Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.06.2007, 11:11:41
iuda iuda is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2007
Mesaje: 144
Implicit

FAC APEL CATRE TOTI MEMBRII,DATI-MI INFORMATII DESPRE SF ARSENIE CEL MARE DACA STITI VIATA(DAR VREAU CEVA MAI MULT DECAT CE AM GASIT IN VIETILE SFINTILOR PE LUNA MAI)SAU DACA STITI UNDE POT GASI ICOANA.MA INTERESEAZA F MULT
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.06.2007, 11:50:41
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuda
FAC APEL CATRE TOTI MEMBRII,DATI-MI INFORMATII DESPRE SF ARSENIE CEL MARE DACA STITI VIATA(DAR VREAU CEVA MAI MULT DECAT CE AM GASIT IN VIETILE SFINTILOR PE LUNA MAI)SAU DACA STITI UNDE POT GASI ICOANA.MA INTERESEAZA F MULT

Mai multe gasesti in Patericul Egiptean la adresa:

http://www.nistea.com/pateric.html#PENTRU%20AVVA%20ARSENIE
Reply With Quote
  #3  
Vechi 12.06.2007, 12:23:44
iuda iuda is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2007
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism
Citat:
În prealabil postat de iuda
FAC APEL CATRE TOTI MEMBRII,DATI-MI INFORMATII DESPRE SF ARSENIE CEL MARE DACA STITI VIATA(DAR VREAU CEVA MAI MULT DECAT CE AM GASIT IN VIETILE SFINTILOR PE LUNA MAI)SAU DACA STITI UNDE POT GASI ICOANA.MA INTERESEAZA F MULT

Mai multe gasesti in Patericul Egiptean la adresa:

http://www.nistea.com/pateric.html#PENTRU%20AVVA%20ARSENIE
l-am vazut si pe acela cred ca mai mult de atat nu voi gasi,dar o icoana cu sf de unde pot cumpara aveti idee?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 12.06.2007, 13:10:41
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuda
Citat:
În prealabil postat de antiecumenism
Citat:
În prealabil postat de iuda
FAC APEL CATRE TOTI MEMBRII,DATI-MI INFORMATII DESPRE SF ARSENIE CEL MARE DACA STITI VIATA(DAR VREAU CEVA MAI MULT DECAT CE AM GASIT IN VIETILE SFINTILOR PE LUNA MAI)SAU DACA STITI UNDE POT GASI ICOANA.MA INTERESEAZA F MULT

Mai multe gasesti in Patericul Egiptean la adresa:

http://www.nistea.com/pateric.html#PENTRU%20AVVA%20ARSENIE
l-am vazut si pe acela cred ca mai mult de atat nu voi gasi,dar o icoana cu sf de unde pot cumpara aveti idee?
Nu stiu .Cauta la Biserici ,manastiri etc
Reply With Quote
  #5  
Vechi 12.06.2007, 13:33:23
iuda iuda is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2007
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism
Citat:
În prealabil postat de iuda
Citat:
În prealabil postat de antiecumenism
Citat:
În prealabil postat de iuda
FAC APEL CATRE TOTI MEMBRII,DATI-MI INFORMATII DESPRE SF ARSENIE CEL MARE DACA STITI VIATA(DAR VREAU CEVA MAI MULT DECAT CE AM GASIT IN VIETILE SFINTILOR PE LUNA MAI)SAU DACA STITI UNDE POT GASI ICOANA.MA INTERESEAZA F MULT

Mai multe gasesti in Patericul Egiptean la adresa:

http://www.nistea.com/pateric.html#PENTRU%20AVVA%20ARSENIE
l-am vazut si pe acela cred ca mai mult de atat nu voi gasi,dar o icoana cu sf de unde pot cumpara aveti idee?
Nu stiu .Cauta la Biserici ,manastiri etc
am cautat si nici o sansa ,e un sfant nu prea cunoscut si de asta se intampla asta.poate asa a vrut Dumnezeu ca sa nu fie cunoscut,stie Domnul de ce
Reply With Quote
  #6  
Vechi 12.06.2007, 17:53:41
Va_iubesc Va_iubesc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 533
Implicit

[quote=antiecumenism]Nu stiu daca sunt biserici sau manastiri cu hramul Sf. Arsenie cel Mare in Romania. Ar fi bine sa te interesezi si sa suni acolo ca sa vezi daca iti pot trimite o icoana sau sa mergi pana acolo sa o iei.

Daca nu, exista o cale ceva mai lunga. Daca merge cineva din apropiatii tai sau chiar tu la Atena, roaga-l sa se duca pana la Biserica SF. Irina (este intre Piata Omonia si strada Ermou, in Plaka). Sigur o sa o gaseasca. In fata ei sunt multe magazine cu obiecte bisericesti. Au tot felul de icoane cu sfinti mai mult sau mai putin cunoscuti. Daca nu o au pe cea cu SF. Arsenie acolo, ceri catalogul si o comanzi. In cateva zile ti-o aduc. Au un catalog cu sute de icoane fie litografiate, fie din argint, fie pictate. Sfantul Arsenie o sa randuiasca sa-l gasesti, numai sa vrei.

Elena
Reply With Quote
  #7  
Vechi 12.06.2007, 22:49:19
iuda iuda is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2007
Mesaje: 144
Implicit

[quote=Va_iubesc]
Citat:
În prealabil postat de antiecumenism
Nu stiu daca sunt biserici sau manastiri cu hramul Sf. Arsenie cel Mare in Romania. Ar fi bine sa te interesezi si sa suni acolo ca sa vezi daca iti pot trimite o icoana sau sa mergi pana acolo sa o iei.

Daca nu, exista o cale ceva mai lunga. Daca merge cineva din apropiatii tai sau chiar tu la Atena, roaga-l sa se duca pana la Biserica SF. Irina (este intre Piata Omonia si strada Ermou, in Plaka). Sigur o sa o gaseasca. In fata ei sunt multe magazine cu obiecte bisericesti. Au tot felul de icoane cu sfinti mai mult sau mai putin cunoscuti. Daca nu o au pe cea cu SF. Arsenie acolo, ceri catalogul si o comanzi. In cateva zile ti-o aduc. Au un catalog cu sute de icoane fie litografiate, fie din argint, fie pictate. Sfantul Arsenie o sa randuiasca sa-l gasesti, numai sa vrei.

Elena
multumesc pt sfat cred ca la anul unii dintre cei din grupul nostru se vor duce la sf munte si am sa le spun ,oricum voi cauta in continuare
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fie-va mila de un om aflat in mare, mare ispita! Ana-Maria N Umanitare 42 08.04.2012 15:12:22
cel mai mare pacat, sau cea mai mare minciuna zuzu17 Intamplari adevarate 9 05.01.2010 12:44:56
O mare rugaminte odata cu aceasta Sfanta mare sarbatoare mara2008 Generalitati 7 25.12.2009 22:35:45
PARINTELE ARSENIE BOCA MARE INDRUMATOR DE SUFLETE Laurentiu Mari Duhovnici si predicile lor 19 12.01.2009 01:18:43