Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 26.05.2024, 01:47:48
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.111
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Faza cu Rock-ul este o imitatie fidela direct de la Trump si demonstratiile lui electorale de pe stadioane. La fel este si scenetele cu domnitorii. Americanii au la fel cu Parintii revolutiei lor.
Rock-ul ii stimuleaza emotional pe votacii de orientare: traditional-conservator-sudic din BibleBeltul lor.
Nu sunt concerte rock, se cântă doar un început din fie să renască, și nu peste tot, Phoenix se cânta și pe stadioane la meciuri de fotbal acel pasaj cu mult înainte să apară AUR prin 2009.

Nu cred că e cum zici, aici Phoenix are o istorie de rezistență, plus că povestea Nicu Covaci că a fost trădat de 5 ori că a tot trebuit să refacă trupa din cauză că-l abandonau diferiți colaboratori care s-au remarcat prin brandul formației.

Mesajul are esență creștină - să te ridici tot timpul indiferent de numărul căderilor.

Cât privește nr ascultătorilor de rock sunt cel puțin sute de mii în România, chiar dacă piesele de pe net nu fac vizualizările maneliștilor, câte mii de euro bagă maneliștii ca algoritmii să-ți aducă în față scălămbăiala lor.

Băsescu și cu Dragnea au făcut manele electorale.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 26.05.2024 at 01:51:56.
Reply With Quote
  #162  
Vechi 26.05.2024, 02:11:40
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.646
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu sunt concerte rock, se cântă doar un început

Cât privește nr ascultătorilor de rock sunt cel puțin sute de mii în România, .[/b]

Exact asa e si la Trump la "rallies" cum le zic ei pe stadioane, nu concerte atit cit sa cuprinda intrarea lui pe scena dansind usor, aplaudand sau cu degetele pe sus.

Ar fi bine sa fie atatia ascultatori de rock romanesc. Acele sute de mii de duc la Untold si alte mizerii cu efecte speciale sataniste. In Bucuresti avem o serie de tineri cu parinti instariti in cercul nostru care bat tot UE-ul pe la concerte.

Ce Simon sau Ciolacu,... milioane de tineri romani sunt complet antipolitica de orice fel. Nici n-au auzit de ei iar daca ii intrebi cine-i presedinte stau si se gindesc...
Si astia sunt tineri intre 25-35 de ani care stiu numai de viata corporatista, trotinete, mancare comandata, Kaufland si inapoi acasa la Instagram, X, FB, excursii in afara si Netflix.
Urmarit de stiri nationale, practic ZERO
Nici nu vor sa auda de altceva decit de socializare pe retele globale.

Dar si aici pe Forum, din 50 000 de abonati, in afara de voi citiva care va luati in coarne, cred ca cei mai tineri n-au nici un habar despre ce vorbiti. Recunosc ca si eu inteleg doar o frantura din exposeurile voastre politice. Asta este, vina este numai a lor! Si ei stiu asta.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #163  
Vechi 26.05.2024, 04:07:46
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.646
Implicit Ce rock, ce domnitori...

Priveste aici miscari titanice spre viitorul luminat

https://www.youtube.com/watch?v=wKrC4Mh3k_I
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
Răspunde