Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 26.05.2024, 01:47:48
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.116
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Faza cu Rock-ul este o imitatie fidela direct de la Trump si demonstratiile lui electorale de pe stadioane. La fel este si scenetele cu domnitorii. Americanii au la fel cu Parintii revolutiei lor.
Rock-ul ii stimuleaza emotional pe votacii de orientare: traditional-conservator-sudic din BibleBeltul lor.
Nu sunt concerte rock, se cântă doar un început din fie să renască, și nu peste tot, Phoenix se cânta și pe stadioane la meciuri de fotbal acel pasaj cu mult înainte să apară AUR prin 2009.

Nu cred că e cum zici, aici Phoenix are o istorie de rezistență, plus că povestea Nicu Covaci că a fost trădat de 5 ori că a tot trebuit să refacă trupa din cauză că-l abandonau diferiți colaboratori care s-au remarcat prin brandul formației.

Mesajul are esență creștină - să te ridici tot timpul indiferent de numărul căderilor.

Cât privește nr ascultătorilor de rock sunt cel puțin sute de mii în România, chiar dacă piesele de pe net nu fac vizualizările maneliștilor, câte mii de euro bagă maneliștii ca algoritmii să-ți aducă în față scălămbăiala lor.

Băsescu și cu Dragnea au făcut manele electorale.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 26.05.2024 at 01:51:56.
Reply With Quote
  #162  
Vechi 26.05.2024, 02:11:40
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.649
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Nu sunt concerte rock, se cântă doar un început

Cât privește nr ascultătorilor de rock sunt cel puțin sute de mii în România, .[/b]

Exact asa e si la Trump la "rallies" cum le zic ei pe stadioane, nu concerte atit cit sa cuprinda intrarea lui pe scena dansind usor, aplaudand sau cu degetele pe sus.

Ar fi bine sa fie atatia ascultatori de rock romanesc. Acele sute de mii de duc la Untold si alte mizerii cu efecte speciale sataniste. In Bucuresti avem o serie de tineri cu parinti instariti in cercul nostru care bat tot UE-ul pe la concerte.

Ce Simon sau Ciolacu,... milioane de tineri romani sunt complet antipolitica de orice fel. Nici n-au auzit de ei iar daca ii intrebi cine-i presedinte stau si se gindesc...
Si astia sunt tineri intre 25-35 de ani care stiu numai de viata corporatista, trotinete, mancare comandata, Kaufland si inapoi acasa la Instagram, X, FB, excursii in afara si Netflix.
Urmarit de stiri nationale, practic ZERO
Nici nu vor sa auda de altceva decit de socializare pe retele globale.

Dar si aici pe Forum, din 50 000 de abonati, in afara de voi citiva care va luati in coarne, cred ca cei mai tineri n-au nici un habar despre ce vorbiti. Recunosc ca si eu inteleg doar o frantura din exposeurile voastre politice. Asta este, vina este numai a lor! Si ei stiu asta.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #163  
Vechi 26.05.2024, 04:07:46
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.649
Implicit Ce rock, ce domnitori...

Priveste aici miscari titanice spre viitorul luminat

https://www.youtube.com/watch?v=wKrC4Mh3k_I
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #164  
Vechi 26.05.2024, 08:54:04
David_1859 David_1859 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.01.2019
Mesaje: 308
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Fie să renască numai cel ce Har
Are de-a renaște curățit prin jar
Din cenușa-i proprie și din propriu-i scrum
Astăzi ca și mâine, pururi și acum

https://www.youtube.com/watch?v=OKwPpX-go6M
La mijloc nu este nimic altceva decât singura „expertiză” a lui Georgică „Ciordales”, de data asta fiind vorba despre un furt de la Băsescu și PMP.

„ Intrarea lui Basescu la congresul PMP, 2015 ”

„ Congres PMP 2018 ”
Reply With Quote
  #165  
Vechi 26.05.2024, 19:05:23
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.116
Implicit

Citat:
În prealabil postat de David_1859 Vezi mesajul
La mijloc nu este nimic altceva decât singura „expertiză” a lui Georgică „Ciordales”, de data asta fiind vorba despre un furt de la Băsescu și PMP.

„ Intrarea lui Basescu la congresul PMP, 2015 ”

„ Congres PMP 2018 ”
După cum se vede intră în scenă pe un phoenix remasterizat, cu confetti și artificii

https://www.youtube.com/watch?v=V68nV9kWS8s

La băsecu intră pe o variantă mai mult folk, dacă intra pe manele ca Dragnea cu Guță creștea în ochii tăi ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #166  
Vechi 26.05.2024, 19:17:18
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.116
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Exact asa e si la Trump la "rallies" cum le zic ei pe stadioane, nu concerte atit cit sa cuprinda intrarea lui pe scena dansind usor, aplaudand sau cu degetele pe sus.
Nu orice muzică e antrenantă, mie mi se pare reușită varianta asta, repet prima oară am auzit-o pe stadion la Liga1 fără nicio legătură cu băsescu sau alții.

Deci, original, nu are treabă cu politica melodia asta.

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Ar fi bine sa fie atatia ascultatori de rock romanesc. Acele sute de mii de duc la Untold si alte mizerii cu efecte speciale sataniste. In Bucuresti avem o serie de tineri cu parinti instariti in cercul nostru care bat tot UE-ul pe la concerte.
Să nu exagerăm, sunt câteva sute de mii de ascultători rock în Ro, din anii 70 s-a cultivat genul acesta în România, maneliști sunt milioane, dar asta nu scade valoarea rock-ului.

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Ce Simon sau Ciolacu,... milioane de tineri romani sunt complet antipolitica de orice fel. Nici n-au auzit de ei iar daca ii intrebi cine-i presedinte stau si se gindesc...
Păi ăsta e și scopul PSD, are interes să provoace absenteism și să se desfășoare în liniște alegerile ca nu cumva să vină vreun val peste ei ca în 2019 când au fost măturați la europarlamentare, ieșeau și sub USR dacă se deschideau mai multe secții în diaspora sau dacă se mai vota o oră.

De aia și activul PSD minte că nu merge la vot, dar e prezent la prima oră la secție, se transmit informații false pt liniștirea celor comozi și proști.

La polul opus e USR care are interes să folosească tinerii ca masă de manevră să câștige Fritz și alte gunoaie umflate cu pompa și se merge pe ideologizare și încolonare isterică, pe valori europene și alte drapări nerușinate ca să pară principial să susții o camarilă de hoți care devalizează o primărie.

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Si astia sunt tineri intre 25-35 de ani care stiu numai de viata corporatista, trotinete, mancare comandata, Kaufland si inapoi acasa la Instagram, X, FB, excursii in afara si Netflix.
Urmarit de stiri nationale, practic ZERO
Nici nu vor sa auda de altceva decit de socializare pe retele globale.
E un contingent de 4 milioane de tineri cu drept de vot până-n 35 de ani, ei pot înclina balanța dacă se mobilizează masiv în loc să înjure bătrânii și bugetarii care votează

Dacă ar vota 98% din tineri, ar fi mult mai multe proiecte în zona de tineret și nu s-ar vorbi numai despre pensii.

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Dar si aici pe Forum, din 50 000 de abonati, in afara de voi citiva care va luati in coarne, cred ca cei mai tineri n-au nici un habar despre ce vorbiti. Recunosc ca si eu inteleg doar o frantura din exposeurile voastre politice. Asta este, vina este numai a lor! Si ei stiu asta.
Scopul meu nu era să mă iau în coarne cu nimeni, a apărut de nicăieri unul ca David care umple cu dâră de putoare orice thread, e singurul care și-a făcut cont exclusiv în ideea criticii.
Eu nici nu voiam să fac politică până când am văzut că a picat referendumul pt familie și atunci mi-am dat seama că creștinii sunt niște oameni care sunt comozi dar așteaptă să le pice numai.

Păi nu se poate așa, realitatea e cum a zis părintele Aldea, unde creștinii nu s-au implicat în conducerea statului inclusiv state medievale care au fost creștine cândva au dispărut din istorie, deci ești obligat să faci politică, ca să nu lași locul unora care nu dau doi bani pe tine, ca să nu fie mai rău.

Nici prin cap nu-mi trecea că-n 2018 nu se duc mai mult de 3,5 milioane la referendumul pt familie, o chestie ușoară, e A sau B.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 26.05.2024 at 19:25:02.
Reply With Quote
Răspunde