Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 14.05.2024, 18:55:58
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Imi place de Simion, amaratul de el, asa ocazional stangaci cum este el. Din pacate insa... este foarte greu... deocamdata practic imposibil...In orice caz insa este bine sa ai o serie de patrioti adevarati pe banca de rezerva in caz de acel ceva...

In alta ordine de idei.
12.000 euro pentru o proteza care nu se misca???
Este incredibil la ce bataie de joc s-a ajuns cu "firmele" astea.
A aparut un film dur la adresa acestora. Este de vizionat si ascultat cu atentie, evident dincolo de violenta care-i de umplutura.
In traducere: "Noaptea celui vanat"
Deocamdată noi trebuie să ne facem treaba și să mergem disciplinați la vot să punem ștampila pe Terheș, Piperea, Mihail Neamțu, Claudiu Târziu practic tot pe noi ne ajutăm dacă votăm pragmatic, câștigăm niște ani până să vină dictatură ca în Canada.

Trebuie să ieșim masiv la vot în 9 iunie 2024, să nu plecăm urechea nici la ce zic intelectuali necinstiți, nici la jocul sondajelor care intenționat dau numai cifre de la locale ca să acapareze PNL-PSD discuția și prim planul.

Ani de zile nu aveai pe cine să pui ștampila la europarlamentare cu șanse Iulian Capsali, Peter Costea și Partidul noua republică a lui Mihail Neamțu plus George Simion în 2019 au fost cam singurii, dar fiecare s-a oprit la sub 200.000 de voturi, unii la sub 100.000, acum când avem șansa la un partid care să devină o mișcare de redeșteptare națională ne apucă răzgânditul, grijile, critica, demoralizarea.

Asta e campionii merg până la capăt.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #122  
Vechi 14.05.2024, 21:10:54
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
o mișcare de redeșteptare națională ne apucă răzgânditul, grijile, critica, demoralizarea.

Asta e campionii merg până la capăt.
Cred ca este prea tarziu pentru asa ceva, parerea mea. O sa vedem in curand.
In orice caz, tot inainte!
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #123  
Vechi 14.05.2024, 21:31:26
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Cred ca este prea tarziu pentru asa ceva, parerea mea. O sa vedem in curand.
In orice caz, tot inainte!
Măcar ne-am făcut datoria, pt mine nu durează nici 10 minute să ajung la secția de vot, coadă nu prea am prins, la ordinea pe buletinele de vot mă uit de acasă, rar a fost când nu am votat, pt că nu exista active news, r3media și alte site-uri care fac captivantă bătălia politică.

Eu personal nu mai am ce pierde votând, dar vreau măcar să încurajez niște voci ca Mihail Neamțu, Gheorghe Piperea, Claudiu Târziu, e una să ai susținere, alta să vezi că vorbești degeaba și în spirala tăcerii se instaurează o dictatură crâncenă.

Dacă noi ne mobilizăm îl ducem și pe Mihai Neamțu locul 10 pe listă în P.E. să zicem că AUR termină pe 2, la redistribuire un loc de la SOS pică tot la AUR și intră la redistribuire.

Trebuie să ne luptăm până la capăt.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #124  
Vechi 14.05.2024, 21:48:58
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
în spirala tăcerii se instaurează o dictatură crâncenă.
Dictatura de acum se va instaura dintr-o necesitate reala, obiectiva. Nu se va putea da vina pe nici o persoana sau grup fizic. Vei vedea. ascult cu atentie la oameni de stiinta si buni crestini cu adevarat integri si informati, care nu au nici un interes sa minta sau sa manipuleze. Sunt foarte putini.
Ca urmare este irelevant daca se tace sau se face galagie.
Galagia nu va face altceva decit sa mareasca perioada suferintei celor de la baza piramidei.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #125  
Vechi 14.05.2024, 21:55:57
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Dictatura de acum se va instaura dintr-o necesitate reala, obiectiva. Nu se va putea da vina pe nici o persoana sau grup fizic. Vei vedea. ascult cu atentie la oameni de stiinta si buni crestini cu adevarat integri si informati, care nu au nici un interes sa minta sau sa manipuleze. Sunt foarte putini.
Ca urmare este irelevant daca se tace sau se face galagie.
Galagia nu va face altceva decit sa mareasca perioada suferintei celor de la baza piramidei.
Scrie foarte clar în Apocalipsă

Și i s-a dat să facă război cu sfinții și să-i biruiască și i s-a dat ei stăpânire peste toată seminția și poporul și limba și neamul.

Este foarte clar că va fi o luptă până la capăt cu drăcismele acestei lumi, nu se știe cum implicarea în politica mărturisitoare nu va naște și viitori martiri pe modelul pătimitorilor închisorilor comuniste, care mai înainte de toate au avut un crez, un țel, o cauză.

Și votul poate fi o mărturisire în vremurile astea tulburi.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #126  
Vechi 15.05.2024, 06:22:49
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul

Trebuie să ne luptăm până la capăt.
Asculta parerea unui alt luptator venit de la Roma
https://www.youtube.com/watch?v=j-TZVZiJZj4
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #127  
Vechi 15.05.2024, 10:54:28
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Asculta parerea unui alt luptator venit de la Roma
https://www.youtube.com/watch?v=j-TZVZiJZj4
Nu reiese că nea Călin Georgescu ne-ar îndemna să dezarmăm cu ceva, as vrea să văd dacă are un minister de unde să facă o strategie de dezvoltare, cât reușește să realizeze.

Nici 30 de zile nu mai sunt până la vot, nu e momentul acum să dezarmăm și să adormim ca apostolii în grădina Ghetsimani, e o stare de veghere, mai sunt după încă 2 runde de alegeri.

Repet nu voi cădea în ispita comodității când nu-mi ia nici 10 minute să votez dacă nu e coadă, stau unii cu orele prin diaspora să voteze și tu nu poți să dai cu votul în cei care ți-au interzis Floriile și Paștile, ți-au batjocorit referendumul pt familie în 2018, au crescut gradul de îndatorare la 52% din PIB doar pe cheltuieli cu plandemia care nu se văd, ne-au tăiat multe drepturi și libertăți.

Adică dacă unii alde Iudă Orban se distrau interzicând românilor dreptul de întrunire, de liberă circulație, de protest, când era plandemia, nu ar mai fi în stare să interzică încă o dată niște drepturi pe motiv de urgență climatică, război.

Tre să fii sado-masochist să-i lași să câștige pe cei care n-au pregetat să-ți facă rău, să ruineze afaceri private în pandemie, industria ospitalității au pus-o la pământ, agricultura, etc.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #128  
Vechi 15.05.2024, 17:11:09
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.143
Implicit

Scriitorul Mihai Neamțu despre nomenclatura tranziției, făcut cretin de Vasile Dâncu după o dezbatere Radio România Actualități în care l-a întrebat de producția României, cum s-a prăbușit zootehnia României:

https://www.youtube.com/watch?v=IWT8xCcqKeo
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #129  
Vechi 15.05.2024, 17:32:31
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Scriitorul Mihai Neamțu despre nomenclatura tranziției, făcut cretin de Vasile Dâncu după o dezbatere Radio România Actualități în care l-a întrebat de producția României, cum s-a prăbușit zootehnia României:

https://www.youtube.com/watch?v=IWT8xCcqKeo
Vai de noi.
Ma amarasc numai citind ce scrii tu...nu vreu sa-mi stric ziua.
In rest ai dreptate in privinta participarii la vot.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #130  
Vechi 15.05.2024, 18:05:26
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.143
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Vai de noi.
Ma amarasc numai citind ce scrii tu...nu vreu sa-mi stric ziua.
In rest ai dreptate in privinta participarii la vot.
Mergem până la capăt orice ar fi, va fi prin ricoșeu că se vor trezi în Consiliile Locale și Județene cu nr mare de aleși AUR care vor putea înclina balanța către un proiect sau altul.

Spunea Mihai Neamțu că România avea 200.000 de capete de bivolițe în 1989, din laptele lor se făcea celebra mozarella, au venit italienii le-au luat ei, românul a rămas sărac s-a dus la căpșuni, și în prezent au mai rămas vreo 20.000 de capete iar în Italia sunt 400.000.

Cam asta înseamnă afacere în mintea celor de la PNL-PSD, dacă nu ne mișcăm statul nu are capacitatea decât să-i transforme pe români în pălmași pt muncile de jos.

A dat în bâlbâieli securistul Dîncu când a fost întrebat care e producția industrială a României, după emisiune îl jignea pe Neamțu, Cioloș măcar tăcea.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde