Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #761  
Vechi 19.01.2015, 15:30:23
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Inorogule, cum poti sa debitezi asemenea prostii cu atata naturalete ? Atat de rau ti-au fost distruse reperele morale de catre sistemul comunist ? Chiar nu ti-e jena ?
Acum cateva postari mi se spunea ca nu am mai mult de 20 de ani, acum am reperele morale distruse de catre sistemul comunist :).

Cu mana pe inima iti spun ca nu imi este jena!
  #762  
Vechi 19.01.2015, 15:33:00
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Da serios, intre timp mi-am facut si operatie de schimbat sexul...
De asta nu am mai aparut pe forum ca AlinB...nu ma mai reprezinta ca gen...
Ba, eu cred ca este dar s-a metmorfozat precum omida in fluture si acum
zboara pe aici....Trebuie sa-l prinzi cu plasa de fluturi
  #763  
Vechi 19.01.2015, 15:35:11
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Ai dreptate. Unii sunt foarte fascinati de falsa asemanare dintre "toleranta" si "smerenie". Asa cum dracu' Il mimeaza pe Dumnezeu, asa si toleranta lu' peste mimeaza fals smerenia. Asa ca unii explodeaza, doar fiindca le pui sub ochi efigia ororii. A descrie un rau NU inseamna a il ppropovadui, dar de...e mai greu.
Corect, sigur va apare si Yasmina, ceva mai incolo: "fiecare sa isi vada de sufletul sau, alea-alea", etc. Un fel de doi-vaticanizare a ortodoxiei, avind ca motor foarte viscerala frica de servicii secrete, autoritati, si conflictul cu ele.
Iar te manifesti aiurea-in-tramvai amice!
Acum comentezi din postura de" ortodox" sau de "catolic"??
Cine sa mai stie,ca schimbi religiile,user nameurile si locatiile mai ceva decat ciorapii.

Corect, am ocazia sa-ti acreditez premonitia comform careia spui ca voi aparea din nou si voi indemna ca fiecare sa-si vada de sufletul sau,alea-alea!
Ce rost ar mai avea credinta personala si faptele bune daca nu ar exista si aceasta detasare de judecata altora si introspectie duhovniceasca ?
De asta repet ceea ce cred,vedeti-va de ale voastre ...ca de ale noastre avem noi grija;iar de nu avem numai noi putem sa dam socoteala,nu viceversa!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #764  
Vechi 19.01.2015, 15:35:54
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Inorogul Vezi mesajul
Am observat la colegi o tendinta de extindere a responsabilitatii directe. Responsabilitatea unui act trebuie delimitata in ceea ce priveste consecintele, in timp si spatiu iar eventualele conscinte ulterioare influentate de un tert nu ii mai pot fi imputate.
Eu cred ca trebuia sa te referi la tot Universul, probabil ti-a scapat aceasta dimensiune ...
  #765  
Vechi 19.01.2015, 15:36:15
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Atat de rau ti-au fost distruse reperele morale de catre sistemul comunist ?
E oricum o nota aparte pentru ca de obicei sunt acuzat de prea mult liberalism si de "excedent de democratie" :)))).
  #766  
Vechi 19.01.2015, 15:41:31
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Inorogul Vezi mesajul
Acum cateva postari mi se spunea ca nu am mai mult de 20 de ani, acum am reperele morale distruse de catre sistemul comunist :).

Cu mana pe inima iti spun ca nu imi este jena!
De ce anume nu tie jena, de faptul ca inca nu ai implinit 20 de ani sau ca ai constientizat ca ti-au fost distruse reperele morale, ca nu se intelege prea bine ?

Sa te mai si lauzi cu asta ... umbla o vorba prin targ, aia cu ala care "daca nu-i fudul" ...
  #767  
Vechi 19.01.2015, 15:42:56
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Eu cred ca trebuia sa te referi la tot Universul, probabil ti-a scapat aceasta dimensiune ...
Eh... si Universul asta... un fleac. Stim ca a fost facut pentru noi, oamenii, sa ne minunam de maretia lui si de puterea cuvantului. Daca nu e mentionat decat in trecere in cartile de capatai, de ce sa ma mai obosesc eu. Umbla vorba ca e doar o inventie a oamenilor de stiinta :))).

PS: iar mi se canta, iar joc.
  #768  
Vechi 19.01.2015, 15:43:00
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
Yasmina, ia te rog un calmant daca nu poti fara ... Si mai scuteste-ma cu prostiile tale, ca de "crestini" d-astia ca tine e plin forumul, am vazut de multe ori ca pentru tine "bunul simt" e doar un obiect de inventar. Ai plecat degeaba peste mari si oceane, vad ca nu ai invatat nimic de la "civilizatii" aia printre care te invarti zilnic. Cat tupeu poti avea ! Tie nu-ti spun "sa-ti fie rusine" pentru ca am observat ca n-ai nici o jena ... probabil ca te crezi "superioara" de la natura ...

Yasmina, citatele alea ai observat ale cui sunt, te-ai umplut de cucuie cumva de la ele ? Vai, vai, vai, ... ce nerusinata.
Prea multa tulburare aduci pe forum din marea tulburare interioara care te defineste!
Noi nu toleram aceste atacuri la persoana pe forum,sper ca Adminul sa ia masuri daca mania iti ia locul judecatei!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #769  
Vechi 19.01.2015, 15:44:17
Inorogul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlbertX Vezi mesajul
De ce anume nu tie jena, de faptul ca inca nu ai implinit 20 de ani sau ca ai constientizat ca ti-au fost distruse reperele morale, ca nu se intelege prea bine ?

Sa te mai si lauzi cu asta ... umbla o vorba prin targ, aia cu ala care "daca nu-i fudul" ...
Nu continutul este cel care imi inhiba jena, ci interlocutorul :).
  #770  
Vechi 19.01.2015, 15:45:36
AlbertX AlbertX is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Locație: Sibiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.066
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Inorogul Vezi mesajul
E oricum o nota aparte pentru ca de obicei sunt acuzat de prea mult liberalism si de "excedent de democratie" :)))).
Aprope ca te simti persecutat, nu ?
Tu cu liberalismul ai mai putina legatura decat o baba cu o mitraliera. Cand o sa te faci tu mare si o sa-ti iei soarta-n maini, pe cont propriu si nu o stai la mila unuia care te-a angajat, atunci sa ne vorbesti de opiniile tale "liberale" si "libertine", pana atunci, ia o pauza ...
Subiect închis