Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.09.2005, 10:00:03
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Vascriu aceste randuri pentru ca va cosinder cu adevarat prietenisi cred ca dincolo de tastaturaexista cu adevarat suflete crestine.
Inca din copilarie am strabism[o afectiune a muschilor oculari ce se manifesta prin derivatia globilor oculari]La inceput boala nu erea asa de grava dar cu trecerea timpului s-a agravat si privirea a capatat un aspect neplacut Va rog sa ma credeti ca e dureros cand nu poti privi sanatos
va rog sa va ruga-ti si pentru mine si astfel neputinta va fi stearsa de Premilostivul Dumnezeu cum Insu-shi Mantuitorul spune.Matei 18;19
Dumnezeu sa ne ajute
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.09.2005, 19:06:25
Mikhael Mikhael is offline
Member
 
Data înregistrării: 31.08.2005
Mesaje: 52
Implicit

Te felicit pentru ca boala nu te-a intors de la credinta, si ai inteles care este singura cale spre vindecare. Ma rog ca si ceilalti oameni sa inteleaga asta.

Eu ma voi ruga pt tine, sper ca si ceilalti sa o faca. Si sa stii ca : "Fericiti cei ce plang, ca aceia vor fi mangaiati." Asta sa nu uiti niciodata. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.10.2005, 17:47:10
Copilutz's Avatar
Copilutz Copilutz is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2005
Locație: Suceava
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 7
Implicit

In slabiciuni si boala inima lui Iisus bate langa a noastra pentru ca nimeni nu poate intelege mai bine durerea decat Cel care a suferit asa de mult pentru noi. Ma alatur lui Mikhael cu rugaciunea mea stiind ca Dumnezeu pote sa vindece si poate da bucurie si pace chiar cand boala este grea.
Dumnezeu sa te binecuvinteze si sa te pazeasca, sa-ti dea pacea si sa faca sa Lumineze Fata Lui peste tine.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.10.2005, 14:52:38
alecsandru alecsandru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2005
Mesaje: 290
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
Vascriu aceste randuri pentru ca va cosinder cu adevarat prietenisi cred ca dincolo de tastaturaexista cu adevarat suflete crestine.
Inca din copilarie am strabism[o afectiune a muschilor oculari ce se manifesta prin derivatia globilor oculari]La inceput boala nu erea asa de grava dar cu trecerea timpului s-a agravat si privirea a capatat un aspect neplacut Va rog sa ma credeti ca e dureros cand nu poti privi sanatos
va rog sa va ruga-ti si pentru mine si astfel neputinta va fi stearsa de Premilostivul Dumnezeu cum Insu-shi Mantuitorul spune.Matei 18;19
Dumnezeu sa ne ajute
Tocmai iti scrisesem ca iti doresc sa vezi cu ochii sufletului, iar Dumnezeu sa-ti daruiasca dupa masura proniei Sale, si bucuria vederii intregii Sale creatii si cu ochii trupului!

Cred insa ca cel care trebuie sa se roage Lui Dumnezeu cu cea mai mare staruinta, pentru sanatatea sufletului si a trupului, esti tu insuti! Si sa stii ca in tot ceea ce ii cerem Lui Dumnezeu bun cu credinta, primim, si pe deasupra nu suntem singuri in rugaciune! Ci cu sfintii, ingerii si Maica Domnului!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 18.11.2005, 20:05:50
alexandra alexandra is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.10.2005
Locație: Cluj, Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 57
Implicit

uneori Dumnezeu ne da o boala ca sa ne incerce, tu sa ai rabdare si sa te rogi neincetat
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.12.2005, 14:44:12
Mircea
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ma voi ruga si cred ca Dumnezeu te poate vindeca, dar de ce nu mergi sa te operezi? Strabismul se poate corecta. Nu-ti fie frica
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.01.2006, 13:12:04
Orthodox Orthodox is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.12.2005
Mesaje: 18
Implicit

Se spune ca intr-o incapere erau mai multi calugari care se rugau. La un moment dat s-a stins lumina. Se arsese o siguranta. Toti se rugau: "Doamne, sa vina lumina". Unul din ei s-a dus si a inlocuit siguranta. Concluzia: operatia de strabism este una din cele mai usoare. Si stiinta medicului si capacitatea de a face aparate care sa-l ajute este tot de la Dumnezeu. Te poti ruga ca Dumnezeu sa calauzeasca mana medicului si sa-i dea priceperea necesara. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 24.09.2006, 01:42:21
NiCcoleta NiCcoleta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2006
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 287
Implicit

acum te-ai insanatosit?ce mai faci?mai esti bolnav?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 24.09.2006, 18:44:16
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NiCcoleta
acum te-ai insanatosit?ce mai faci?mai esti bolnav?
E aproape bine. Totusi fa si pentru mine o rugaciune.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ajutatima sa-mi salvez casnicia eduard40 Rugaciuni 6 06.01.2010 16:19:22
Ajutatima va rog!!! DaniUK Stiri, actualitati, anunturi 0 18.08.2009 23:42:48
Va rog ajutatima sa ajut pe cineva. ginette Intamplari adevarate 0 30.06.2007 21:07:12