Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.09.2010, 11:50:04
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Grabriella Vezi mesajul
Bertrand Russel spunea:

“În mod gradat, prin reproducere selectivă, diferențele congenitale dintre conducători și conduși vor crește până când vor deveni specii aproape diferite. O revoltă a plebei ar deveni la fel de negândită ca și o insurecție organizată a oilor împotriva practicii de a mânca carne de oaie.”

H.G. Wells, Aldous Huxley, Bertrand Russel și sute de alții eugenisti se lăudau constant despre cum conducătorii se consideră o specie separată și mai evoluată decât omul obișnuit. Eugenistii de top au fost suficient de tupeiști să admită că țelul lor adevărat nu a fost să îmbunătățească ereditatea oamenilor obișnuiți ci să-i îndobitocească și mai mult astfel încât să fie mai ușor controlabili.

Câștigător al premiului Nobel, Russel a scris pe larg despre cum vaccinările pline de mercur și alte componente nocive creierului ar induce lobotomii chimice parțiale și ar dezvolta o populație servilă de zombi. In cartea sa „Impactul Științei În Societate„, acesta scria:

“Dieta, injecțiile și interdicțiile se vor combina, de la vârstă foarte timpurie să producă acel tip de caracter și tip de credințe pe care autoritățile îl consideră dezirabil și orice critică serioasă a puterii va deveni imposibilă psihologic.”
Chiar de ar fi adevarat, ceea ce spui nu depaseste crimele infaptuite in numele lui Dumnezeu, de multe ori puse la cale chiar de Biserica.
Ce-mi spui tu? Ca un ateu a avut o idee nebuna?
Astea sunt argumentele tale impotriva ateismului si a teoriei evolutiei?
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Evolutionismul-religia care pregateste venirea antihristului! flying Teologie si Stiinta 1589 28.07.2020 23:49:47
O facatorie maghiara C-tin Stiri, actualitati, anunturi 58 07.12.2013 20:08:07
evolutionismul compromis padrevicentiu Generalitati 476 23.09.2013 03:54:06
De ce evolutionismul teist este o erezie? nadut Teologie si Stiinta 372 27.11.2012 12:41:07