Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #791  
Vechi 19.01.2015, 17:04:38
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Inorogul Vezi mesajul
Probabilitatea ca nepotii tai sa-i vada si sa-i mentioneze acestui ateu (fara suflet, care sta cu capul intr-o anumita prozitie, cu dintii de-i ies pe afara) numele mai des decat pe al tau este intr-atat de mare incat are gradul de certitudine.
Serios, de unde stii, te bazezi pe un studiu stiintific sau e doar o supozitie a ta ?
Care e probabilitatea ca numele acestui ateu sa fie vazut de nepotii mei si in ce conditii ?
Ia te rog sa ne demonstrezi cum ai calculat !

Ateii, dupa cum stim, afirma permanent tot felul de prostii si au impresia ca e suficient sa afirme orice ca demonstratia si valoarea de adevar se persupun incluse in afirmatie. Majoritatea ateilor, dupa parerea mea sunt atat de slab pregatiti la matematica, fizica, chimie, biologie incat sunt o masa de manevra usor de manipulat de oricine le flutura o formula mai complexa pe la nas.

Last edited by AlbertX; 19.01.2015 at 17:08:31.
  #792  
Vechi 19.01.2015, 17:06:07
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Serios, de unde stii, te bazezi pe un studiu stiintific sau e doar o supozitie a ta ?
Care e probabilitatea ca numele acestui ateu sa fie vazut de nepotii mei si in ce conditii ?
Ia te rog sa ne demonstrezi cum ai calculat !
Stiu eu, stiu eu. A folosit criteriul Nyquist de stabilitate a sistemelor liniare.
  #793  
Vechi 19.01.2015, 17:19:54
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Ateii, dupa cum stim, afirma permanent tot felul de prostii si au impresia ca e suficient sa afirme orice ca demonstratia si valoarea de adevar se persupun incluse in afirmatie. Majoritatea ateilor, dupa parerea mea sunt atat de slab pregatiti la matematica, fizica, chimie, biologie incat sunt o masa de manevra usor de manipulat de oricine le flutura o formula mai complexa pe la nas.
Desigur nu poti sa generalizezi.

Ia cele doua exemple mentionate mai devreme:
Stephen Hawking are Ph.D in cosmologie la Cambridge
Richard Dawkins are Ph.D in zoologie la Oxford

Ambii au adus contributii majore stiintei moderne.

Cred ca acesti "atei" au habar de materiile mentionate mai sus.


Albert, daca nu te superi ca intreb, ce facultate ai facut?
  #794  
Vechi 19.01.2015, 17:22:48
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Care voi ? Care atacuri la persoana ? Aiurezi cumva ?
Fa repede un "Report" poate te mai calmezi un pic. Cand ti-am spus ca nu ti-e rusine, si la asta m-am referit.
Chiar ai tupeu ! Ti-am tulburat linistea ... si nu mai poti sa debitezi ... la foc automat ... ce sa mai zic !

Yasmina, tu esti la fel ca orice sectar, ai un Dumnezeu personal si refuzi autoriatea Bisericii si a conducatorilor acesteia.
Nu esti singura din pacate, am vazut ca sunt destui care gandesc ca tine, se cred sfinti si refuza orice autoritate a B.O.R.
Da-I linistit inainte cu provocarile!

De asta zic ca nu esti prea credibil pt falsul spirit ortodox care-l raspandesti pe aici cu mult zgomot si cu huiduieli! Poate doar sa placi altora care se dau in vant dupa aceste manifestari extremiste,irationale,lipsite de respect si stima pt om -in general.

Iti cer respectuos sa nu-mi mai raspunzi iar eu te voi ocoli pe viitor;nu-mi face placere sa-mi consum energia cu astfel de huligani.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #795  
Vechi 19.01.2015, 17:23:19
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Albert, daca nu te superi ca intreb, ce facultate ai facut?
cred care are legatura cu E.T.T.I
  #796  
Vechi 19.01.2015, 17:33:00
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Albert, daca nu te superi ca intreb, ce facultate ai facut?
Daca ai fi fost atent mai devreme, tocmai ce am spus ...

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Pe vremea aceea eram membru fondator al Ligii Studentilor Fac de Electronica si TC. Ce vremuri !
Deci ce facultate crezi tu ca am facut ?
  #797  
Vechi 19.01.2015, 17:33:13
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Serios, de unde stii, te bazezi pe un studiu stiintific sau e doar o supozitie a ta ?
Deschide orice carte de anatomie dupa care invata copiii nostri si arata-mi unde gasim concluziile cercetarii efectuate de catre sfantul Nicolae Velimirovici:

"Materie este și trupul nostru; pământ luat din pământ. Pământ, apă, foc și aer - din
aceste patru materii este construit trupul omenesc. El este construit în chip atât de iscusit și de minunat, că nu se poate arăta nici descrie - și totuși, trupul este în sine un lucru, nu este viață; este vehicul, nu este călător; este colivie, nu este pasăre."


Vor sti urmasii tai si cate fire de par in barba avea Charles Darwin :))). Si frizerul acestuia va avea parte de o popularitatea mai mare decat a ta. Apropo, vezi ca s-a lansat deja si filmul cu viata lui Stephen Hawking; are nota maricica pe IMDB. Bun film, poate ia si Oscar-ul anul asta. ...Sa vezi atunci ce mare pacat devine privitul la televizor :). Se va lasa cu HBO, Discovery si National Geographic codat.

Informatiile cu caracter stiintific (ateist, daca vrei sa-i acorzi conotatie negativa :)) iti vor invada casa. Cu cat vei interzice mai mult, cu atat se va propaga mai repede informatia.

Sper ca esti constient ca in prezent educatia ne indrepta cu pasi siguri (nu neaparat repezi) catre secularism. Bine, poti sa nu fii constient, ai tot dreptul. ...Da' numai tu stii ce-i in sufletul tau :)))).

Scopul meu era sa iti fac "trecerea" mai usoara; sa nu te prefaci surprins si sa spui ca "ti s-a umplut paharul" atunci cand vei realiza ca nu mai ai sustinere. Realizez si accept totusi ca pentru unii tranzitia va fi ceva mai grea.

PS: ca sa nu zici ca vorbesc in dodii cand vine vorba despre "trend-ul" societatii vezi ce-au facut reprezentantii nostri dupa scandalul Charlie Hebdo. Nu esti tu Charlie Hebdo? Nu face nimic! Las' ca este presedintele, care te reprezinta :).

Last edited by Inorogul; 19.01.2015 at 17:40:45.
  #798  
Vechi 19.01.2015, 17:37:52
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Da-I linistit inainte cu provocarile!

De asta zic ca nu esti prea credibil pt falsul spirit ortodox care-l raspandesti pe aici cu mult zgomot si cu huiduieli! Poate doar sa placi altora care se dau in vant dupa aceste manifestari extremiste,irationale,lipsite de respect si stima pt om -in general.

Iti cer respectuos sa nu-mi mai raspunzi iar eu te voi ocoli pe viitor;nu-mi face placere sa-mi consum energia cu astfel de huligani.
Tu auzi zgomote si huiduieli Yasmina ? Asa crezi tu, ca sunt extremist si irational ?
Cand ti-am spus ca ai un tupeu nemasurat ... pe acest gen de afirmatii d-ale dumitale ma bazam. Yasmina, ca nu ai pic de bun simt ai demonstrat mai de mult, dar ca-ti poti cobora atat de mult nivelul este o noutate.
  #799  
Vechi 19.01.2015, 17:39:14
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Daca ai fi fost atent mai devreme, tocmai ce am spus
Deci ce facultate crezi tu ca am facut ?
ETTI, like a boss
  #800  
Vechi 19.01.2015, 17:40:09
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Inorogul Vezi mesajul
Las' ca este presedintele care te reprezinta :).
ala pt voturi este orice vrei tu sa fie
Subiect închis