Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 04.05.2012, 13:50:58
CelMandru's Avatar
CelMandru CelMandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2011
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Maica Domnului și Sfântul Nectarie să-l ocrotească pe tatăl tău astăzi! Doamne ajută să fie bine!
__________________
"A fost întrebat avva Ammona ce este calea cea strâmtă și îngustă, și a zis: calea strâmtă și îngustă înseamnă a-ți struni gândurile, și a-ți nimici voia ta, de dragul lui Dumnezeu. Asta înseamnă „iată noi am lăsat toate și ți-am urmat Ție“ (Matei, XIX, 27.)." (Despre avva Ammona, Patericul Egiptean)
Reply With Quote
  #32  
Vechi 04.05.2012, 16:27:35
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

La multi ani si multa sanatate!
Reply With Quote
  #33  
Vechi 09.05.2012, 07:02:01
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit multumesc dragilor,tata este bine !!!

Multumesc mult pt rugaciuni si pt urarile de bine!
Chiar ma panicasem putin,chiar daca sunt un pic mai dura,in general :)
Imi era teama ca nu se va mai putea trezi din anestezie,fiind cardiac(insa doctorii sunt destepti,i-au facut epidurala )

In sfarsit,dl.Corneliu a fost operat luni dupa-amiza,marti dimineata era un pic dezorientat insa dupa un somn bun,cearcanele si agitatia au disparut,si banuiesc ca se simte mai bine,chiar daca nenorocita de taietura il ustura...

Important este ca totul a decurs bine si acum speram sa se refaca in mod normal si sa nu-l mai supere nimic si traiasca 1.000 de ani...zic si eu :)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 09.05.2012, 07:15:08
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Să-i dea Dumnezeu sănătate: sufletului și trupului!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #35  
Vechi 09.05.2012, 08:21:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Multumim,multumim.
Si celor care se roaga pt binele altora sa le dea Domnul insutit si inmiit!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 09.05.2012, 08:25:53
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Multumesc mult pt rugaciuni si pt urarile de bine!
Chiar ma panicasem putin,chiar daca sunt un pic mai dura,in general :)
Imi era teama ca nu se va mai putea trezi din anestezie,fiind cardiac(insa doctorii sunt destepti,i-au facut epidurala )

In sfarsit,dl.Corneliu a fost operat luni dupa-amiza,marti dimineata era un pic dezorientat insa dupa un somn bun,cearcanele si agitatia au disparut,si banuiesc ca se simte mai bine,chiar daca nenorocita de taietura il ustura...

Important este ca totul a decurs bine si acum speram sa se refaca in mod normal si sa nu-l mai supere nimic si traiasca 1.000 de ani...zic si eu :)
Ma bucur pentru voi, Yasmina.
Sa-i dea Dumnezeu sanatate trupeasca si sufleteasca.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 09.05.2012, 08:44:43
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mă bucur să aflu vești bune. Domnul să-l miluiască în continuare, ajutându-l să se recupereze.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 09.05.2012, 13:10:51
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu sa-l ocroteasca.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 09.05.2012, 13:11:43
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Sfintii marturisitori ai Aiudului sa ii fie lui trece si intarire in aceasta incercare si sa il isbaveasca cu bine.
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #40  
Vechi 09.05.2012, 20:49:55
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Fratilor, acum trebuie sa ii multumim Domnului si sfintilor la care ne-am rugat fiecare. Poate ar fi bine sa ne adunam iarasi mai multi intr-o zi sa rostim acatistul de multumire Slava Domnului pentru toate. E doar o propunere...
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ajutor, operatie, rugaciune



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugati-va Hartford Umanitare 41 02.11.2012 21:12:06
"In casa Tatalui Meu sunt multe locasuri" dan73 Generalitati 16 20.06.2011 23:00:17
Un zambet de dincolo de moarte!/ In bratele Tatalui Ceresc Annijo Mari Duhovnici si predicile lor 2 20.11.2010 18:04:10
Rugaciune de multumire Tatalui nostru speranta1970 Rugaciuni 1 17.06.2010 20:07:01
In Numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh. Amin. adi_cambir Preotul 13 04.06.2009 18:04:58