Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 02.06.2012, 17:40:40
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Eu nu am auzit de vreun sinod pan-ortodox sa fi anatemizat masoneria.
Apoi masoneria e foarte vasta sunt nu stiu cate masonerii cine stie fiecare ce doctrina are?
Cum poti sa anatemizezi ceva despre care nu stii?
Rotary e organizatie de binefacere a unor neoprotestanti nici nu are treaba cu masoneria,eu chiar nu inteleg,ce au unii acum si cu Rotary?
Adica daca se aduna niste oameni cu bani neoprotestanti si strang bani si ii dau sa fie donati pentru sarmani cum e asta anti-crestin ortodox?

Despre ce sunt eu ingrijorat in BOR e ca nu am auzit aproape pe nimeni sa mustre orientarea celor de la MISA,care se stie ca sunt mari luptatori "anti-masoni" si "anti-ecumenisti" acolo se stie care e doctrina si ce se propovaduieste.
Nu am zis sa condamne am zis sa mustre,adica sa le zica,asta nu e bine ce faceti,strica sufletul.
Stiu ca parintele Ghelasie de la Frasinei a incercat sa aduca pe unii de la MISA la crestin ortodoxie si a zis ca yoga e draceasca,apoi nu se stie cum a fost scos ca "yoghist" "anti-ortodox" si mai stiu eu ce aiureli,da s-a dus pe acolo parintele Mina Dobzeu si a vazut ca erau acuzatii false referitoare la parintele Mina Dobzeu.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 02.06.2012 at 17:43:12.
Reply With Quote
 

Tags
antiecumenism e nazist, capitalism=nazism, dezinformare, francmasonerie, incultură, rotary



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noul sef al Masoneriei romane ! cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 109 08.01.2011 23:33:21
Ortodoxia si masoneria Don_Juan Generalitati 29 26.02.2010 11:43:47
Biserica lui Hristos si Masoneria Laurentiu Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 0 26.12.2007 00:19:38