Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 06.06.2024, 10:28:40
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.869
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Unde nu da Dumnezeu sa fie asa.
Daca aleg sa vin aici chiar s-ar implini proorocia lui Boca, cum ca Romania va ramane precum Gradina Maicii Domnului inconjurata de o mare de focuri.
Faptul ca ei( care cunosc in detaliu viitorul pe cel putin un deceniu) se stramuta aici, adica in SIGURANTA, inseamna ca poate scapam sa ne transformam in fripturici.
Mama ce bine ar fi! Iti dai seama ca toti bogatii din UE, cind vor auzi, vor vrea sa vina aici
Doamne Ajuta!
oare asa sa fie? Am mai avut evrei prin Romania, destul de multi, si nu prea a fost bine pentru noi. Rascoala din 1907 iti spune ceva?
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #132  
Vechi 06.06.2024, 19:28:52
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.503
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
oare asa sa fie? Am mai avut evrei prin Romania, destul de multi, si nu prea a fost bine pentru noi. Rascoala din 1907 iti spune ceva?
Cum se pot refugia 3 milioane în Pipera la casele și apartmentele construite de Gigi ?

Nu înțeleg de ce faptul că intră 200.000 de muncitori pe an - în 10 ani -2milioane, din Sri Lanka, Banghladesh, Nepal, Indonezia țară musulmană, Pakistan - țară musulmană, nu ar fi un pericol național, dar doar zvonul că ar veni niște evrei pe aici dă frisoane.

Deja sunt vreo 500.000 de muncitori din Asia numai pe ultimii 7 ani care au tot intrat, plus studenții care dau șpagă să intre la Facultăți în România și corupția șpăgarilor rectori membri PNL-PSD e mare, mai ales la medicină și alte discipline râvnite.

Faptul că ne umplem cu ăștia, se amestecă cu populația nu e pericol.

Și chestia asta cu vai doamne rămânem fără livratori pe bicicletă, foarte bine nu mai fi putoare și du-te în magazin și-ți ia mâncare și produse mai mici, nu mai aștepta livrarea acasa.
Până când nu era livrarea pe bicicletă era mai sigur în trafic că ăștia nici nu știu regulile de circulație.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 25.07.2024, 15:48:22
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.863
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
oare asa sa fie? Am mai avut evrei prin Romania, destul de multi, si nu prea a fost bine pentru noi. Rascoala din 1907 iti spune ceva?
Da, la fel ca si celelalte rascoale au fost finantate si coordonate de la Viena, Berlin si Londra de catre urmatorul val elitist care urma sa ia locul celor( ca prea se spurcasera la bogatiile tarii), care ar fi fost maturati de catre rasculati, de pe fata pamantului.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
«τὸ γὰρ μυστήριον ἤδη ἐνεργεῖται τῆς ἀνομίας, μόνον ὁ κατέχων ἄρτι ἕως ἐκ μέσου γένηται·»
Reply With Quote
  #134  
Vechi 29.07.2024, 17:28:05
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 340
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Cum se pot refugia 3 milioane în Pipera la casele și apartmentele construite de Gigi ?
Și ce, a insinuat cineva mârlaniile debitate de tine, crezând că duci tema în derizoriu? N-a vorbit nimeni despre 3 milioane de yiddeni comasati toți în Pipera, asta este doar o nouă interpretare a relei voințe care pare a te caracteriza aproape ,,ontologic".

În rest, nu am înțeles de unde dai de bănuit că ai avea o oarecare familiaritate cu fenomenele, pretinzând că dezvoltatorul imobiliar ar fi impostorul de Georgică Becali.

Eu am mai sesizat opinia că yiddenii cărora EXTREMISTUL ANTIROMAN ȘI ANTORTODOX G. SIMION vrea să le faciliteze invazia în și acapararea României, nu cred că au un număr atât de mare de locuințe, însă după cum vedem și după cum însuși pestilențialul de Simion a dat parțial de înțeles, iată că lui Georgică CHE GARGARA i s-a pus în brațe un așa-zis plan ,,național" din care nu știm câtor dintre cei cărora vrea să le faciliteze o așa-zisă ,,migrație legală", adică invazie anticonstitutionala și ilegală, la fel și unele planuri de factură infracțională ale lui G. SIMION, vrea să le faciliteze și achiziția unui număr de locuințe la prețuri cât mai avantajoase.
Reply With Quote
  #135  
Vechi 29.07.2024, 22:58:18
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.503
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
Și ce, a insinuat cineva mârlaniile debitate de tine, crezând că duci tema în derizoriu? N-a vorbit nimeni despre 3 milioane de yiddeni comasati toți în Pipera, asta este doar o nouă interpretare a relei voințe care pare a te caracteriza aproape ,,ontologic".

În rest, nu am înțeles de unde dai de bănuit că ai avea o oarecare familiaritate cu fenomenele, pretinzând că dezvoltatorul imobiliar ar fi impostorul de Georgică Becali.
Matale ai insinuat toate porcăriile astea fără noimă, cât ar dura să le construiești locuințe la 3 milioane de oameni ? când statul nu e în stare să radă și să reconstruiască pe cele în pericol de prăbușire la seism din București, capitala României.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #136  
Vechi 13.09.2024, 21:31:10
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 414
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Matale ai insinuat toate porcăriile astea fără noimă, cât ar dura să le construiești locuințe la 3 milioane de oameni ? când statul nu e în stare să radă și să reconstruiască pe cele în pericol de prăbușire la seism din București, capitala României.
Ce crezi despre fata lui Vadim Tudor care s-a alaturat partidului AUR? Lidia Vadim Tudor...stiam ca ea vroia sa preia partidul tatalui lui. Nu cred ca PRM avea o sansa...sau...

(am inteles ca s-a convertit si la Tony Berbece)
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #137  
Vechi 14.09.2024, 00:06:36
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.503
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Ce crezi despre fata lui Vadim Tudor care s-a alaturat partidului AUR? Lidia Vadim Tudor...stiam ca ea vroia sa preia partidul tatalui lui. Nu cred ca PRM avea o sansa...sau...(am inteles ca s-a convertit si la Tony Berbece)
Păi e simplu dacă fiica lui CV Tudor a urmat aur înseamnă că actualii care se încăpățânează să candideze cu sigla PRM de fapt nu mai au nicio treabă, PRM e un partid defunct.

Eu din ce văd avem o șansă istorică să învingem PSD-ul, se votează 3 zile în diaspora la prezidențiale, dacă va fi emoția care să capaciteze la vot, cu un George Simion în finală am putea capta bazinul anti-psd alături de AUR.

Văd că George Simion refuză să meargă la Antena 3 și Lasconi a fost să fie tămâiată de Gâdea, iar electoratul dur USR deja dă semne de debusolare, refuzul lui George Simion de a apărea la Antena 3 e un semn că se poziționează ca un candidat anti PSD pt turul 2.

Să nu uităm că nici Traian Băsescu, nici Klaus Iohannis nu au fost la A3 și au câștigat prezidențialele într-o luptă cu ei.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #138  
Vechi 14.09.2024, 17:36:48
misbasoiu67 misbasoiu67 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.08.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit Bați câmpii

Sunt numai niște supoziții și prejudecăți !
Parcă ai ascultat dumneata ce au vorbit cei doi !
Reply With Quote
Răspunde