Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #191  
Vechi 26.05.2024, 19:57:56
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 773
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Cică ar fi cam 3.5 milioane de combatanți pe care-i pot mobiliza rușii, fără fugiți și pro-europeni care nu țin cu statul.

Deci probabil că sub 1 milion au mobilizat, ideea nu e să mergi la grămadă că te fac praf armele occidentale, până acum rușii au luat și mare parte din câștigurile contra-ofenisvei ucrainene din vara trecută, mai puțin și toate pierderile alea de vieți n-au adus niciun câștig teritorial.
Mai trebuie să recaptureze Khersonul, în Donețk au recâștigat pozițiile ocupate de ukr la contra-ofensivă.
Eu am auzit că rușii au recrutat minorități de-ale lor de prin Siberia, oameni care nu știu să citească sau ce se petrece de nici n-au acte de identitate în regulă, îi aduce cu forța și îi pune în linia întâi. Știu că asta făceau și în al doilea război mondial.

Mai e până ajunge pe la civili din centre urbane.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
  #192  
Vechi 26.05.2024, 20:04:49
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.116
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
Eu am auzit că rușii au recrutat minorități de-ale lor de prin Siberia, oameni care nu știu să citească sau ce se petrece de nici n-au acte de identitate în regulă, îi aduce cu forța și îi pune în linia întâi. Știu că asta făceau și în al doilea război mondial.

Mai e până ajunge pe la civili din centre urbane.
Nu cred că au interes să epuizeze repede resursă umană trimițându-i neinstruiți, pe net scrie și că recrutează cubanezi să lucreze pe șantiere navale și după-i trimite în linia 1, dacă ar fi așa nu s-ar alerta cubanezii între ei ?

La deținuți era alta socoteala, fiecare deținut costă statul și atunci și-au golit și pușcăriile au făcut și economii la buget.

Erau forțele de asalt Storm Z aveau rolul să dezvăluie punctele adeversarilor, ucrainenii trăgeau în ei, iar din linia 2 veneau trupele pregătite care loveau exact de unde trag apărătorii.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde