Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 26.09.2024, 12:16:36
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.515
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Acest efect a demonstrat că aselenizarea a fost fake deoarece este valid doar in prezența atmosferei, nu în absența ei.


Poate o are pe mâna dreaptă și tu presupui că e pe mâna stângă(ca să-ți susții ipoteza), dar atunci e la fel de clar că și-a făcut-o cu mâna stângă.

Dacă el știe de ”mirroring” și nu-l corectează înseamnă că făcutul crucii este doar un nou tip de... marketing.
Nu cred că și-a dat seama, nu pare un om rău intenționat ci mai degrabă unul care învață din roadele amare ale unor greșeli.

În primele 2 ore de live povestește chestii interesante despre cum cultura lgbt acolo e promovată că li s-a făcut un curs în care s-a vorbit 1 h despre mariaje de tipul acesta unor oameni care veniseră pt curs de integrare în muncă.

Mai spune despre conviețuirea cu belgieni, cu musulmani, despre nemulțumirea mocnită care zace în fiecare, despre cum nu se mai zice Nașterea Domnului sau Crăciun ci Sărbători de iarnă ca să nu ofenseze pe musulmani.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 26.09.2024, 14:44:34
ALARIC ALARIC is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2020
Mesaje: 127
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Acest efect a demonstrat că aselenizarea a fost fake deoarece este valid doar in prezența atmosferei, nu în absența ei.


Poate o are pe mâna dreaptă și tu presupui că e pe mâna stângă(ca să-ți susții ipoteza), dar atunci e la fel de clar că și-a făcut-o cu mâna stângă.

Dacă el știe de ”mirroring” și nu-l corectează înseamnă că făcutul crucii este doar un nou tip de... marketing.
Doar un simplu efect "in oglinda". E treaba lui cum vrea sa-si prezinte clipurile, nu a mea!!! Nu e nici o presupunere, e un fapt. Daca apare in clip vre-o inscriptie ceva o sa apara cu literele invers si de la dreapta spre stanga.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 26.09.2024, 16:12:19
MineaPeter MineaPeter is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.11.2017
Locație: Pitesti, RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 92
Implicit

Asta cu Sărbători de Iarnă în loc de Nașterea Domnului pentru sfârșitul anului are chiar un corespondent de "Season Holidays" (Sărbători de sezon) în limbajul corporatist multinațional actual!
Lucrez și eu la o companie care are oameni la noi în țară, în India și-n SUA și am văzut aici formularea globalistă "Season Holidays", care ar putea să țină cont, care va să zică, chiar și de diferențele emisferice când pentru cineva delegat sau originar de peste Ecuator e vară în decembrie!
Este drept că Nașterea Domnului nu vine singură, mai este și Anul Nou după ea, sunt mai multe sărbători, așa că exprimarea aceasta cu sărbătorile sezoniere putem să o privim din fel de fel de unghiuri. La noi în companie se ține cont și de sărbătorile colegilor din India (precum Diwali), cum-necum se practică o cultură a inclusivității. Și LGBT-ul este prețuit printre colegii din State!
Din fericire, noi petrecerilor noastre de Crăciun din România le zicem mai departe "Christmas party" sau petrecere de Crăciun, nu de sezon. Și nici nu am văzut deocamdată colegii din țară să marcheze momentele LGBT din vară în țară. Însă nu se știe ce va urma, așadar cu prudență mai departe! Nu dăm cu barda în semenii cu viziuni necreștine, dar nici nu ne lepădăm de dreapta credință. Ne învață Domnul să fim înțelepți ca șerpii și blânzi ca porumbeii!
__________________
La sfârșitul lumii, toți vom învia!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
afara, diaspora, emigrare, strainatate