Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Postul in Biserica Ortodoxa > Postul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 01.04.2010, 10:55:22
axios's Avatar
axios axios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Locație: suceava
Religia: Ortodox
Mesaje: 299
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru axios
Implicit ...

Citat:
În prealabil postat de cherub Vezi mesajul
biiiiiiineeeeee, mai, recunosc, poate ca uneori (sau mai tot timpul) ma cam grabesc eu cu unele concluzii si imi pare ca unele pers. se cam 'reped asupra mea', iar in 'consecintza', sar si eu repede 'in defensiva' (ori cel putin asa cred eu ) bineinteles, PACE! imi cer si scuzele de rigoare!... si Paste binecuvantat si fericit, alaturi de cei dragi, tuturora!... si, evident, pofta buna!...
cred ca toti avem momente de incordare... toti suntem sensibili si, uneori, reactionam exagerat... nu cred ca exista crestin fara ispite, mai ales in postul mare... uite-asa am ajuns la reteta care se cheama cearta traditionala romaneasca...
important e sa ne putem privi in ochi dupa asta.
sa avem putere sa ne cerem iertare, sa nu ne suparam unii pe altii si, cel mai important, nu toti odata...
pe rand fratilor... sa fie macar unul cu mintea limpede sa descalceasca tensiunea...
mai e putin... rabdare... o sa fie bine...
iertati-ma!
Doamne ajuta!
__________________
"ziua zilei spune cuvant, si noaptea noptii vesteste stiinta."

Last edited by axios; 01.04.2010 at 11:00:06.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Istoria Bibliei romanesti Alustor Intrebari utilizatori 3 09.10.2012 14:48:27
Fototeca ortodoxiei romanesti cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 2 09.02.2012 12:08:09
costume populare-traditii romanesti lore86 Generalitati 9 18.12.2011 11:22:37
Pastorale ale IPS Mitropoliti ai Bisericilor Ortodoxe Traditionale razvan.mn Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 7 20.04.2010 20:14:32
23 canale romanesti pentru cei din strainatate patinina34 Stiri, actualitati, anunturi 4 10.08.2009 19:26:26