Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.11.2023, 13:11:57
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 781
Implicit E rău codul QR de pe Catedrala Mântuirii Neamului?


De pe Antena 3:

Citat:
Plasarea bannerului cu latura de 3 metri pe una din turlele Catedralei Naționale a fost decisă de sectorul Patriarhiei Române care se ocupă cu ridicarea edificiului. Prin accesarea acestui cod se oferă acces rapid la informațiile utile credincioșilor care doresc să facă o donație pentru viitoarele picturi.

Catedrala Mâiturii Neamului nu este singurul lăcaș de cult care s-a modernizat și a deschis porțile către legătura dintre om și telefon. Și Catedrala Mitropolitană din Iași a intrat în era digitală. De asemenea, la mănăstirea Putna, solicitările de acatiste se trimit pe mail.

Alături, e scris codul IBAN, pentru contribuții bănești. Pentru sănătatea familiei și pentru cei răposați slujesc, la cerere, și colaboratorii de la Muntele Athos.
Eu nu văd care-i problema. Poate sunt doar surprins că lumea folosește coduri QR îndeajuns încât să fie util, eu nu prea am folosit tehnologia asta. Dar dacă lumea folosește măcar din curiozitate dacă nu din comoditate, ce e rău în asta?

Eu nu știam de site-ul promovat de codul QR, https://pictamcatedrala.ro/, o să donez și eu.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
 

Tags
biserica romana, bucuresti, catedrala, modernism, tehnologie