Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #8  
Vechi 31.10.2012, 18:33:27
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.330
Smile

Citat:
În prealabil postat de Miha-anca Vezi mesajul
Cand am fost la Iasi, am gasit o carte: Suferintele Mamei Blondina. Am cumparat-o. Este povestea unei basarabence, care dupa razboi a facut zeci de ani de inchisoare si exil, din simplul fapt ca a cerut sa plece in Romania, fiind romanca. In ultimii ani ai vietii ajunge in sfarsit in Romania; aici are parte de alte suferinte, iar mangaierea o gasea numai in Biserica.
Intrebata fiind de cineva, daca nu ii e rusine sa faca curat in biserica, a raspuns: Nu m-am rusinat niciodata sa fac curat pentru Hristos!
Cum nici Hristos nu se rusineaza sa ne faca noua curat in sufletele noastre , doar sa-L chemam !
Frumos cuvant Anca , multumim !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre Canoanele Bisericii, reguli de organizare spre_rasarit Dogmatica 2 18.02.2012 23:45:39
,Invatatura ortodoxa a Sfintilor Parinti ai Bisericii ortodoxe despre faptele bune" dobrin7m Spiritualitatea ortodoxa 138 21.09.2011 23:31:23
Sfintii Parinti ai Bisericii Ortodoxe despre impartasirea cu ereticii paradosis Despre Biserica Ortodoxa in general 14 26.01.2011 01:11:47
Centru pt ingrijirea copiilor la Gogosaru, Giurgiu fllorina Umanitare 3 28.09.2008 03:24:24
Despre tainele Bisericii Ortodoxe strajeru Secte si culte 0 26.11.2007 01:39:33