Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 09.05.2024, 19:16:58
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 283
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Este cumva si general?
Mai nou se crede „ofițer de stat major” al Bisericii „lui”, că vedem că nici Hristos „pare” să nu mai „aibă loc” de o așa „personalitate” „colosală”, care probabil că se crede vreun „santo subito”, în ciuda aparențelor de smerenie și înaltă duhovnicie pe care și le afișează, relevându-se din nou ceea ce demonstram mai sus, anume impostura acestui personaj, că el nu întrunește criteriile pentru persoană din punct de vedere teologic, anume numește ceea ce puteți citi mai jos drept „moară” a Duhului Sfînt, așa cum menționează acest eretic. Până la urmă nu cred că-i așa de mirare, că de la un impostor ca așa-zisul „Părinte” Neculă te poți aștepta oricând la astfel de ieșiri în decor.

„Moara” Duhului lui Hristos, potrivit așa-zisului „Preacucernic” „Părinte” Neculă

„Necula (Omul Anului) @Premiile Radar de Media 2023”

Altfel, poate să îl tot cânte acum pe cel pe care îl prezintă acolo ca fiind mai nou un „mitropolit universal”, așa cum se crede și pe sine drept „preot al națiunii „lui” românești, ortodoxe și nu numai” (că la el știm că totul e pe personajul lui fizic, înrudit până la urmă, după cum îl pomenește repetat și Becali, cu megalomanul care vorbea despre „guvernul meu”, „rumânii mei” și așa mai departe cu lista de „accesorii” ale „preamăreței personalități”), anume mă refer la IPS STREZA (Liviu), după ce l-a „belit” bine de tot încât opinia mea este ca Streza să renunțe la visările „dumnealui” mai mult sau mai puțin pomenite la canonizare. Bineînțeles că Dumnezeu este suveran și vede mai bine decât oricine, însă asta rămâne opinia mea, fundamentată, justificată inclusiv teologic, și în definitiv când cineva se lasă condus de un belitor de beregate ca așa-zisul „Părinte” Neculă, s-ar fi cuvenit să se aștepte să nu aibă pretenții, chiar și nemărturisite, la a fi, cum se autointitula impostorul Neculă, „coleg de sinaxare”.

(Iar în caz că ar fi cineva care să conteste o astfel de ipoteză precum cea de mai sus referitoare la IPS STREZA (Liviu), cred că n-ar fi rău să se gândească mai bine referitor la un adevărat cult al „personalității” înflorit, extrem de bizar de altfel, în jurul celui care mai nou se crede „Apostol” sau poate chiar „întocmai cu Apostolii lui Hristos Dumnezeu”.)
Reply With Quote
Răspunde