Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.07.2024, 04:31:32
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 200
Implicit Capcanele și fața ascunsă a industriei alimentare

Ce părere aveți de industria alimentara mondială și capcanele ei?
Un subiect foarte interesant care pe mine a început să mă pasioneze îl tratează aceasta carte despre ce a ajuns industria alimentara care e ahtiata după bani, pregatiti-va daca citiți cartea la dezvăluiri surprinzătoare despre aceasta industrie alimentara cu care vrând nevrând luam cu toții contact mai mult sau mai puțin.


https://bookzone.ro/.cesati-bkz


Cartea se numește Oameni ultraprocesati, e scrisa de Dr.Chris Van Tulleken și mă mir cum a putut fi publicată și nu i s-au pus bete in roate autorului fiindcă face multe dezvăluiri despre industria alimentara de azi ahtiata numai după bani.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.07.2024, 09:33:22
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.848
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Ce părere aveți de industria alimentara mondială și capcanele ei?
Am o părere foarte proasta dar nu fac caz din ceva ce nu pot schimba la fel ca si politica și politicienii care ni se baga pe gât. Ce putem face este sa evitam alimentele procesate si sa ținem posturi intermitente dese pentru eliminarea toxinelor si rugăciune zilnica.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
«τὸ γὰρ μυστήριον ἤδη ἐνεργεῖται τῆς ἀνομίας, μόνον ὁ κατέχων ἄρτι ἕως ἐκ μέσου γένηται·»
Reply With Quote
Răspunde