Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 08.09.2007, 20:50:28
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.638
Implicit

Citat:
În prealabil postat de drosida
draga urzicuta,ai pus o prb f f importanta,asa ca ...eu tot nu am inteles daca vine teofan="urzicarea maselor?" ca asta nu mi-e clar.si totusi suntem in sec xi...asa ca iar a face glume deplasate la adresa lor..(pt mine e ca si cum te-ai lua de mohamed intr-o tara islama:D)iar daca Daniel e cum se zice ce merita? cei din moldova stiu de Daniel,oltenii stiu de Teofan asa ca ...eu sper Teofan ca -i curat si f rivnitor.:)
Eu zic sa ne vedem de rugaciunile de ieratare a pacatelor noastre si a celor aduse Slavei lui Dumnezeu prin Liturghie si altele si sa-i lasam pe ierarhi sa-si faca treaba cum stiu ei mai bine. Noi sa mergem la Biserica in continuare, sa ne informam cit mai mult din cartile sfinte sa fim intelepti si BUNI Cunoscatori ale Dogmelor crestin Ortodoxe( Cunoasterea(crestinismului) este Putere!!!!). In asta consta puterea nostra de discernamint iar daca vine vre-un ierarh care nu este de la Duhul Sfint si ne "indeamna cu dragalasenii" sa ne rugam cu ereticii, sau sa-i lasam pe gay sa se cunune(de ex), asa cum s-a intimplat in Occident in mai putin de 20 de ani prin spalarea sistematica a creieraselor!!! atunci se va schimba "placa"....pina atunci sa stam in liniste si pace, si sa urmarim cu atentie si cu cea mai "treaza" trezvie ce se intimpla in jurul nostru desi...chiar si asa sansele de izbinda sunt foarte mici insa totusi pe cit putem sa nu ne lasam.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 08.09.2007, 20:54:50
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

foarte intelept cozia,insa nu ma pot abtine sa nu fac haz de necaz
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Protos. Teofan Merla eduardd Mari Duhovnici si predicile lor 46 11.02.2018 08:43:25
IPS Teofan un antihrist? mihailt Biserica Ortodoxa Romana 29 04.08.2014 16:25:08
Teofan Zavoratul Adela444 Sfintele Pasti - Invierea Domnului 2 12.04.2012 16:37:23
sf Teofan Zavoratul iuda Moaste 3 30.06.2009 22:16:02
I.P.S. Teofan Laurentiu Generalitati 30 16.03.2008 21:35:41