![]() |
![]() |
|
|
Înregistrare | Autentificare | Întrebări frecvente | Mesaje Private | Căutare | Mesajele zilei | Marchează forumurile citite |
|
Thread Tools | Moduri de afișare |
#11
|
|||
|
|||
![]()
Nu scrie nicaieri ca Iuda a ramas in Iad,sau ca atunci cand s-a pogorat Dumnezeu Iisus Hristos cu sufletul la Iad sa propovaduiasca celor tinuti acolo,Iuda s-a pocait sau nu s-a pocait.
A se vedea prohodul lui Dumnezeu Iisus Hristos si puteti verifica ca asta e varianta veche,de sute de ani: "Când a luat în pântec A vieții piatră, Cel a toate răpitor, Iadul, scoase-afar’ Pe toți morții ce din veacuri I-a înghițit." (starea I,strofa 23). Toti poate sa insemne si toti,poate sa insemne si majoritatea etc. In Sfanta Scriptura zice ca lui Iuda i-a parut rau ca l-a vandut pe Dumnezeu Iisus Hristos. "1.Iar făcându-se dimineață, toți arhiereii și bătrânii poporului au ținut sfat împotriva lui Iisus, ca să-L omoare. 2.Și, legându-L, L-au dus și L-au predat dregătorului Ponțiu Pilat. 3.Atunci Iuda, cel ce L-a vândut, văzând că a fost osândit, s-a căit și a adus înapoi arhiereilor și bătrânilor cei treizeci de arginți, 4.Zicând: Am greșit vânzând sânge nevinovat. Ei i-au zis: Ce ne privește pe noi? Tu vei vedea. 5.Și el, aruncând arginții în templu, a plecat și, ducându-se, s-a spânzurat. " De unde sa stim noi care o fi fost raspunsul lui Iuda,cand a ajuns acolo in Iad? Noi presupunem,da cine stie.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu. |
Thread Tools | |
Moduri de afișare | |
|
![]() |
||||
Subiect | Subiect început de | Forum | Răspunsuri | Ultimele Postari |
E normal ca o tara sa vanda "Compania Nationala de Transport al Energiei Electrice"? | hydro314 | Generalitati | 61 | 26.08.2012 09:55:28 |
Hristos a fost întâmpinat cu răutate și ispite | NECTARIE | Generalitati | 0 | 29.12.2010 14:40:21 |
Evanghelia lui Iuda | ben_gal | Iudaismul | 7 | 15.04.2010 17:43:32 |
A fost Iisus Hristos Dumnezeu? | TheBigSmoker | Generalitati | 20 | 03.01.2010 13:42:52 |
|