Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 27.02.2010, 00:56:48
nobodyin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de axios Vezi mesajul
OOOK!
esti prospetel... se vede asta. dar o sa cresti mare si o sa fie bine...
FII tu mare ca eu prefer sa raman MIC!!!
Reply With Quote
  #112  
Vechi 27.02.2010, 01:16:55
nobodyin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanouela Vezi mesajul
vezi ca de la nervi nenorocesti gramatica. tonul face muzica nu stu cine cu cine se cearta.....si cum cei din afara vad cel mai clar, iti zic eu ca tu esti ala pus pe cearta. deci, relax
Gramatica,literatura,majuscule...ce mai urmeaza FRUMOASELOR?(sper sa nu te superi si tu ca ma si deloghez)
Reply With Quote
  #113  
Vechi 27.02.2010, 01:46:27
nobodyin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anaana71 Vezi mesajul
hmmm... mandria bat-o vina. chiar crezi asta? fa un sondaj sa vezi cati au citit pana la sfarsit, daca vrei sa nu te minti singur.
sper sa nu ma faci cucoana si sa ma certi pentru ce am zis....
Mii de scuze daca ti-am zgariat retina,nu a fost cu intentie!!!CUCOANA,draga mea este un termen de politete(poate te ajuta prietenele tale care stapanesc atat de bine literatura ,cu explicatia):)) Sondaje nu am sa fac pentru ca avand in vedere la ce "discutii"se poarta pe forum nu prea cred ca mi-ar ajuta prea mult!NUUUUUUU am sa ma mai cert cu nimeni,dar daca ai stii cat de multe victime fac jocurile de noroc si faptul ca nu demult a fost cineva care astazi nu mai este,m-ai intelege si pe mine,daca ai avea bunavointa,dar probabil ca iti cer prea mult!!!
Reply With Quote
  #114  
Vechi 02.03.2010, 14:38:20
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit anonimaf, roaga-te si se pot petrece minuni

anonimaf, roaga-te si Sf. Cuv. Parascheva de la Iasi, poate va face o minune si in cazul tau, caci tu ai avea nevoie de o minune (sau mai multe). Postez aici un link la un articol despre cateva din minunile acestei Sfinte:
http://www.sfantaparascheva.com/minuni.php
Si 2 mici extrase, relatari ale martorilor minunilor:
'1. O studentă dentistă, făcând practică într-o clinică, și-a lăsat pe masă, în cabinetul de lucru, poșeta în care avea bani mulți și un ceas de mână, de mare valoare. Când să plece acasă, a observat că lipsesc banii și ceasul. Ea, fiind foarte credincioasă, imediat a venit la Sfânta Paraschiva și i-a spus durerea sa, dar pentru pomelnic n-avea bani. După trei zile vine un om în vârstă la cabinetul medical și îi aduce ceasul și banii, cerând mii de scuze pentru feciorul său, care era un golan și - fiind chiar clientul ei - a profitat când ea a ieșit din cabinet și i le-a furat. Tatăl băiatului i le-a găsit ascunse, l-a bătut până i-a spus de unde le-a luat, apoi a venit de i le-a adus înapoi.'

'18. În anul 1968, prin luna martie, într-o dimineață, Părintele Stareț loanichie din Sfânta Mitropolie se apropie de mine și-mi spune, arătând spre o doamnă: "Vezi, doamna aceea a venit din Bulgaria și nu știe românește, matale știi rusește, încearcă să vorbești rusește cu ea să vedem ce dorește - dacă știe și ea rusește", într-adevăr, doamna știa rusește. S-a bucurat că poate să-și spună durerea ei și plângând mi-a povestit că are un singur băiat, care a ajuns la facultate în anul doi și subit a înnebunit, dar într-o formă așa de gravă că-1 ține într-o cușcă.

Ea întotdeauna a fost credincioasă, în schimb soțul ei este un ateu și întotdeauna îl blestema pe copilul lui și înjura pe Dumnezeu. Ea mereu se ducea la biserică, rugându-se cu lacrimi pentru copilul ei. într-o noapte visează o femeie înaltă, îmbrăcată în negru, care-i spune: "Dacă vrei să fie sănătos copilul tău, să vii la mine". Femeia n-a întrebat-o unde să meargă și cine este aceea pe care a visat-o.

Peste vreo două luni iarăși visează aceeași femeie care-i spune același lucru ca prima dată. Atunci ea o întreabă: "Dar cine ești și unde să mă duc?". Ea a răspuns: "Sunt Sfânta Paraschiva din Iași!"

Doamna din Bulgaria locuia chiar în capitala țării - Sofia. Imediat s-a dus la ambasadă și, căpătând pașaportul, a venit la Sfânta Paraschiva. M-a întrebat ce să facă, cum s-o roage pe Sfânta Paraschiva pentru fiul ei? Am învățat-o, a dat pomelnic pentru un an de zile, asta din proprie inițiativă. Toată ziua nu s-a dezlipit de la sfânta raclă până seara, apoi a plecat.

După un an a venit cu mama ei de 90 de ani să-i mulțumească Sfintei Paraschiva că băiatul ei s-a făcut complet sănătos și continuă studiile la facultate.'

Last edited by cherub; 02.03.2010 at 14:40:41.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De unde as putea incepe? 3874960 Pocainta 13 29.07.2010 22:33:54
cum as putea dumitrucelmare2000 Reguli generale de utilizare a forumului 3 01.02.2010 12:33:43
Cine ar putea sa ma lamureasca? Bator Generalitati 12 21.09.2009 11:25:52
Daca ai putea sa alegi... draghia_aurelian Generalitati 33 12.01.2009 18:17:37