![]() |
![]() |
|
|
Înregistrare | Autentificare | Întrebări frecvente | Mesaje Private | Căutare | Mesajele zilei | Marchează forumurile citite |
|
Thread Tools | Moduri de afișare |
#5
|
||||
|
||||
![]() Citat:
Important este sa intelegi mai intai notiunea si sa accepti ca exista o problema pe urma sa te angajezi in lupta cu ea. Daca respingi ideea din start ideea, ai pierdut deja. Sigur, exista si riscul sa accepti ideea (ca trebuie sa lupti cu desfranarea) dar sa nu o pui niciodata serios in practica. Drumul credintei e plin de pericole. Sigur, politica strutului e cea mai simpla, pui capul in nisip si spui ca nu exista o problema. Citat:
Citat:
"Prietenul" de obicei nu presupune un angajament foarte serios, sigur, fiecare ar putea sa lucreze, dar e departe de angajamentul si efortul care il presupune o casatorie, cu copii, etc. Citat:
Probabil ca ai aflat chiar si tu, ca exista o legatura stransa intre viata psihica constienta (din timpul zilei) si cea mai putin constienta din timpul noptii.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau. Last edited by AlinB; 16.05.2014 at 09:45:10. |
|