Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #271  
Vechi 28.05.2024, 17:39:54
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.152
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ALARIC Vezi mesajul
Banuiam ca brusc o sa creasca populatia in anumite localitatii care sunt asa, mai la limita. S-au prins si ei (guvernul), abia acum, vor sa incrimineze penal eliberarea de adeverinte false care atesta numarul de locuitori dintr-o localitate. Ha ha, romanii sunt foarte inventivi.
Mai degrabă lobby-ul cu norocul e foarte inventiv, problema e că nu se aplică proiectul care cerea eliminarea sălilor de jocuri din apropierea de instituții de învățământ (școli,grădinițe, universități, centre de plasament, Biserici) sunt curios câte ar mai rămâne în picioare.

Unii ar vrea să construiască cartiere pe model Las Vegas unde să se intre după o oră numai să nu le interzică,

Eu mă bucurr că unele săli de jocuri au dat faliment, am văzut un spațiu că a pus lacătul dar problema era că pe o rază de 1 km mai erau vreo 4 săli, probabil se canibalizează înte ele.

Lobby-ul jocurilor de noroc tot o dă pe asta că dacă s-ar elimina fizic, s-ar duce toți pe internet pe servere străine unde se toacă milioane de euro nefiscalizați care ocolesc și bugetul de stat.

Citat:
În prealabil postat de ALARIC Vezi mesajul
Acum ma gandesc ca nu am vazut in Atena sau in Belgrad (cel putin nu in centru) pacanele. Astia unde le-or fi bagat.
Nu cred că e permisă reclama stradală la ele în acele țări, în Ro e prea agresivă și reclama stradală stă mai mult decât reclama din campanie electorală pt Nicușor Dan de pildă care avea panouri prin tot Bucureștiul (zonele strategice.)

Reportaj despre jocuri

Am văzut că mult case de amanet sunt lângă săli de jocuri, numai bine îți lași și telefonul și lanțul și altele acolo dacă ai nevoie de bani.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 28.05.2024 at 17:44:08.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
politica, stiri