale.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #104  
Vechi 16.01.2012, 19:44:23
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
Acum doi ani, cand s-au anuntat taierile in salarii, pensii si ajutoare sociale, traiam din 503 lei pe luna, ajutor de somaj din care trebuia sa tin o gospodarie. Ca n-am deznadajduit si ca pana la urma am reusit sa ies din gaura, e treaba mea. Dar chiar atunci, cand eram in cea mai grea perioada a vietii mele, m-am bucurat cand am auzit ca in sfarsit se face ordine in sistemul de pensii, ca se ia inapoi ce s-a dat drept pomana electorala, ca se reformeaza sistemul bugetar, atat de ineficient, corupt si sugator de bani.

Nu locuiesc intr-o vila, ma consider parte din patura de jos a societatii, n-am nici studii superioare si castig destul de putin la patron. Dar nu dau vina pe stat pentru problemele mele, niciodata nu am facut asta.

Nu ma pot plange ca n-am de munca, atata timp cat altii au. Pentru ca daca altii au si eu nu am, inseamna ca aia sunt mai buni ca mine, mai performanti, ca e mai mare nevoie de ei decat de mine. Si asta spune ceva despre mine, nu despre statul in care traiesc.

Cam asta e rationamentul meu.
Din pacate nu toti oamenii sunt asa descurcareti ca d-voastra.

Nu mi se pare normal sa va bucurati cand se face ordine in sistemul de pensii, ganditi-va ca acesti oameni au muncit toata viata si au dreptul la acesta pensie, este ilegal ce s-a intamplat , chit ca sunt tanara nu mi se pare normal ce s-a intamplat cu pensionarii, as vrea sa va vad dupa o viata de munca daca o sa va convina sa vi se taie pensia.

Dupa conceptia d-voastra care ar mai fi totusi rolul acestui stat daca nu il puteam acuza de nimic? Sa nu mai dea nici pensii, nici ajutoare, sa traiasca fiecare cum poate, legea junglei?
  #105  
Vechi 16.01.2012, 19:45:17
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Aiurea,inselatzii de draci de la PDL au marit pensiile speciale,spre exemplu cineva avea pensie speciala (fiind de la MAPN sau MAI) 1600 ron net inainte,acum i-au facut 3100 ron net.
Foarte probabil si la SRI si celalte servicii speciale ale Romaniei au marit salariile.
Ce nu isi dau seama acesti inselatzi de draci,e ca daca omoara cu infometarea,frigul etc populatzia Romaniei de munceste,iar o alta mare parte o sa plece de aci de frica sa nu moara de foame/frig,o sa inceapa sa plece si firmele straine de aci si dansii din ce o sa mai traiasca?
Ca daca nu o sa mai fie cine sa munceasca nici taxe nici salarii de parlamentar etc.
Si sa vina straini sa munceasca aci,nu vine nimeni,dupa ce au inselat dracii pe unii de au facut cu unii muncitori straini etc.
E ultimul mesaj la care va raspund pentru ca vad ca imi pierd timpul. Deci concluzia e ca oricine care e de alta parere e inselat de draci. Si evreii (mozaicii, ca sa nu imi explicati iar la ce va referiti) in special.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
  #106  
Vechi 16.01.2012, 19:50:54
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit un articol realist !

http://www.ziare.com/iulian-urban/se...antene-1145199
  #107  
Vechi 16.01.2012, 19:51:33
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
Romania nu produce nimic pentru ca romanilor nu le place sa munceasca, am ajuns din pacate un neam de lenesi si de hoti care stim doar sa cerem fara a avea constiinta faptului ca, daca vrei sa ai de unde sa ti se dea, trebuie sa contribui si tu zi de zi la umplerea acelui sac din care ceri sa ti se dea.

Avem conducatorii pe care i-am crescut.
Nu produce nimic pentru ca nu mai avem fabrici. Nu puteti sa generalizati chiar asa ca toti suntem lenesi si hoti pentru niste elemente de acest gen, d-voastra va considerati lenesa si hoata sa inteleg?

Se cer drepturile legale ale oamenilor, nimic in plus.
  #108  
Vechi 16.01.2012, 19:55:26
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Dvs stiti ce fac cei de la SRI? (unii nu toti) Ati putea face ceea ce fac cei de la SRI? V-ati risca viata? Stiti care e stresul oamenilor respectivi? Eu sunt anti-Basescu, anti-Antonescu, anti-Ponta, anti-clasa politica din Romania. Dar nu putem sa exageram cu orice. Nu va mai dati cu parerea ca toti ar trebui sa aiba venituri comparabile. Oamenii nu au rezultate, responsabilitati, rezultate si conditii de munca egale. Asa ca veniturile nu pot fi egale.
Sa presupunem ca aveti dreptate. Totusi cu ce se ocupa acesti oameni, ce fac toata ziua, eu nu inteleg cu ce sunt ei folositori societatii, si mai ales de ce sunt asa multi?
  #109  
Vechi 16.01.2012, 19:58:26
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
E ultimul mesaj la care va raspund pentru ca vad ca imi pierd timpul. Deci concluzia e ca oricine care e de alta parere e inselat de draci. Si evreii (mozaicii, ca sa nu imi explicati iar la ce va referiti) in special.
:))))))))))
  #110  
Vechi 16.01.2012, 19:59:21
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Cei care au dat cu pietre/au dat foc sunt inselatzi de duhuri rele de prin galeria echipei Steaua /galeria echipei Dinamo.
Ei lucreaza mana-n-mana cu dnii de la PDL si dl Basescu si vor sa faca manifestantzii pasnici sa para niste golani etc.
Da s-a vazut prin toata Europa,la posturile de televiziune de acolo,batrani si bolnavi care au iesit pe strada sa protesteze si carora li s-a facut rau,se vede ce genocid inseala dracii pe dnii de la PDL si pe dl Basescu sa faca cu populatzia Romaniei de aci.
Prea putzin imi pasa de ultra-natzionalismul unora de ii inseala dracii din Romania de au cap pe dl Basescu,de au stricat relatziile cu fratzii nostri crestini ortodocsi rusi,au stricat relatziile cu fratzi nostri crestini ortodocsi sarbi (cu care mai suntem si acelasi popor,chiar daca vorbim limbi diferite) etc.
A ,am uitat, cine sa fie presedinte?
Orice om care nu incepe cu absurditzatzi ultra-natzionaliste,cu absurdtzitatzi pro-sioniste etc.
Se vor face alegeri prezedintiale anticipate,normal.
presedinte sa fie soricelul masliniu de caracal Danuz diaconescu, si sa si-l ia ministru culturii pe GUTA,iar la educatie pe SORINEL PUSTIU IN TANDEM CU ADRIAN COPILU MINUNE !!!

LA INTERNE SA FIE SILE PIETROI IN TANDEM CU FRATII CAMATARU

IAR LA JUSTITIE SA FIE CLANUL CLAMPARU IN TANDEM CU FANE JEG !

IAR IMUNUL SA FIE DESTEAPTATE RRROM-MANE !!!
HAVEZ BAHTALO SUKARES !
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Comunicatul BOR referitor la protestele romanilor maria32 Generalitati 7 23.01.2012 01:52:10
apropo' de increderea in Dumnezeu si in noi Mirela0110 Generalitati 15 11.11.2011 15:45:57
Despre pedeapsa capitala ! cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 14 20.03.2011 01:47:38
Pedeapsa capitala Dia20_diana Eutanasia 82 21.01.2011 23:14:24
Apropo de conspiratii The_Fallen Generalitati 44 22.06.2010 00:42:13