Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.10.2015, 11:33:30
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
Am citit aproape tot ce a scris parintele Arsenie Boca si nu am gasit nici o afirmatie neortodoxa. Tu ai citit? Nu cred ,caci daca ai fi citit n-ai fi postat nici un mesaj impotriva parintelui.Tu esti doar un agitator care nici macar nu intelegi ce transmiti,dar tocmai asta e conditia sa fii un pion controlat de altii.

-ai citi tu dar nu ai inteles ca nu au nivelul duhovnicesc si poate nu ai citit dogmatica ortodoxa asa cum a citit p Anitulesei
-nu ai inteles si nu ai gasit afirmatii neortodoxe pt ca nu ai citit din sfinti, si nu tii cont de mari duhovnici (p Arsenie Papacioc, p Ioanichie Balan,p Adrian Fageteanu...) care il credeau pe Boca inselat
-nu sunt un agitator asa cum nu este p Anituleseu, asa cum nu a fost p Arsenie Papacioc care zicea de Boca ca credea in reincarnare si ca a fost in inselare si sa nu citim cartile lui.
  #2  
Vechi 12.10.2015, 11:47:13
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Repezi stupid niste argumente iar cele la care ti s-a dat o replica la ocolesti - tipic sectar.
Miroase a o a 4a banare
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #3  
Vechi 12.10.2015, 12:23:24
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Repezi stupid niste argumente iar cele la care ti s-a dat o replica la ocolesti - tipic sectar.
Miroase a o a 4a banare
-argumentele sunt luate de la p Anitulesei care a tinut cont de duhovnicul lui,de sfinti,de parinti duhovnici (p Arsenie Papacioc, p Ioanichie Balan,p Adrian Fageteanu.. ) care il credeau pe Boca inselat

-cine esti tu sa-mi zici ca trebuie sa fiu banat cand tu trebuia sa fii banat de zeci de ori
-asta e atac la persoana,mai ales ca ati scris si numele meu, voi trebuie sa fiti banati
  #4  
Vechi 12.10.2015, 12:32:34
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Ar trebui sa facem o petitie online pentru banarea lor...ca de canonizare nu cred ca poate fi vorba inca.
  #5  
Vechi 12.10.2015, 12:55:39
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de crisstiann Vezi mesajul
-ai citi tu dar nu ai inteles ca nu au nivelul duhovnicesc si poate nu ai citit dogmatica ortodoxa asa cum a citit p Anitulesei
-nu ai inteles si nu ai gasit afirmatii neortodoxe pt ca nu ai citit din sfinti, si nu tii cont de mari duhovnici (p Arsenie Papacioc, p Ioanichie Balan,p Adrian Fageteanu...) care il credeau pe Boca inselat
-nu sunt un agitator asa cum nu este p Anituleseu, asa cum nu a fost p Arsenie Papacioc care zicea de Boca ca credea in reincarnare si ca a fost in inselare si sa nu citim cartile lui.
Am inteles ,n-ai citit nimic din Arsenie Boca si pr.Anitulesei ti-a dat ascultare sa spamezi forumul asta....si tu faci ascultare.Da' cu mintea ta procesezi ceva?Ascultarea e un lucru foarte bun ,daca se indeplinesc anumite conditii,nu in orice situatie.
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Subiect închis