Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #9  
Vechi 23.02.2024, 09:12:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Florin Călinescu a avut multe probleme, a avut cancer, i s-a sinucis un băiat, nu cred că-i mai arde de prezidențiale, dar poate candidatura asta și dezbaterile au rolul tot de a-l ajuta sau propulsa pe George Simion.
L-am ascultat pe Facebook si pare ca el crede in Dumnezeu si-L respecta. Deci dupa toate cate i s-au intamplat, si-a revenit si vrea sa mearga cu partidul lui, unul nou, ca a plecat de la verzi, pana la capat, inclusiv la prezidentiale. E foarte hotarat mai ales pentru prezidentiale si cred ca va avea mult succes. Ma bucur ca i-a soptit o pasarica si i-a dat acest gand, acesti cuget serios. Io ma gandeam de multa vreme la el ca la cel mai potrivit presedinte. E intelept, echilibrat, serios, simpatic, modest... are mare experienta de viata si a trecut prin grele incercari. Io-l cred vrednic de functia de primul om in stat.

Citat:
Dpmdv - George Simion nu ar trebui să cadideze fiindcă îl vor demoniza trei luni de zile zi de zi de zi cum au făcut prost tv și toată presa mizerabilă în anii 2000 cu Vadim, spunea unul pe un forum că i-au furat părinții buletinul, abia făcuse 18 ani să nu voteze Vadim, atât de căcați erau pe ei de spaimă de la tv.

Și după de frica lui Vadim a alunecat toată țara într-o Diktatură Personală a lui Adrian Năstase.

I-au speriat pe români să NU meargă la Referendum.
I-au speriat să se vaccineze cu un ser experimental, să poarte mască, să iasă din casă cu foaie de voie ca handicapații care cer voie, să accepte resticționarea dreptului la asociere, circulație, practicarea unei religii șamd.

Îi vor speria că George Simion e un mare pericol șamd, deja Crinrin e toată speriată.

Ar fi prematur, dacă va candida în 2024 nu cred că va pierde mare lucru.
Daca haiducul Gica-Contra se teme de etichetari si de demonizari inseamna ca nu e un haiduc veritabil. Io cred ca nu se teme, toata viata a haiducit batandu-si joc de domnie si a fost vanat de rusi, de ucraineni, de oamenii lui Iliescu, de sistemul paralel si nu s-a temut nici chiar de sistemul lui Iohannis-Hellwig, i-a atacat peste tot pe toti snobii si politrucii fara nicio frica.

Gica-Contra si Sosoanca sunt cam ca si Bony si Clayd. Sistemul american vandut bogatilor ii haituia in timp ce ei jefuiau bancile si impuscau haituitorii, imparteau banii cu cei neinsemnati si petreceau impreuna. I-au demonizat, i-au haituit si i-au impuscat ca pe caini prinsi in capcana si s-au impaunat cu medalii de onoare insa poporul american a simtit adevarul si la inmormantarea lor au participat zeci de mii de oameni, toata america ii iubea, stiau ca Bony si Clayde jefuiau mai mult pentru popor, toate bancile snobilor care tzepuiau si extorcau populatia.

Gica-Contra si Sosoanca sunt haiducii moderni care vor fi iubiti de popor oricate etichete si recompense vor pune pe capul lor. Cu cat ii vor diaboliza mai mult pe toate canalele prin vuvuzelele de serviciu puse in slujba statului paralel la indicatiile pretioase ale marelui licurici sau ale tzantzarului de la rasarit, cu atat le va creste renumele si de acolo va creste si curajul in popor.

”Frica-i rusinoasa dar sanatoasa” ar zice unii insa daca esti mereu de partea calailor de frica inseamna ca iti meriti soarta, degeaba te tot plangi de altii nevrand sa-ti deschizi ochii ca sa vezi bine ca tu esti de vina alegandu-ti ca prostul partea rea.

Tu ai impresia ca poporul roman este un popor de lasi si de fricosi? Te inseli!
N-au avut ce sa aleaga, n-au avut alternative serioase, a respectat si a rabdat si s-a descuract cu ce i s-a dat. Cei 100 de ani de blestem comunist-antihrist au trecut, acum e momentul sa ne alegem viitorul caci ce a fost a trecut si noi am ramas in picioare!

Io am impresia ca inevitabilul se va produce si cu cat ii vor demoniza mai mult cu atat vor obtine scoruri mai mari. Nu-mi iese din minte ideea ca Simion va ajunge cu AURul la parlamentare si prezidentiale cu un scor de peste 70%. Va fi cea mai mare victorie politica deoarece va invinge USL-2.0 adica partidul stat, partidul comunist care s-a impartit in doua, urmasii PCR si colaborationistii, roscovanii si galbejitii care au confiscat impreuna revolutia.

Chiar daca s-au certat, Gica Contra si Sosoanca vor obtine majoritatea si vor fi obligati sa duca destinele Romaniei mai departe. Inevitabilul se va produce si de asta se tem toti facand orice tine de ei ca sa nu se intample. Nu vor sa-si piarda privilegiile speciale. Chiar daca USL 2.0 va pierde, specialii vor incerca sa-i corupa si sa-i supuna legilor lor, caci de 34 de ani doar lorusi si-au dat legi speciale, tot mai speciale si privilegiante, parvenind inclusiv din imprumuturi.

Dar acum nu mai e vorba de Vadim, nici de Zelea Codreanu, nici de Noua Dreapta, nici de fascisti, nici de nazisti, nici de alti extremisti ci e vorba de flacara haiducilor, flacara violet cu nuante de visiniu care-i calauzeste si-i apara, asa cum il apara si pe Basy marinarul-haiducul. Exact asa ca Basy va fi invincibil in toate confruntarile. Doar Florin Calinescu sau Puric il poate intrece! Deci nu te teme... si pentru ce te temi tu pentru ei daca ei insisi nu se tem de nimic?

Putina credinta si va fi bine. Cat o samantza de mustar. Nu uita ca Dumnezeu vegheaza asupra tarii Sale!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.02.2024 at 12:25:34.
Reply With Quote